*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

am amutit, era sa-l scap pe alex din brate..mi-au dat lacrimile instant.



Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

si noi suntem alaturi de voi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Un gand bun si o rugaciune pt micutul Che,sa-i dea bunul Dumnezeu sanatate si sa auzim vesti bune cat mai repede.Tania,multa putere,fii tare.

urez din suflet sanatate tuturor copilasilor colectiei bolnaviori.

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hai sa avem incredere ca totul va fi bine si nu e nimic grav cu Stefan!
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

tania, suntem alaturi de tine si ne la DD sa fie totul bine.
ripley, multumim ca-ti faci timp sa ne tii la curent.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy mi-a placut f mult postul lui gabitaco cam asa zic si eu: e bine sa te joci activ cu Vlad si cu Alex, sa fii vesela, sa-l atragi spre ceva interesant (ceva ce sa FACA el, cu mainile lui; nu desene, nu uitat la nush ce la calculator; omul se simte bine cand face el ceva); din ce zici tu, cand Vlad vrea atentie il iei in brate; or asta e comportament/relationare de bebelus; la varsta lui trebuie sa faceti impreuna ceva; chiar daca el vrea in brate e bine sa ai initiativa tu: hai sa ne uitam pe o carticica, ii explici desenele, il pui pe el sa arate obiecte/animale; sau iei un joc de constructii si incepi sa constuiesti tu. O sa vrea si el, daca nu vrea la inceput, incearca sa-l atragi.

In ceea ce priveste iesitul afara de ieri eu nu as fi cedat asa repede si as fi stat mai mult pe afara. Si nici nu l-as fi luat pe Vlad in brate.

Si eu am avut mult de furca sa o invat pe Nati sa mearga singura de manuta, mergea 100m si voia in brate, se lasa jos, plangea, samd; dar mai cu "latra catelul", mai cu "ce fetita mare e Nati si ce frumos merge ea pe jos" am reusit. Si - cel mai important - n-am cedat sa o iau ca daca o luam o data - saluti! Deocamdata merge la drumuri scurte, pt drumuri lungi iau caruciorul, dar imi propun sa renunt la el de tot la primavara.

Inca ceva la tine: incearca sa inabusi conflictul din fasa; sa-i distragi atentia de la inceput cumva, ca daca escaladeaza situatia e mult mai greu de stapanit.

Si stimuleaza-l cu vorbitul. Si eu si Anda, pana la urma i-am "deblocat" batandu-i la cap: "zi: Da, sau nu? " Bun, nu sa-i bati la cap non-stop, ca obtii reactie inversa, dar sa le amintesti ca trebuie sa vorbeasca. Unii copii vorbesc mai tarziu, nu-i asa grav.

Cel mai important: sa-ti schimbi tu atitudinea: acum te simti victima, te simti pe fundul buzii ca zic asa . Asta nu-i bine, pentru ca obiectiv vorbind situatia ta nu-i deloc disperata; dar incearca te rog sa-ti schimbi atitudinea: sa simti ca ai controlul asupra vietii tale (incearca sa organizezi facutul pietii, etc), nu ca esti o frunza care pluteste pe unde vor valurile sa o duca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza sambata ma duc la Alba sa-mi iau fetele si duminica ne intoarcem la Bucuresti. Nu stiu de ce acum am incredere ca va fi bine cu tata.

maria chiar ca nu mai ai mult din sarcina! Tare simpatic Cristi cu tultele!
Sugestie cu numele: alegeti un nume care sa fie relativ cunoscut (ca sa nu aiba probleme cu spell-ul mai tarziu, sa trebuiasca sa-si dicteze numele pe litere), dar nici foarte frecvent in ziua de azi. La Silvia in grupa sunt 4, de fapt mai nou 5 fetite Alexandra; educatoarea le striga Alexandra + numele de familie iar copiii prescurteaza si le striga direct pe numele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Tania , multa sanatate lui Stefan, sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic grav

Ripley , fetele tale ce fac? Nu ne spui nimic de ele? Am vazut o poza frumoasa cu voi la mess nu ne arati mai multe? Tu cum te simti?

Lavi , multa sanatate tatalui tau sa treaca cu bine maine peste operatie! Te asteptam cu vesti bune si revedere placuta cu fetele sambata.








www.dropshots.com/catalinairina#albums/Decembrie%202007/2007-12-07/12:02:27" target="_blank">Poze de Decembrie



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Veronica , tu de ce nu mai scrii pe forum, esti suparata pe noi? Eu te si te astept cu drag iar la noi in grup

Maria , am ras cand am citit postarea ta cu tultele, e haios rau Cristi al tau!

Joy , sa stii ca de ieri cand am citit ce ai scris tu ma gandesc la tine, pe cuvant daca stateam mai aproape de tine veneam pe la tine sa te ajut putin. Nu stiu ce sfat sa-ti dau e destul de grea situatia ta acum, dar eu zic sa nu il duci la tara mai ales acum ca e frig si nu sunt conditii ca la bloc . Daca il duci la cresa seara il iei acasa si e iar cu voi va vede mereu iar tie i-ti este mai usor doar cu unu acasa.








www.dropshots.com/catalinairina#albums/Decembrie%202007/2007-12-07/12:02:27" target="_blank">Poze de Decembrie



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Numai ganduri bune pt Che si familia lui! Sa se intoarca repede si sanatos acasa!!!

Stau inca sub brad, ce-i drept despodobit, dar am pus cateva poze de la botez. Majoritatea sunt facute de un fotograf profesionist. (ma rog, aparat profesionist)

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput