Strumfi de iulie-august 2007 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata cu di la Moldova. Va las sa o degustati in v oie si revin.

Lavi - fericita deLorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lia e superba craciunita ta, dar unde e Mosul ca nu l-am vazut? Apropo de reactiile mai tipatoare sau plangarete la fetele straine, si noi am trecut printr-o asemenea faza, vorbesc la trecut, pt ca suntem in curs de "vindecare". Cand mergeam in vizite era jale, adica urla de ziceai ca o inteapa cineva sa ii ia sange (ca de atunci stie ea sa urle ). Acum, cu sarbatorile, a avut in preajma ei muuulte persoane straine si a plans la inceput, dar dupa aceea a fost numai un zambet.

Cafera bine ai venit printre noi! Apropo de intrebarea ta, eu o mai las pe Lorinuta intre perne sa stea in fundulet, ca e si varsta de acum, are aproape 6 luni. Nu o las mult, ca in rest se rostogoleste pe burtica pe pat. Dar cand sta in fundulet e asa de scumpa, si mai am si mainile libere si imediat "o trag in poza"

Lavi - fericita deLorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu am lipsit nemotivat as zice dar sper ca ati avut niste sarbatori frumoase. Sper sa ma recompensez cumva urandu-va La Multi Ani in avans si un an nou cu cat mai multe visuri implinite!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Lavinia, acum am inteles eu de ce n-a mai ajuns Mosul la noi in carne si oase: fiindca nu s-a mai putut dezlipi de Lorinutza! Gata, l-a vrajit pe Mos cu ochii aia frumosi si cred ca la anul o sa-si faca Mos drum mai intai la ea si apoi... cine mai stie!
jadi, !

De mana cu Dumnezeu
Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

LA MULTI ANI! cum a fost de Craciun? noi am stat acasa si am primit cativa mosafiri. bebe e un exemplu de cumintzenie atunci cand sunt persoane straine asa ca nimeni nu ma crede cand le zic ca e rau si plange si nu doarme. dupa ce pleaca audientza are grija sa recupereze din cumntzenia afishata vis a vis de mosafiri..... ziua nu prea vrea sa doarma si imi rupe spatele la cat e de greu. par nu i-a prea crescut asa ca tot chelios e.de revelion tot acasa stam. noroc ca e mama la mine pana dupa sarbatori ca am mai putut sa ies si eu din casa ca altfel ma salbaticeam de tot. sotzu nu se prea inghesuie la stat pe acasa, asa ca as fi fost singura cu bebe. absenta sotzului e o chestie care continua sa ma scoata din sarite. ar fi plecat toata ziua daca ar fi posibil: orice, dar numai acasa sa nu stea: la mamitzica(sa nu cumva sa cada din pat), cu prietenii ....etc etc. chiar nu reusesc sa-l inteleg. cand il aud ca mai vrea un copil imi vine sa-l strang de gat.normal ca vrea ca doar nu stie cum e sa cresti un copil, daramite 2 ! scuze ca va "stresez" cu problemele mele dar simteam nevoia sa ma descarc..........
pupici
bebe si "fratzii lui
*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


in primul rand felicitari pt fetele din poza de pe primul loc. ma bucur ca burticile de iul-aug2007 au iesit pe primul loc.
m-a lasat andra sa admir si eu strumfi de cristine (superbi). mai greu e cu scrisul ca ma tine da mana si nu pot sa apas toate tastele. cred ca mai vrea poze .
ca sa stea andra cuminte am mai vazut o tura de poze. mi-a placut mult strumfita din www.flickr.com/photos/10388560@N04/1758960315/" target="_blank">aceasta poza. valen cred ca o recunosti nu?
am mai vazut si poze cu mosul si lorina. tare frumosi strumfii nostrii!
deni sa intelegem ca nu mai intri pe aici. eu sper ca imi mai fac putin timp.
la noi craciunul a fost frumos, cu multi colindatori. mosul a venit plin cu cadouri. alex a avut emotii foarte mari dar a reusit sa spuna spua poezi si cateva colinde. andra nu a colindat, dar mosul a fost foarte darnic si cu ea.
pupici. revin mai tarziu ca a inceput scandalul.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

mihaela uite ca facem front comul. andra de la ora 9 nu a mai dormit. afara nu pot sa o scot ca e caruciorul in masina si masina la sot. in brate nu o mai tin ca nu mai pot. ca sa stea cuminte incerc sa-i arat mereu ceva nou. o mai las si sa planga.zilele trecute i-am spus sotului ca andra nu e un copil cuminte. el era foarte mirat ca eu credeam ca e cuminte. nu sta singura mai deloc, nu doarme ziua si vrea numai in brate. cand avem musafiri e cel mai cuminte copil asa ca are grija sotul sa avem musafiri des . nici la mine sotul nu prea sta pe acasa, dar munceste, insa cum intra in casa isi ia odrasla in brate. partea rea e ca desi suntem la bb2 el nu stie sa schimbe un scutec. aseara fata a facu kk si el a stat cu ea asa pana am venit eu de la cumparaturi.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia75 spune:

Ieri a fost o zi memorabila. Stateam toata familia la masa, cand deodata baiatul meu a spus "mama". A rostit cuvantul cat se poate de clar si firesc. El statea in scaunelul lui si se juca cu niste cuburi cand a scos pe gura "mama". Am rams toti socati, ne-am uitat unul la altul si nu ne-a venit sa credem.Saracul copil nu intelegea de ce ne-am repezit, apoi, cu totii sa-l pupam. Nu cred ca a fost o simpla intamplare mai ales ca in ultima vreme tot spunea "mam'. A fost un pas sa mai adauge un "a". Sotul meu le-a povestit celor de la servici, insa nimeni nu l-a crezut...Nu are nici 5 luni.
Mychydutza Sotul tau nu e singurul care se comporta asa. Si al meu a fost asa pana acum cateva saptamani. La inceput nu am spus nimic, insa incetul cu incetul m-a deranjat. Mi se parea ca face intentionat cand venea tarziu acasa de la servici. Parca prefera sa stea peste program, plus ca a pleca in foarte multe deplasari. Ma simteam foarte singura. Cand venea de la servici, era prea obosit ca sa mai stea cu copilul...Chiar nu intelegeam atitudinea lui. Si la fel ca al tau, vrea si al 2-lea bebe. Azi asa, maine asa, pana cand nu am mai rezistat si am luat atitudine. In primul rand l-am "parat" prietenilor si le-am spus ca bebe nu-l recunoaste ca tata fiindca il vede prea putin si ca de fiecare data cand il ia in brate incepe sa urle. Sotul meu s-a simtit jenat in acele momente. Am lovit in orgoliul lui de tata... Apoi am inceput sa-l amenint ca o sa-l las o zi intreaga singur cu bebe si eu o sa plec in oras. Dupa aceea am inceput sa ma plang ca sunt o mama singura si nu am parte de niciun fel de ajutor...Incetul cu incetul s-a dat pe brazda si a repus familia pe primul plan.

Eric Patric Andre (9 august 2007)
http://community.webshots.com/user/claudiapirvoiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

scandal i-am mai facut si eu, l-am si parat amicilor, l-am "amenintzat" ca nu mai pupa bebe2, ca plec in oras si-l las cu bebe......da pana acu ....nada de nada! daca n-ar fi si mamaitzika lui care ii acapareaza o gramada din timpu liber ........asta e! mama lui de cordon ombilical!

lui Andrei i-a cazut paru de pe laterale de la frecatu pe perna. pe vf capului a inceput sa-i creasca insa pe laterale deloc. e complet chelios. si pielea e neteda si fara par. oare ii mai creste?sau ramane Kojak??????????hihi.sper sa nu.........

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nmazici ca avem copiii trasi la indigo! mai putin sotzii.


*mihaela*

Mergi la inceput