Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Roxana_G

Carpatina, la Humana ii dai tot o formula HA?



Nu.. nici la NAN nu-i dadeam HA, ci NAN Sensitive - special pentru colici si balonari...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Aha, incercam sa gasesc o alta formula cu varianta HA. Ca nu prea stiu ce sa fac cu formula lui Andrei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Pai de ce vrei sa gasesti alta formula pentru Andrei?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by aniast72
N-am descoperit insa la ce biserica ati facut botezul.



La Sf.Antonie cel Nou, cea de pe Stefan cel Mare (pe linia de tramvai)

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Zau daca am mai vazut vreo biserica pe linia de tramvai!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



He he he... never say never! Nu ca acum ar fi cazul

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana, bafta la examen.. si, in primul rand, sanatate mamei!

Danielle, frumusica foc fetita ta... sper ca tu esti bine.

Ma duc si eu sa dorm... noapte buna!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

betty
carpatina sunt ok,nu ma plang greu,dar merg inainte,ma simt mult mai bine acum,nus cum sa zic...noapte buna!




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana bafta la examen, sigur o sa fie bine.

Maria, la 58kg eu ma consider balena....pana sa raman gravida aveam 50(eu mereu am fost slaba, e drept ca sunt si micuta la inaltime 1.62), doar in luna cu pricina am luat 2 kg care nu le pun la socoteala ca erau sarbatorile, adica in ianuarie cand am aflat aveam deja 52. O sa ma simt bine in pielea mea cand o intru in hainele mele, am realizat cu stupoare ca pana si camasile imi sunt mici( nu pot incheia nasturii), eu ma plang aici, dar oricum nu fac nimic cat alaptez asa ca ....degeaba plang, bebe e mai important.

Si noi am fost maraiti pe seara, abia la 11 l-am dovedit pe micul meu terorist.
Aaaaaaaa parca pe zi ce trece suntem tot mai balosi si cu mainile in gurita, azi parca lipise 2 degete de gurita, nu mai putem sta fara babetica, ne udam pana la piele daca mami ne lasa 5 min in patut singuri si eventual mai bagam si babetica la mestecat in gurita.
Cum trebuie sa fie gingiuta cand ies dintisorii??? la noi s-a intarit si se simt dintisorii, sau cel putin asta cred ca am simt.


Sim sa nu-l mai supere gingiutele pe Stefan

Noapte buna

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Piciulika draga, ma bucur ca gandurile noastre calde si sincere iti sunt de ajutor in aceste momente grele. Inseamna ca si-au atins scopul

Revin, s-a trezit printzesa

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sim, mi-am amintit de un joc cu pesti...nu mai stiu cum se numea. Trebuia sa ii hranesti, sa-i imperechezi si sa vinzi din ei astfel incat sa ai hrana si vitamine. Scopul jocului era sa gasesti cele 7 specii magice. Ai jucat asa ceva?

laviniaN, ce domnisoara mare si frumos conturata ai...si ce perisor are, Vladi al meu cred ca nici la 6 luni n-o s-o ajunga din urma. O sa incerc si eu varianta cu sfertul de supozitor la aceeasi ora, poate n-o sa mai fie cazul de piure.

urmy, nu te ingrijora daca nu ies mucutzii cu batista bebelusului. Daca ii pui cate 1 ml de ser fiziologic (minim) in fiecare nara, ii poate inghiti fara probleme. Verifica in kk daca ii regasesti. Da-i si cu spray (Sterimar de ex) care se duce cu presiune si poate face pe bb sa stranute si sa scoata mucutzii.

devylla, frumusica foc Erica ta cu ochii migdalati. Apropos de bowling, mi-ai adus aminte de o faza simpatica tare. Eu sunt antitalent la boeling si m-am incapatanat sa joc. Cred ca la vreo 7 randuri de aruncat cu bina nu am nimerit nici macar o popica. la un moment dat, dupa multe incercari, am nimerit UNA. In momentul respectiv, cei de la pista alaturata (pe care nu-i cunosteam), au izbucnit in urale si aplauze furtunoase.

Rox, tot citesc ca inveti...dar am pierdut esenta. Ce examene trebuie sa dai?

ramonaiani, uite ca si mie mi-a zis preotul care l-a botezat pe fi-miu ca baita de a doua zi n-are nimic de a face cu religia. La inceput mi s-a parut ciudat, dar daca si tie ti s-a spus la fel...

rnico, felicitari pentru bombonica crestina!

tomasa, gand la gand vis a vis de diversificare. Si eu sunt poate mai comoda decat tine si mi-e asa de drag de al meu cand imi sta la piept si suge... Totusi ma gandesc ca, pe langa hainute murdare, fatza si perisor, o sa fie destul de amuzant acest "ceva nou" pentru el. Cu asta incerc sa-mi fac curaj sa incep diversificarea (la 6 luni, evident). Vezi ca la Dolce aveam si noi probleme la inceput, cand ploua se intrerupea transmisia dar se pare ca a fost o problema tehnica, dupa ce au mesterit ceva la antena nu s-a mai intrerupt niciodata.

Sim, tu ai jucat Syberia pe bune sau cu tipsuri?

Sabina, stii cum imi pregatesc eu copilul pentru diversificare? mananc in fatza lui cu pofta si mai fac si mmmmmm. El, saracutzul, se uita la mine tare mirat si parca ar vrea sa guste si el. Cred ca ii fac pofta. Sunt sadica, nu?

myral, ti-a venit sotul acasa? Acu' ce au mai contat cateva ore cand n-a avut posibilitatea sa vina cateva zile.... Daca a venit, inseamna ca o sa ai o absenta motivata pe forum.

urmy, tare draga mi-a fost si mie caciulita aia. Pe ea scria ca este buna pana la 6 luni iar lui Vladi ii e deja mica (am si ambalat-o alaturi de multe alte lucrusoare ramase mici). Sa fie Vladi mai capatanos sau sa fi gresit ei din fabrica? Vis a vis de procesul creator, taica-su a fost pe faza. Oricum eram la sedinte foto, bine ca n-a udat aparatul.

Maria, fi'miu e grasut, intr-adevar..e in categoria grea dar e cam mititel (zic eu). Cand vad ce lungani sunt pe forum, parca mi-as dori sa fie mai rasarit. Oricum nu-mi fac probleme, mi-amintesc ca eu in scoala generala eram printre piticele clasei si, reintalnindu-ma la ceva ani cu cateva din lunganele de atunci, am descoperit ca eram cu cativa centimetri mai inalta decat ele.

Sa mai dau un send la raspunsuri ca parca vad ca pana termin eu voi dormiti duse...

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

eu un pic mai am si adorm ,dar trebui sa stau treaza ca am bibele la sterilizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

myral ,esti motivata ,noroc cu ANDREEA ,ca eu chiar vroiam sa intreb de tine ,cred ca ti-a ajuns sotul de peste mari si tari ,bucurati-va de aceste clipe mult asteptate .

Mergi la inceput