LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

culcat printesa duracell,aseara s-a trezit de nici eu nu mai stiu de cite ori...,se pare ca tot dintii sint de vina...,trecem peste ca ne-am obisnuit...,sper insa,sa nu mai tina mult...
Dia,
sa nu uit sa spun...,dupa cele 5 zile de chamomilla trebuie pauza cca o luna...,Diana stie mai bine...,daca poti sa-i dai un sms...,sa afli ce si cum...s-a mai linistit Oana?,ce v-a ajutat?
Shoshika,
sa-ti traiasca printul cel frumos,sa fie sanatos,sa creasca voios
Ancader,
neaparat sa spui citi ani ai...,sa murim de ciuda..,noi astea mai purii...,esti fff frumoasa...,ai asa un aer special...,sa pui mai multe poze cu voi,sa va admiram mai des,pupici lui Andre
Lavinia,
multumim de urari,sper ca sinteti bine,pupam Mihaita cel frumoas,cirliontat si vorbaret


n-am apucat sa citesc povestile nasterilor,dar o voi face...,n-am reusit sa vad pozele Ktrinelei,nu stiu de ce...,dar am vazut-o pe Ale cea frumoasa...cu mamica si taticu,minunati,cum ne-am obisnuit deja...

planuisem sa mergem la o family party de revelion...,cu inca doi bebelusi...,doar ca azi am aflat ca mamica gazda este fff racita...,asa ca anulam...,vom sta acasa...,sau vom iesi pe strada...,pe linga casa...,vedem noi...,oricum ne vom distra cu siguranta...,ca in fiecare an cind nu am avut nici un plan si a iesit suuuuper...

multumesc de raspunsuri...,mi-am facut o idee...,pina acum asteptam sa ma angajez,si apoi sa ramin gravi,ca sa pot beneficia si eu de cic,doar ca de ultima data de cind am lasat-o pe Crinuta in grija mamei,mi-am zis ca nu voi lucra prea curind...(no coment!),drept pentru care nici la al doilea bb ,nu voi beneficia de cic...,asa ca de la anul..., dam bataie,cu d-zeu inainte...
nu vreau sa mai astept tz ani,sa ma angajez,sa ramin gravi,sa beneficiez de cic...,asta e...,va fi bine,asta stiu sigur...,mai am niste lucrusoare ramase de la Crinuta,sper sa am si tzitza...si de-oi ramine in pana de pampersi va cer voua imprumut


Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

culcat printesa duracell,aseara s-a trezit de nici eu nu mai stiu de cite ori...,se pare ca tot dintii sint de vina...,trecem peste ca ne-am obisnuit...,sper insa,sa nu mai tina mult...
Dia,
sa nu uit sa spun...,dupa cele 5 zile de chamomilla trebuie pauza cca o luna...,Diana stie mai bine...,daca poti sa-i dai un sms...,sa afli ce si cum...s-a mai linistit Oana?,ce v-a ajutat?
Shoshika,
sa-ti traiasca printul cel frumos,sa fie sanatos,sa creasca voios
Ancader,
neaparat sa spui citi ani ai...,sa murim de ciuda..,noi astea mai purii...,esti fff frumoasa...,ai asa un aer special...,sa pui mai multe poze cu voi,sa va admiram mai des,pupici lui Andre
Lavinia,
multumim de urari,sper ca sinteti bine,pupam Mihaita cel frumoas,cirliontat si vorbaret


n-am apucat sa citesc povestile nasterilor,dar o voi face...,n-am reusit sa vad pozele Ktrinelei,nu stiu de ce...,dar am vazut-o pe Ale cea frumoasa...cu mamica si taticu,minunati,cum ne-am obisnuit deja...

planuisem sa mergem la o family party de revelion...,cu inca doi bebelusi...,doar ca azi am aflat ca mamica gazda este fff racita...,asa ca anulam...,vom sta acasa...,sau vom iesi pe strada...,pe linga casa...,vedem noi...,oricum ne vom distra cu siguranta...,ca in fiecare an cind nu am avut nici un plan si a iesit suuuuper...

multumesc de raspunsuri...,mi-am facut o idee...,pina acum asteptam sa ma angajez,si apoi sa ramin gravi,ca sa pot beneficia si eu de cic,doar ca de ultima data de cind am lasat-o pe Crinuta in grija mamei,mi-am zis ca nu voi lucra prea curind...(no coment!),drept pentru care nici la al doilea bb ,nu voi beneficia de cic...,asa ca de la anul..., dam bataie,cu d-zeu inainte...
nu vreau sa mai astept tz ani,sa ma angajez,sa ramin gravi,sa beneficiez de cic...,asta e...,va fi bine,asta stiu sigur...,mai am niste lucrusoare ramase de la Crinuta,sper sa am si tzitza...si de-oi ramine in pana de pampersi va cer voua imprumut


Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa





Stai linistita nici noi nu am beneficiat de cic nici acum nici mai tarziu,munceste doar sotu. Dar asta nu nea speriat sa facem bb2.Plus avem foarte multe cheltuieli dar Dumnezeu mereu ne da sanse.Daca va doriti bb2 spor la treaba si cu Dumnezeu inainte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, merci de raspunsul cu chamomilla .. o luna fara chamomilla, hmmm? o sun pe diana azi oricum, ma lamureste ea... oana s-a mai potolit cu calma baby... de fapt nu stiu dc de la calma babay sau s-a potolit oricum... dar tare mi-e ca azi o luam de la capat, ca de cand s-a trezit a vrut numai in brate, nici la wc n-am putut merge fara ea... se agata de pantalonii mei si plaaangeeee de-mi rupe sufletul... numai afara a fost mai bine, a alergat cam o ora jumate dupa catei prin ninsoare , pacat ca am inghetat eu, ca as mai fi stat , cred ca i-au ingetat gingiile, de aia a stat asa linistita...cum am ajuns in casa la caldurica am luat-o de la capat cu maraiala... acum doarme si sper sa fie mai bine cand se trezeste... saracuta... diseara mergem la niste prieteni care au o fetita cu 2 luni mai mica decat oana... sunt curioasa cum decurge treaba, ca oana va fi treaza si pe baricade mult si bine, mai ales ca de mai mult de o saptamana, de cand o chinuie dintii, n-o putem culca inainte de 12 noaptea... asa ca vom ciocni sampania la 12 noaptea cu ea
saraca crinuta, iar dintii? consolarea voastra tb sa fie ca nu mai aveti multi (dinti de iesit)... dar noi, care avem doar 2 iesiti, iti dai seama ce cale lunga mai avem?
tinem pumnii cu bb2 sa vina repede, abia astept impresiile tale de si sa vad cum te descurci cu crinuta si burtica deodata.. poate imi dai curaj, ca-mi lipseste ... deci, ce vreti: baietel sau tot fetita? ca noi, in mod paradoxal, vrem tot fetita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Am intrat pe fuga sa va urez un an nou cu multa sanatate puiutilor vostri in primul rand , iar voua sa vi se indeplineasca toate dorintele pe care le aveti, repede si fara sacrificii!.
Va pup pentru o perioada mai mare ( cam 2 sapt) pt k noi maine plecam in vacanta...la Paris... Sper sa va pot citi si scrie si de acolo, dar in caz k nu, sa stiti k imi veti lipsi enorm. Chiar daca nu am scris zilnic, de citit v-am citit cu consecventa si mai ales v-am urmat sfaturile...Prietenele mele care au bb tot timpul cand imi cer o parere nu ma intreaba de fapt pe mine ce parere am . ma intreba ce "spune forumul"?...Asa k va multumesc k existati, k sunteti aici mereu si k suntem o familie asa mare si unita...
va pup si va doresc tot binele din lume!

Madalina 20+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
Colaj de iarna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

minunatelor, in caz ca nu mai apuc sa intru, va doresc un An Nou Fericit alaturi de fulguleti si familie, multa sanatate si sa fiti fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

Adinazot, ce scumpa e Ale pe sanie, formati o fam.foarte reusita

Shoshika, se simnte cumva miros de YSL? mamica frumoasa.

Ktrinel,multumim mult de aprecieriam 22, foarte frumoase pozele de la sanius.

Dandusa,multumim mult de primire,promit ca o sa mai pun poze, si exact cum ai spus tu:"cu d-zeu inainte" toate se vor rezolva. Vreti bb2,punerti-va pe treaba serios, sti cum se spune:"de unde creste unu, e loc si de al 2-lea.Pupam chinezoaica dulce.

Dia unmare pentru Oana sa treaca maraiala.

Despre noi ce sa va zic:aseara a fost super agitat(ca si acum 2 seri, si acum 3 seri, etc...), de vina sunt si la noi DINTISORII,are sus gingia super umflata(parca ar avea proteza de boxior:)), asa ca eu sunt cam chiauna, dar cu toate astea am reusit sa fac salata de beuf, friptura si un pic de curatenie.

Va doresc mamici MINUNATE si fulguleti MINUNATI, ca in anul ce va veni sa aveti parte de multa sanatate, realizari, bucurii, liniste si pace,bogatie in casa si pe masa.
La multi ani!!!


Anca, mamica lui Andre-Lucian(28.12.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Intalnire de mamici si fulguleti la metrou la Eroilor, gura dinspre Opera, in data de 2 ianuarie, ora 11.15-11.30. De acolo mergem in Cismigiu sau in parcul Izvor, vorbim cand ne vedem. Deocamdata si-au anuntat prezenta: eu , Dandusa si Yagmur. Daca mai sunt doritoare, sunt mai mult decat bine venite!

Minunatele mele mamici si iubiti fulguleti, va urez ca 2008 sa va aduca multa sanatate, bucurii, noroc, intelepciune, liniste sufleteasca si implinirea viselor! La multi ani si petrecere frumoasa!

Pentru ca nu are net, Yagmur m-a rugat sa va transmit si din partea ei La multi ani, un an plin de bucurii, sanatate si fericire!

Acum ma duc sa citesc putin din urma.


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Maine plecam...am intrat doar sa va urez un an nou plin de tot ce va doriti!!!!...

Acolo am net si pun si calculatorul in masina ...si cum ajung, montez cablaraiele si va dau vesti ...

Pupici si tineti pumnii sa nu fie furtuna pe mare!!!



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"





BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 14
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Sarbatori fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by asiza

Maine plecam...am intrat doar sa va urez un an nou plin de tot ce va doriti!!!!...

Acolo am net si pun si calculatorul in masina ...si cum ajung, montez cablaraiele si va dau vesti ...

Pupici si tineti pumnii sa nu fie furtuna pe mare!!!



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




drum bun sa ajungeti cu bine


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 14
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Sarbatori fericite !!!

Mergi la inceput