LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

LA MULTI ANI! TUDOR multa sanatate si sa aduci parintilor numai bucurii.

SARBATORI FERICITE!
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Buna la toata lumea!!!
Imi era dor tare de voi,zilele astea am fost f ocupata,am lucrat si am umblat si a fost ff frumos.Noi stam acasa de revelion,in familie,linistiti.Uitati AICI ce am facut azi!!!

DANDUSA,sanatate Crinutei!Alessiei i-au iesit 2 dintisori pe nesimitite,i-am descoperit azi!!!daca o sa o tinem tot asa...sa treaca tusea frumoasei!!!
AKA,SHOSHIKA,frumoase povestile voastre!!!
KTRINEL si DBUNNY felicitari pt cetatenie!!
DONIA,pup CRISTI si ROXANA sa le treaca tusea!!!
FLORE,am vazut pozele ,frumoase!!!Alessia e o scumpa!

Am facut si noi vaccinul ROR,a trecut neobservat,am mai scapat de unul!!!

LA MULTI ANI TUDOR de SHOSHIKA!!!

Cu intarziere urez LA MULTI ANI ANATEO!!!sa fii fericita!!!





Adina si Alessia Maria(30.10.2006)







"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

mda, mi s-a sters nesuferitul.. incerc sa reiau:

cu mare, mare intarziere


Anateo. Sa fii sanatoasa, voioasa si sa ai parte de multe bucurii impreuna cu frumoasa ta familie





restante si nu numai:

Kikineata, pare rau pt patanie. Dar stai linistita, pe gargarita n-a durut-o cand au cusut-o. Spray-urile acestea is tare eficiente.. le-am probat pe pielea mea de vreo doua ori.. Simiti cum intra acul in piele, dar deloc nu te deranjeaza.

Ancader, multumim pt povestea nasterii.

Yagmur, si la noi schimbatul de scutec e o mare incercare.. tb mituit cu cate sheva. Pricep ca nu mai apari prin munti..

Ma bucur Bambo, ca citisem cu burtica .. dupa omleta.

Multa sanatata lui Calin de Ziggy.

Danutz, spor la munci. Noi te asteptam.

Dia, si eu am observat ca Grigore prefera mancarea mai putin dulce. De ex la cereale.. cu cat sunt mai dulci, cu atat ii plac mai putin. Iar in locul biscuitilor.. prefera merele. Ce copil istet am. De regula nici nu-i dau desert, doar cateodata dupa borcanele ca mi se par asa flu-flu.. nu-s deloc consistente.

Si da, total de acord cu importanta confortului si a suportului celor dragi pt o proaspata mamica. Sigur as fi clacat daca Gabi n-ar fi putut sa stea ore intregi langa mine.. iar o vorba buna conteaza enorm.. mereu, dara in acele clipe. Tin minte ca sefa de la neonato mi-a facut o observatie.. corecta.. dar tonul si stilul pe care l-a folosit .. a fost suficient sa ma dea peste cap..

Ma bucur ca te-ai linistit cu Oana.


Adina, superbe imaginile in care doarme Alessia.. Da nu m-am lamurit in ce stationa.. era sanie? era sezlong?


tema cu revelionul:
Pai Matei e boier si se duce la petrecere, la restaurant, la 4 ace, tralala.. cu bunicii. Muritorii de rand raman acasica la o masa semi-improvizata, program tv si filme la dvd si normal cu voi dragelor, sa ciocnim un pahar on-line. Asta facem de .. vreo 6 ani .. adica de cand a aparut Matei. Oricum nu ducem dorul.. pt noi Revelionul e ceva.. asa.. care trece.

.. si-o sa fac cica tort.. dar tort "a la cabana", cum se face pe munte. Pt asta m-am aprovizionat cu blat, Nutella, compot si frisca. Cred ca nu-i nevoie de prea multa imaginatie pt a intui reteta

Am avut asta seara invitati si-am baut cateva pahare de cola si acu vaz ca fac repetitii pt maine..



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Donia, multumim pentru urari!!
Ruxandra, multumim frumos! Impresionant? Hm, nu ma pricep deloc la din astea, dar daca zici tu...
Bambo, multumim!
Anateo, nu-ti face probleme cu interventia chirurgicala la masea (stiu ca e greu...). Sotul meu s-a operat acum vreo luna la o masea si e super ok. E o operatie destul de usurica...
si... LA MULTI ANI!
Deea, multumim frumos!
Ancader, si tie-ti multumim!
Ziggy, multumim si multa sanatate lui Calin!!
Yagmur, as veni si eu la intalnire, dar mi-e aproape imposibil. As fi vrut sa felicit mamica eroina in direct, dar... Legat de schimbat, e mare chin si la noi. Mare, da' mare!!!
Dia, confortul de care povesti tu... l-am vazut doar in filme! (slava domnului ca n-am prea trecut prin spitale; doar de 3 ori in viata mea). Iti spun eu ca si tu ai fi fost tare daca ai fi fost intr-o astfel de situatie. N-ai incotro! Eu sunt o fire tare slaba, emotiva, dar a trebuit sa fiu tare. M-am macinat eu pe interior, dar am mers mai departe!
Si inca n-am intrat eu in amanunte legat de conditiile din spital. N-avea sens!
Cand am iesit am fost fericita! Ca merg acasa! Deci...
M_Monique, multumim frumos!
Saryta, sa dea Dumnezeu sa ne-aduca numai bucurii... :)
Adinazot, am vazut pozele. Of, vreau si eu zapada, aer curat, munte! Vreau si eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeu!
:((


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Sa va povestesc cum ne-am petrecut astazi?
Am avut 2 baietei in vizita. Cu tot cu parinti... Baieteii (toti 3) au alergat in toata casa, au rascolit toate jucariile, am stat cu ochii geana pe toti (desi era tare greu), capul imi facea ca un girofar...
A fost ok. Nu ma asteptam.
Tudor a dormit doar juma de ora toata ziua si a fost foarte marait uneori... la 20.30 a adormit, dar l-am trezit eu pe la 22 (fara sa vreau, normal) cand i-am scos costumul sotului din sifonier, sot care pe 31 decembrie lucreaza... de-abia pe la 23.30 a adormit iar... si m-a terminat in timpul asta. Era super obosit, dar nu reusea sa adoarma! Of, bine ca pana la urma s-a linistit, dar mi-a facut nervii... praf!
A primit cadouri foarte frumoase. E plin de.... pijamale! :)
Si am primit si eu! Un super, mega, ultra.... set... de la yves saint laurent... cinema. Parfum, gel de dus, crema de corp. Doamne, ce frumoasa o sa fiu dupa ce-o sa le folosesc!!!
Poze o sa pun maine ca sunt daramata si nu mai am rabdare sa descarc pozele...

Va pup si va multumesc inca o data pt urari!
Noapte buna in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Va doresc un an nou minunat,plin de sanatate,prosperitate si iubire!

Sa petreceti seara dintre ani asa cum va doriti!

LA MULTI ANI 2008!

for everybody.

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

...numaram deja orele, minutele, facem bilanturi, punem dorinte?

care e starea de spirit pe-acolo? eu nu prea simt nimic, aici nu se da asa de mare importanta Revelionului, lumea sta in familie si sarbatoreste...cu exceptia tinerilor care, desigur, umplu cluburile si discotecile...strazile mai putin insa...


shosika va urez LA MULTI ANI cu intarziere...adevarul e ca eu abia azi am realizat in ce data suntem, mai precis...cand nu muncesc habar nu am ce zi este..m-au induiosat putin si pe mine povestile tale...of, prin cate ati trecut ...dar ma uit la blondinul tau si stiu ca iti spui si tu in sinea ta ca a meritat. ...hai fa-te frumoasa , parfumeaza-te , meriti !

ancaderce supriza frumoasa ne-ai facut cu pozele...acum te credem ca nu esti lupul in piele de oaie ..dar frumosi mai suntet si voi...cati ani ziceai ca ai?

chris80...m-ai omorat cu culturalizarea voastra! Na Donia, ca ti-ai gasit concurentza la Marineland! ...apropos, am depus actele anul trecut in august...la noi merge mult mai greu decat la voi, asa ca nu te lua dupa termenul nostru...culmea ca scrisoarea e datata 24 dec ...de parca i=as crede ca au lucrat ei in ziua aia...inca ma gandesc daca nu e vreo farsa a lui a_deju de Mos Craciun, ca doar o rugasem sa imi puna o pila la regina , da' io de prezentat tot ma prezint la examen ...vad eu ce iese ...


cryckett, imi pare rau ca sunteti asa de bolnavi, dar sa speram ca toate rele sa se sparga in noaptea asta si sa pasiti mai sanatosi in 2008.

Dia, nu stiu ce e Calma Baby, dar aici e ceva homeopat de la Boiron, pt agitatie, nervozitate, insomnii....chestii de genul asta...am luat si eu sa am in casa...dar nu reusesc sa i-l dau , asa ca nu stiu daca functioneaza...sunt curioasa.
apropos de homeopate . 1 la mana. stiti ca nu se dau decat cu 30min inainte sau dupa orice contact cu alimente/bauturi? scrie pe prospectul de la Stodal ...si doar stiam chestia asta , sau ar fi trebuit sa imi aduc aminte, ca doar am facut tratament homeopat 6 luni in tara..,si era regula de baza..dar deh!asa ca nu au nici un efect (doar imaginar sau coincidenta ) daca nu e dat cum trebuie...eu am trecut pe supozitoare pt tuse si decongestionare (bronsiolita). mult mai eficace.
si 2 la mana. mama Omida/Ralumat ce mai faceti?

yagmur si la noi e jale cu imbracatul!! nici nu mai povestesc...iar cu pusul pampersului...chin. acum a invatat sa ii dea jos..i-am luat din aia gen chilot, de se trag in sus, Easy-Up de la Pampers...Nr5...ca tot intrebati de asta mai devreme...nu stiu pt cate kg sunt, ar noi detinem o burta ...care nu incape in altceva mai mic

dandusa chiar in seara asta am aflat de o mamica de februarie ca e gravida in 8 sapt ...si stiam ca alapteaza, dar nu mi-am amintit sa o intreb ce si cum...dar oricum nu cred sa ma fi ajutat prea mult informatia, ca saraca e cam pe dinafara....stiti vorba aia...fericiti cei saraci cu duhul...ei i se potriveste de minune ...ce carti, ce sfaturi, forumuri, discutii ...e paralela cu lumea asta...dar uite ca sunt bine-mersi.

Dbunny ...cred ca e deja coada la butoi...nu stiu de ce dar asa presimt...mi-am lasat si eu plasa cu sticle de azi dimineatza de la 4...poate prind ceva loc...eu zic sa dati cate un pic la toata lumea, sa ajunga


Adinazot..ta-na-na...ati fost la Palti ??? ...si am mai remarcat ceva : te-ai tunsulit scurt-scurt ...sa iti fie de bine...pari f sic.

anateo sanatate! si scuze ca am uitat sa te felicit pe 28 ...am explicat eu mai sus cum stau cu numaratoarea ...

nu stiu de ce scrie bolduit, ...a,poate ca s-a sesizat singur ca va pun poze noi ..

http://good-times.webshots.com/photo/2936373170098483114QCFTZa

si aici

http://good-times.webshots.com/photo/2786219050098483114KQuiJp

abia astept sa va intoarceti toate din vacanta si sa imi petrec o zi doar uitandu-ma la pozele de Sarbatori.


edit: reparat bolduiala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

RUXANDRA,mersi,Ale statea pe un sezlong,si dormea de rupea,asa bine ne-a facut aerul de Paltinis la toti!
SHISHIKA,e ff fain la munte,haideti si voi!!!
KTRINEL,cum stii tu tot,da,m-am tuns scurt si e f bine,ma simt bine asa!!pupici de la Sibiu!Ce draguta e Julia cu bradul,mortala!!si poze de la gradi?faiiinnnn!si cu caruciorul ala ,e asa ocosa!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)







"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Aho, aho mamici,tatici,bunici si fulguleti cuminti
dati-ne voie sa va uram
Ca Anul care vine
sa ne aduca sanatate la cei dragi
Bucurie, belsug in casa si bunatati pe masa
Noi familea Stratulat
Va zicem un mare La multi Ani!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:


LA MULTI ANI MAMICI DE FULGULETI!!!

SA VA ADUCA ANUL NOU NUMAI BUCURII SI MULTA,MULTA FERICIRE ALATURI DE CEI DRAGI VOUA!!!

LA MULTI ANI 2008!




Mii de pupici de la Simo si David (9 noiembrie 2006)

Mergi la inceput