Strumfi de iulie-august 2007 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Ines are 6 luni si 3 saptamaniwww.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

am facut o gafa...am spus ca Alexia e strumfita mica a caferei, dar de fapt e vorba de ilinca. scuze cafera!

andreea, [pupic] pentru aprecieri. denis nu are pe fata bubite. de fapt acum nu mai are deloc. la el a inceput cu piele f. uscata pe corp (burtica, maini, picioare) si de la atata uscaciune s-au facut bubite. le-am tratat atunci cu crema cu cortizon pt ca se infectasera (au trecut dupa prima aplicare) si de atunci ne dam cu crema asta de la avene (nu e trixera, e lapte de corp cold cream, din aceeasi gama, pt piele uscata, atopica) dar in continuare voi lua trixera. pediatra a spus ca ar fi dermatita atopica, dar eu sper ca nu e, si pielicica arata bine acum si e fina.
il pup si eu pe raducu, cel cu buzele acelea mortale si va doresc sa fie totul bine cu alergiile astea uracioase.


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2142971667/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

valen, nici nu stii ce mult ma bucura si ma linisteste raspunsul tau! iti multumesc din suflet. chiar asa ma gandeam, ca poate face copilul otita si n-o sa-mi dau seama, dar se pare ca voi sti.
pentru tine si pentru fetitele tale siluetice(ca slabute nu-s, ci doar se mentin in forma). si curaj cu carnita...poate de revelion, o fripturica ceva pentru ines...

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2142971667/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Valen, superfetite ai! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ele. Nu e devreme pentru carnita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

merci Cafera. Eu cred ca ok sa incep carnita la 7 luni, cu atat mai mult cu cat in urma cu 1 luna si ceva, in urma unor analize, i-au iesit cam mici proteinele.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Mai ce tari am fost la concursul de gravidutze! Fetele, ce premiu am castigat???? Nu mai tin minte ce se pusese in joc...

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

www.flickr.com/photos/9835076@N02/" target="_blank">Album poze cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

valen ti-am admirat fetele draga mea. Poza cu voi 4 este exceptionala. Sunteti o familie intradevar minunata. Tu cand incepi munca?
Cristina iti multmim pt articol.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cristina, ti-am admirat fetita si, nu in ultimul rand, modul in cre sunt compuse si realizate fotografiile. Sunt de exceptie! SA-ti traiasca fetita, sa va bucurati de ea. E o superbisima! La fel si mamica. Imi place tare mult si camera lui Ingrid.
Nu stiu daca e bine sa te rascolesc, dar am vazut albumul lui Paul si m-a impresionat tare mult...Suferinta, cred ca ti-a rasplatit-o dumnezeu dandu-ti-o pe Ingrid. Nimic nu poate inlocui ceva in lumea asta, dar cred ca asa nu mai ai sufletul pustit.
Inca o data imi cer scuze ca am deschis subiectul, dar, repet, m-a impresionat.
Sunt alaturi de tine si ma bucur vazandu-va cum cresteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Daca analizele lui Ines au aratat ca proteinele sunt mici, atunci cu siguranta introducerea carnitei nu strica. Nu mai sta pe ganduri. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata la Mos Ajun! Ne dati ori nu ne dati? Ne dati, ne daaaati? Duc lipsa de colindatori, anul asta au fost mai putini copii cu colinda decat in orice alt an, de obicei incepeau pe la 3 dupa-amiaza si terminau tarziu in noapte. Chiar ma gandeam cu tristete ca Miruna nu va mai avea parte de Craciun de bucuria de a merge cu prietenii cu colinda...

Cafera, bun venit in gasca!
Eliza, Cristina, ma bucur ca v-au placut pozele. Cat despre atitudinea asta "antisociala" a Mirunei, chiar sper sa fie numai o faza. Noi suntem destul de deschisi si de comunicativi, ma gandesc ca si asta o va influenta mai tarziu pe tanara duduie.
Cristina, ce ochisori are Denis al tau! Minunati! Iar copacul cu chiciura e de vis... Cam asa arata si peisajul in care o scot pe Una la plimbare. Bine-nteles ca ea adoarme si nu vede nimic, se trezeste la usa, cand ne pregatim sa intram in casa.

De mana cu Dumnezeu
Lia si www.flickr.com/photos/15329177@N08/" target="_blank">Miruna Demetra

Mergi la inceput