Piticodromul de Sept - Oct 2005 (197)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:



Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Chiar ca e de ris, ca sa nu ne apuce plinsul. Irina, cu cit lasi diferenta mai mare intre copii, cu atit o sa-ti fie mai usor. Eu am stiut dar am neglijat, am crezut ca exagereaza mamicile.

Am fost cu Miru afara; adica am iesit in fata blocului, pe scari, sint troienile cit Miru de mari.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Tonnia, Ioana, va rog eu din sufletul meu sa mai bagati mesaje pozitive despre cum e cu doi copii si sa nu mai ziceti nimic despre concedii ratate!!!


Asta pentru ca am si eu in sertarul de la noptiera un test Sure Check cu 2 liniute pe care l-am facut pe 1 seara, asa...sa vina anul nou cu spor si la noi!

De abia acum simt cum ma ia cu ameteala cand ma gandesc, si cand citesc si mesajele voastre sau ale lui jadi ma ia cu nebunie...asta ca sa pun capac...pana acum eram nefericita ca nu se pozitivau testele si acum ma gandesc cu groaza ce ma fac eu din septembrie incolo!

Colac peste pupaza sambata plec in concediu de ski, de data asta doar eu cu sotul si cu prietenii...Gandul meu a fost sa am si eu un an fericit de schiat, fara copil, doar cu vin fiert, cu partii nesfarsite si cu cazaturi artistice!!! Acum ce ma fac??? Ca de schiat am vazut pe Net ca nu se poate, de stat in hotel singura nu ma incanta

Ufff!

In fine, va urez LA MULTI ANI cu sanatate si fericire si noroc si voua si sotilor si puilor frumosi! O sa ne descurcam noi cumva, deja fac strategii in cap cu cine o las pe Alexandra si cu cine il las pe cel mic ca sa ies eu la film si la restaurant dupa septembrie incolo. Cred ca sunt denaturata.

Dar nu am vrut sa o las pe vecina Locca singurica sa isi plimbe burta prin parc la primavara!!! Si i-am promis ca tot 3 saptamani sa fie intre copii, asa ca DPN al meu in acest moment este 11 septembrie 2008. Te coafeaza Locca?

RalucaN, tu ce faci? ne lasi singure pe aici? Hai te rog pune umarul si imbarbateaza-ne ca eu am inceput anul in agonie si extaz!

Ah, inca ceva, deocamdata stiti doar voi si sotul meu (care nu isi poate incapea in piele de bucurie, ziua lui e 12 septembrie, deci cadou mai mare ca asta nici ca va mai primi de la mine). Astept pana sa le zic si celorlalti, presimt ca bunicile nu vor fi foarte incantate si nici bona...inca unul ca Alex si m-am fript!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Kid, felicitari, sa ai o sarcina usoara cu un fratior pentru Alex.

E tare frumos cu 2 copii, mai ales cand mai creste si al doilea, asa cum e Anca acum.
Se joaca impreuna, Anca il asculta orbeste pe frati-sau. Isi fac vizite, Anca isi pune geanta, ia 2 pahare cu lapte si se duce in vizita la frati-sau, sunt mortali.

Un an bun,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Kid felicitari ! Sarcina usoara!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Bravo, Kid!!!!! La tine vorba-i vorba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

KID...ce frumos ai inceput anul.Eu zic ca de data asta vei avea un copil cuminte,cam asa e in toate familiile trebuie sa fie un echilibru,de aceea eu zic sa nu iti faci griji,nu de alta,dar maisunt pe aici aspirante si daca mai aud de oboseala,nervi si altele cu doi copii..s-ar putea sa renunte
CRISTINA,ce frumos se joaca Ancuta si Victor,cred ca e super sa ii vezi ca se joaca impreuna.Eu cred ca Ancuta vrea sa intre sub pielea lui Victor ca sa aiba cine sa o protejeze mai tarziu,asa fata frumusica are nevoie de un frate mai mare protector
Tonia,ce ma bucur ca ai scapat cu doi feciori mari,tu esti dovada ca se poate.Si cred ca si celelalte fete cu doi copii pot spune asta,nu-i asa?
Oricum ar fi...usor nu e cu doi,dar cred ca ai o satisfactie de nedescris.Toate familiile pe care le stiu eu si au doi sau mai multi copii sunt implinite,adik vezi parintii asa de fericiti si asa de mandri,cu o sclipire in ochi ce nu o poti descrie si se vede ca au trecut peste totce presupune stres,oboseala,etc.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberte est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

kid, felicitari pt. liniute!!www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

tonnia, felicitari pt mersul lui Sa!

uau, ioana! succes luni!

mifloricica, la multi ani!!!

kid, felicitaaaaari!

gata prima zi de munca. plec prin troiene, tineti-mi pumnii.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Kid felicitari! cat despre skiat asta e, da poate macar cu sacul ca Vladut poti sa te dai.

Mai eu mor de ciuda ca toata tara e zapada numai in galati nu .... astept de 2 zile cu nasul lipit de geam sa ninga, da nici gand, in skimb avem vant si ger din plin si cica frigul abia acum in we "vine".

Vlad s-a invatat rau, in fiecare seara l-am dus in vizita la copii si acum ma baraie "catina, obet" (cristina, robert), el vrea la joaca :), din vocabularul unui incepator relatam: "aci pocu" (aduce porcul), spiatooooo (aspirator), mo ciuciu (mos craciun) hehehe asa ma distreaza, imi place de nu mai pot cand il aud.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput