Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Noi n-am mai iesit de cand a nins. Imbrac fata bine, deschid geamul si asta e!


http://community.webshots.com/slideshow/561916111jorXca?mediaPosition=1

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Hello,am ajuns si noi cu bine!!

am pus poze (cam multe-sunt si pt. cei din familie care sunt departe) din luna decembrie

noi nu iesim acum afara,inghet si eu

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

La Multi Ani! Va doresc un an nou bogat si cu bebei cumintei si sanatosi!

Buna fetelor!

Felicitari tuturor mamicilor care isi tin pruncii in brate!
Eu iar n-am mai scris de multa vreme, dar am incercat macar sa citesc ce ati scris voi.

Fata mea implineste azi 2 luni, suntem ditamai grasa de 6 kilograme, lungime nu stiu, dar deja avem un morman de hainute care i-au ramas mici, asa ca am crescut bine si in lungime.
Avem colici in fiecare seara, dar ne mai trec cu Baby Drink, mai nou avem probleme cu caca, face moale dar foarte greu, numai stimulata cu termometru.
Asta este, trecem noi peste toate relele!
Cand nu ne doare burtica asa de frumos radem la mami si la tati de ne topim!

Va pup pe toate si va doresc numai bine, va multumesc ca sunteti aici, de mare ajutor pentru mine, chiar daca nu am prea scris.


Alexia Diana
5 Nov. 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Fata mea are luni 3 saptamani si dam Debridat de 3 ori pe zi cate 2,5 ml, la recomandarea dr. De asemenea dam si bonisan daca vedem ca o doare burtica mai tare, dar asta f rar si doar cate 5 picaturi, nu mai mult. Eu am laptic, dar cam putin, asa ca papa la o masa laptic de la mine si la urmatoarele 2 humana 1.
Nu avem inca program fix, dar noaptea doarme destul de bine, cu o pauza de masa. Ziua e greu: mananca si dupa aceea doarme jum de ora si gata; restul de timp, pana la urmatoarea masa, sta cu ochii deschisi si se uita in jur sau mai trage cate un plans.
Kk facem cam de 2 ori pe zi. Cred ca fiecare bebic are ritmul lui, de asta nu trebuie comparat. Asta cred eu...

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:




voi iesiti azi cu bebeii????sunt -12 grade...brrrrrrrrr

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

[/quote]


mie dr mi-a zis sa ies pana la -5 grade.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

andra si anacami mersi de raspuns!

anacami f f frumoase pozele!!!!!!!!!!

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Fii-mea doarme, ca azi-noapte a vut treaba. As dormi si eu, dar se maraie in somn si am trezesc imediat, asa ca bantui pe net, sunt prea obosita sa fac treburi prin casa. Am gasit ceva frumos.

"Cand copilul meu se trezeste dimineata, prima data rade.
Cand eu ma trezesc dimineata, prima data ma uit stramb la ceasul desteptator...
El adoarme la pranz, mie doar mi-e somn...
El se bucura ca latra cainele, eu ii zic cainelui sa taca...
El rupe florile ca sa mi le dea mie, eu le sadesc ca sa aiba ce rupe...
Eu ii explic totul in zeci de cuvinte si intelege pe jumatate, iar eu inteleg totul dintr-un singur cuvant de-al lui...
Eu nu reusesc sa-l aleg intotdeauna pe el, cand imi fac agenda zilnica.
El ma alege fara nici o ezitare, in fiecare clipa...
A invatat care e stanga si care-i dreapta, dar tot eu trebuie sa-l invat drumul inainte...
Mi-am sarutat sotul si copilul a incaput sa planga. Nici o alta gelozie nu m-a induiosat intr-atat incat sa opresc sarutul..."
Mihaela Radulescu - "Despre lucruri simple"

http://community.webshots.com/slideshow/561916111jorXca?mediaPosition=1

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Cami, ai niste copii foarte reusiti. Draguti foc amandoi! Si ai dreptate, in unele poze Stefania seamana cu a mea destul de bine. :) Ce greutate are acum? Eu m-am speriat ieri, a scazut cu 50g fata de acum 3 zile, dar am cantarit-o din nou si arata mai mult de data asta. Nu stiu ce sa mai zic... Acum are 5,300 kg. Ma sperie cantaritul asta. E prima data cand nu creste vizibil si imediat m-am speriat ca nu mai am lapte. Dar dupa ce papa ea mai ramane.

Pussi, sper sa reusiti sa discutati weekend-ul asta. Sa stii ca si la noi mai apar probleme de comunicare. Cred ca eu sunt cea vinovata. Cateodata ridic tonul si-mi pare imediat rau. Dar nici nu reusesc sa-i spun asta... Si tot el saracul ma pupa sau ma ia in brate mai incolo. Mai ales ca are un caracter puternic, apreciez asta, pt ca stiu ca-i e greu. Si ma ajuta mult, deci nu as avea motive de nemultumire. Jumatate din timp el o schimba, baita ii facem impreuna, cat ii dau eu sa pape el strange tot... hainute, jucarii, aranjeaza la loc totul dupa ce-i facem baita, o scoatem impreuna la plimbare... Cred ca am eu ceva la cap, sper sa fie ceva hormonal si sa treaca. Oricum, in marea parte a timpului e veselie in casa, pacat ca sunt eu capcauna cateodata. :(

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Fii-mea doarme, ca azi-noapte a vut treaba. As dormi si eu, dar se maraie in somn si am trezesc imediat, asa ca bantui pe net, sunt prea obosita sa fac treburi prin casa. Am gasit ceva frumos.

"Cand copilul meu se trezeste dimineata, prima data rade.
Cand eu ma trezesc dimineata, prima data ma uit stramb la ceasul desteptator...
El adoarme la pranz, mie doar mi-e somn...
El se bucura ca latra cainele, eu ii zic cainelui sa taca...
El rupe florile ca sa mi le dea mie, eu le sadesc ca sa aiba ce rupe...
Eu ii explic totul in zeci de cuvinte si intelege pe jumatate, iar eu inteleg totul dintr-un singur cuvant de-al lui...
Eu nu reusesc sa-l aleg intotdeauna pe el, cand imi fac agenda zilnica.
El ma alege fara nici o ezitare, in fiecare clipa...
A invatat care e stanga si care-i dreapta, dar tot eu trebuie sa-l invat drumul inainte...
Mi-am sarutat sotul si copilul a incaput sa planga. Nici o alta gelozie nu m-a induiosat intr-atat incat sa opresc sarutul..."
Mihaela Radulescu - "Despre lucruri simple"

http://community.webshots.com/slideshow/561916111jorXca?mediaPosition=1

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



super dragutz!!!mai ales ultimele 2 propozitii

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

salutare!
luca azi implineste o luna!
si la toata lumea!

Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput