Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Asa am uitat sa zic ca am vazut-o pe Rianna mozolita de cioco si cum ati dat-o la grinda.Bine ca ai pus filmulet sa stim si noi, moldovencele ce-i aia.
E mortala fii'ta cu ciocolata pe botic



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

LA MULTI ANI!!!Dragele mele prietene "virtuale" pentru 2008

Am reusit si eu sa intru......am fost la o cabana la munte si nu am avut net...dar si din lipsa de timp...Am avut de vizitat prieteni bunici , matusi, nasi etc.....

Winnicu a inceput sa mearga singura.......in ziua de 1 a stat mai mult de 1 min sg in picioare...si apoi a incep sa afca timid pasi la incep 2-3 acuma merge jumate de camera de 5 m lungime..eu stau in spatele ei si daca nu e nimeni in fata merge bine daca sta tatas-o in fatza ei isi da drumul ca stie ca o prinde dar daca e mobila sau patul merge asa de frumos si nu repede....in max 2 sapt cred ca va merge fara probleme......Sunt asa de bucuroasa....Imi vine sa o pap .....Imi impart si eu fericirea cu voi......A iesit si al 8-lea dinte....da astia de jos nu au durut-o asa de tare ca aia de sus.....

Avem si poze de la zapada....Winnicu la zapada

Maine plecam spre TM si sper ca de acolo vom avea timp mai mult de net.
Cineva zicea de ceva gel pt amortit gingia din America Olejel sau ceav de genul....parca Gabyd....nu stiu sigur....am o prietena care vine in feb din state si vreau sa-i zic sa-mi aduca...deci plssss cum se numeste?

Va de nu va vedeti...si va doresc TOTUL SI NIMIK in noul an....TOTUL CE VA DORITI SI NIMIK DIN CEEA CE NU VA DORITI!!!!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 11


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by martutza


Va doresc sa aveti parte de iubire adevarata si de fidelitate.Si nu uitati sa nu va neglijati nici pe voi ..mai rasfatati-va, relaxati-va ca nu va face nimeni statuie.
dragele mele.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor


Mare da mareee dreptate ai.... multumim

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 11


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Tot eu,
va multumesc mult pentru mesaje.Am sa incerc sa raspund la intrebare Zadi cat pot de sincer.La mine e complicata situatia cu serviciul.Am sa incerc sa-ti explic.Cand eram in luna a 5-a cu Ana am fost nevoita sa-mi dau demisia de la locul de munca de atunci.Mi-a parut rau dar sotiei patonului i se pusese pata pe mine deoarece si eu si colega mea am rams in acelasi timp gravide iar gandul asta a ucis-o.Asa ca ,singura fiind(colega mea deja plecase) a simtit nevoia sa ma tachineze si sa-mi faca zile fripte sigura fiind ca nu-mi voi da demisia.Iata ca s-a inselat si trebuie sa rcunosc ca pentru ea a fost un soc.Am ales sa ma duc la firma sefei mele de atunci cu care sunt si f buna prietena.Am lucrat la ea pana am intrat in medical ramanand ca atunci cand nu mai alaptez sa ma intorc deoarece este fff mult de lucru.De aici lucrurile s-au complicat rau.Asociatul ei a fost f nemultumit de faptul ca la trei luni ale Anei nu am alergat spre ei lasandu-mi copilul de izbeliste.Se considera ca le eram datoare(continuitatea cartii de munca).Asa ca am reusit sa-i mai aman pana in februarie.Asta nu inseamna ca luna de luna nu m-au sunat sa ma intrebe cand vin.Nu ai idee ce balamuc ma asteapta.Voi veni franta.Daca nu m-as simti datoare ,maine i-as suna si le-as spune ca nu ma mai duc.Insa...nu pot uita ca atunci cand mi-a fost greu au fost alaturi de mine.Niciun ban din lumea asta nu m-ar putea tine departe de copilul meu....dar aici este vorba de onoare.Au nevoie de mine si asa cum ei mi-au fost alaturi atunci trebuie sa le fiu si eu acum.Maine daca m-ar suna si mi-ar spune "nu mai veni" ar fi pentru mine mana cereasca(desi as incurca-o rau pe mama soacra care s-a pensionat cu penalizare ca sa ne ajute)Cam acesta e raspunsul la intrebarea ta.

Cat despre celelalte mesaje primite de la voi sa nu credeti ca le-am citit asa ...aiurea.Am luat din fiecare esentialul si sper ca puse cap la cap sa ma ajute sa depasesc momentul.Poate crede-ti ca dramatizez,ca sunt slaba insa va jur....doare rau.Asta e! Nu va mai zapacesc pe subiectul asta insa am vrut doar sa stiti ce simt.Daca m-ati vedea nu m-ati recunoaste Am o rabdare de fier cu ANA si sa nu radeti dar o iubesc mai tare si parca si timpul trece mai repede.Nu ma mai supar nici ca se trezeste noaptea(mai castig timp nu?)

Cam asta.Pupacesc toti puii bolnaviori si ma rog sa treaca odata toate necazurile astea.

Minunea noastra la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Hey, felicitari pt Winnie pentru primii pasi
Pentru gingii, gelul se cheama Orajel. Mie mi-a adus Orajel de zi, Orajel swabs - astea sunt niste betisoare ca alea de urechi si Orajel Bed time parca. Intra pe www.orajel.com si vezi cum sunt.
Nu mi-a spus cat au costat, dar din ce am vazut eu pe net, erau intre 5 si 7 dolari fiecare, cam asa, deci mult mai ieftin decat ofertele de pe aici.
Lumi iti dau PM.
Ma bucur si eu ca ne-a scris Monica, sa-ti creasca pinguinii mari, frumosi si sanatosi. eu nui-am putut vedea ca nu mai mergea linkul cand am intra eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

ok, deci stau linistita in privinta lu#355; sherby....acum pot primi urarile de la multi ani...si le voi face si eu cand voi avea timp...poate la anul... ca asa zic mereu sa+mi fac timp sa scriu ceva frumos...si acel timp nu vine ...niciodata si uite asa raman la coada mereu...deci pana ma hotarasc pentru altceva... La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

neatza

cred ca de atatea ori am vrut sa va scriu ca traiam cu impresia ca v-am scris...si dormeam linistita.

fetelor care aveti sufletul in ghimpi cu plecatul la serv, v-as zice vreo 2 sa va pun pe picioare da mi-e ca se ia iar Zadi de mine ca nu va inteleg . Si-atunci zic numai atat: viata noastra s-a schimbat, nu mai e si nici nu va mai fi ca inainte niciodata. Avem niste bazaitori pe langa noi pe care le iubim nespus si ptr care am face orice pe lumea astea. Dar, nu uitati ca dupa ce le-am nascut, a fost un moment in care dr. sau tatal (in cazurile fericite) au taiat cordonul ombilical si ne=au separat de albinuta/bondarul noastra. Suntem de atunci 2 fiinte separate, care traiesc separat. E adevarat ca ei depind de laptele si dragostea noastra si noi depindem de mirosul lor dar totusi... va imaginati ca o sa vina momentul cand o domnisoara cu aere sau un golanel cu blugi rupti o sa vina sa il/o ia de tot de acasa?!? atunci ce o sa faceti? Dar pana atunci o sa ii duceti la bunici... sau nu? o sa ii trimiteti in tabere... sau nu?
Nu zic ca e floare la ureche ca si io simt o oarecare strangere de inima la gandul ca il las.... dar o sa il las. Numai sa gasesc increderea in persoana care il va ingriji.
ehh, hai ca m-am intins si nu am mai zis nimic.

Karra, super, Felicitari!!!!!!

Gabdyd, fix asa imi imaginam datul de grinda desi nu am vazut niciodata. Frumos obicei, pana cand sta untul ala acolo?
Buza lu Rares e gata sa o pupe pe Julie. M-ai tare ne-am speriat noi decat el. I-a curs sange, s-a umflat putin atunci dar a doua zi era ca nou, chiar m-am minunat ce repede s-a inchis.

Martutza motive, motive....sa scrii mai des de o luna ca altfel ma supar

Mady ,rabdare cu Razvanel, stiu ca iti vine sa imi arunci cu o vaza in cap cand auzi cuvantul rabdare, dar asta e secretul.

Rares e bine sanatos, vioi, imi cotrobaie peste tot, dau cu aspiratorul si mopul zilnic ca sa fiu cu inima impacata cand linge de pe jos. Se ridica peste tot, de canapea, de pereti de frigider de picioarele oricui sta in picioare (am si pus poza cum sta agatat de ta-su). nu mai zic de matza ca o chinuie non stop....da si ea se lasa.
Cam atat.

Pup bondarii bolnavi si sa va faceti bine repede.

Curaj Loradin!!!
vad ca e destul de dificila situatia.... mai tineti minte cand biciuiam zapacitele aste de majorete sa nastem mai repede si degraba? ce vremuri ...

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Winnie- BRAVO !!!!! ne bucuram nespus pentru mandrete de fata frumoasa mergareata.Deh, tot fetele sunt fruncea!

loradin- chiar ca e complicat. of, sunt asa grele unele momente in viata. toata stima pentru tine ca esti om de onoare. la mine nu s-a pus problema datoriei, desi ti-am spus ca m-au platit foarte bine si cand stateam acasa fara sa fac nimic pt. firma, ba mai mult mi-au dat si o prima de Craciun si una de Paste. dar in felul asta s-au recompensat fata de mine pentru efortul depus, orele state la birou, rentabilitatea firmei, echipa pusa bine pe picioare, documentatie super organizata. Nu e bla, bla chiar asa este. Si cu toate astea nu as putea sa ma mai intorc din pricina programului si a drumului pana in baneasa (2 ore dimineata iar la intoarcere cine mai stie cu traficul asta).

gabdyd- multumim pentru info orajel. oare nu gasim sa cumparam si de undeva mai de aproape? eu in state chiar nu am pe nimeni. poate ne strangem mai multe si comandam pe net.

burticile ce mai faceti? asteptam noutati de la echo.



Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

roxanici- nu ma supar zau. nici atunci nu m-am suparat pe tine... dar tocmai trecusem si eu prin depresia aia nesuferita si atat de singura m-am simtit in luna aia si neinteleasa si neajutorata....bine ca nu am luat-o pe aratura.
acum on topic: de unde ai atata putere? cum de esti atat de stapana pe tine? cum reusesti sa nu explodezi de emotii (mai ales cand e vorba de barbatusul tau)?
am mai spus-o de cand am copii dpv emotional am devenit destul de labila, in sensul ca ma emotioneaza maxim tot ceea ce e legat de copii: boala, durere, primul cuvant, mersul de-a busilea, dintii, tot. acum toate nimicurile au o semnificatie pentru mine.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Felicitari Winnie!!! O adevarata albinuta harnicuta.

Gabdyd, bagat in lista dar intra si tu pe mess macar sa imi dai accept , daca nu intri prea des.Ofertele cu siguranta vor fi din partea lui George, ca e pe placul meu pitica ta.Aia mai mica, ca aia mare e ocupata

Loradin cred ca iti este foarte greu...mai ales ca e inca atat de mica.Nici nu vreau sa ma gandesc cand va trebui sa-l las si eu.Dar a zis Roxi foarte bine, faza cu cordonul ombilical....si ce a mai zis ea pe acolo .Parintii nostri nu au stat decat 3 luni cu noi.Groaznic de putin.



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput