*** LA REDOUTE *** (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

quote:
Originally posted by pap.elena

Nu reusesc sa fac comanda deloc ,poate ma ajutati voi.

Mi-am facut un cont nou ,am un card nou pe care am depus bani si tot nu ma lasa sa fac comanda .Innebunesc
Pana acum eu faceam comanda la Redutte prin cineva ,si ii plateam comision care la inceput era mic ,dar acum sa aruncat tipul la comisioane mai mari.

de ce nu poti face comanda?ce se intampla?




Elena si bufleiul Alexandru



Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Elena, in ce sens nu te lasa sa faci comanda? Explica un pic.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Pai ajung in ultimul punct ,scriu nr de card ...etc si cand dau JE VALIDE MA COMMANDE i-mi apare uramtorul mesaj Paiement par carte refusé, veuillez contacter une hôtesse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by pap.elena

Pai ajung in ultimul punct ,scriu nr de card ...etc si cand dau JE VALIDE MA COMMANDE i-mi apare uramtorul mesaj Paiement par carte refusé, veuillez contacter une hôtesse

Elena si bufleiul Alexandru



nu ai bani suficienti.

Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by pap.elena

Pai ajung in ultimul punct ,scriu nr de card ...etc si cand dau JE VALIDE MA COMMANDE i-mi apare uramtorul mesaj Paiement par carte refusé, veuillez contacter une hôtesse

Elena si bufleiul Alexandru


Cardul tau e unul pentru plati internationale? Se poate plati online cu el?

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

am bani pe el ,ieri am fost si am pus ,mult mai mult decat face comanda .Cardul este unul pt plati on-line .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by pap.elena

am bani pe el ,ieri am fost si am pus ,mult mai mult decat face comanda .Cardul este unul pt plati on-line .

Elena si bufleiul Alexandru


Online, dar internationale? Sunt carduri care se pot folosi doar pe teritoriul Romaniei, iar dintre cele pt. strainatate la unele trebuie sa "le activezi" (habar n-am cum se cheama in limbaj bancar, insa pentru ambele carduri de credit pe care le am eu a fost necesar sa sun la nr. de pe verso-ul cardului, sa ma identific si sa cer "activarea" pt. plati online in strainatate). S-ar putea sa fie si cazul tau pentru ca zici ca e card nou (sau mi s-a parut mie?)

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

claudia bine ai revenit din mini-vacanta si sa ai un an super bun!!!

miki merci esti dragutza da eu zic sa ceri zapada numai pentru tine ca sotul meu a zis ca la urmatoarea ninsoare curat eu zapada in fata casei(data trecuta a curata-o el si a facut besici la maini) deci...no,thanks! nu vreau zapada

monika tu vezi ce comenzi faci acolo fata draga ca maleta aia cu buline mari o vreau si eu neaparat nu epuiza tu acum stocul

si inca ceva bluzita aia mov cu maneca scurta , iti zic ca poate nu ai observat, e scurta rau 53 cm se vede buricu , mie una nu-mi mai plac astea scurte deloc

in rest nimic nou astept comanda din 31 decembrie si reducerile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Intrasem sa va spun ca am primit azi comanda din 15 dec si ca imi fac griji pt cea din 12. Cand m-am asezat la calculator primesc un telefon: Posta romana va deranjeaza, a fost sotul si a ridicat un colet si am mai descoperit unul. Asa ca acum fuge sa il ia si pe celalalt care e sigur din 12. Deocamdata studiem microfonul lui Ale care e super jucarioara pt 11 euro cat am dat pe el. Are un glob luminos care se invarte, are efecte (aplauze, huo...chestii din astea), si chiar amplifica putin sunetul. A mea e tare incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

a venit si cu coletul din 12, in loc de geaca bej cadou am primit un pulover negru, ok, nu am ce ii reprosa. putin ciudat la sistemul de legare, e cu niste sireturi dar merge. culmea ca folosisem codul si la o comanda viitoare, cea din 22 dec, cu o masura mai mica, pt mama, inseamna ca se face si ea cu un pulover negru.
Am avut in coletul asta o geaca pt Ale si niste pantofi, super, numai ca la pantofi m-am aruncat prea sus comandand 27, probabil ii va purta la toamna.

Mergi la inceput