Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

In pirmul rand:

La muuuuuuulti ani, Cristia!

Hai, mai intra si pe la noi, sa ne mai dai vesti despre voi!


Apoi,
Multuuuuuuuuuuuuumesc mult de tot

Eu am sarbatorit azi-noapte prin munca ... aveam de lucru si era urgent, iar ca sa fiu astazi linistita si sa pot sa ma destrabalez fara sa stau cu gandul la ce am de lucru si cand termin... m-am culcat la 4. Iar la 8:30 mi-a dat mandra trezirea... asa ca voi fi chiauna de ziua mea

Acu trebe sa mai pregatesc una alta, dau repede cu aspiratorul... si gata, sa vina cine-o vrea sa manance tort.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI, ELIANA SI CRISTIA! Sa sarbatoriti frumos si sa aveti parte de multe impliniri si clipe fericite alaturi copilasii vostri multi ani de acum incolo!

Noi am chefuit azi-noapte. Eu eram putin plouata ca plecasera ai mei, asa ca sotul si 2 prieteni au pus la cale un plan: am iesit la film, o comedie olandeza (de altfel de 2 bani, dar cu suficiente momente hilare care sa-mi reinstaleze bunadispozitie), iar apoi la Irish pub pana spre dimineata. Normal ca fara Alma, pe care a dus-o "papa" aseara la bunici. Totul a fost spontan si poate si de aceea m-am simtit excelent.Acum mergem sa recuperam copilul

Pupici tuturor! Sper sa reusesc diseara sa pun ceva poze.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

LA MULTI ANI ELIANA SI CRISTIA VA DORESC NUMAI SUCCESE IN VIATA, SA FITI SANATOASE SI SA BUCURATI DE GHIOCEII VOSTRI.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumesc Danyce, Danina

Multumesc Naty pt. mail N-am apucat sa-ti raspund atunci, evident ca intre-timp am uitat.


Hai sa ma vait... nu stiu ce sa mai fac cu rasfatata de Elena... Trece printr-o perioada tare complicata... Si simt ca nu mai stiu cum s-o iau, simt ca nu mai am suficienta rabdare... ma lasa toate cele...
La gradinita mananca tot, mai mult decat alti copii, acasa numai cu talente... si f. putin in comparatie.
La gradinita o lauda toata lumea ca este un copil cuminte, daca ar fi mai multi ca ea... Acasa e teroare... nu asculta de nimeni si nimic...
Acolo stie sa se foace f. frumos cu ceilalti copii, acasa nu (nici cu fratiorii ei, nici cu o pitica mai mica decat ea cu 1 an). Aici tind sa cred ca este asta pt. ca la gardi ea e cea mai mica si probabil ii este aplicat de cei mari acelasi tratament pe care il aplica sie ea acasa celor mici...
Am observat ca e trae "ofticoasa" ... a ras asta mica de ea... cand a daramat ceva... si nu a mai scos un sunet... apoi, cand pitica a daramat si ea ceva, Elena a inceput sa rada practic fortat, arata cu degetul spre ea... si era tare fericita ca "si-a luat revansa"...

Of... de acu o sa fie din ce in ce mai greu? Ca eu deja simt ca nu mai pot s-o controlez? Daca acu nu mai pot, ce ma fac eu cu ea la adolescenta??? Mi-e groaza...




Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Daca tot nu sunteti asa active, poate va uitati pe niste pozici din vacanta noastra de la ski. Am aici POZE AUSTRI A 2008.


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Offfff am o ciuda de nu mai pot ,Dia dupa 3 zile de gradi e din nou racita ...., m-am saturat o iau razna de atatea raceli, chiar asa sistem imunitar o avea? Colac peste pupaza si eu de dimineata, am facut o criza de bila, de deabia m-am ridicat din pat acum cateva minute....zi cu ghinion pt noi.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ne luam de mana???
Ca io nu mai pot... Elena a inceput sa mearga de luni la gradi si ieri a facut febra la pranz... s-a vaitat ca o doare urechea... Am mers la peidatru, otita si rosu in gat
Imi vine sa n-o mai scot din casa pana la vara... s isa nu mai sa se intalneasca cu nimeni...
Evident ca in cateva zile vor face si baietii rosu in gat... nici nu are cum sa fie altfel... m-am obisnuit deja


Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Eliana da, cred ca devine o rutina. Am o prietena care are baietelul mai mare ca Dia cu 2 ani si in primul an de gradinita, a crezut ca o ia razana, "Tudor al meu e o sapt la gradi 2 acasa".
Am ajuns la vb ei, la fel cu Dia o sapt la gradi 2 acasa, ca asa e viata asta , cu virusii si toate infectiile de acum. Nepotica mea de 5 ani de la Piatra, a fost rau de tot, de credeau ca o pierd, 3 zile numa cu ea in brate ,varsaturi,tuse de au crezut ca isi scuipa plamanii si greu si-a revenit. Nici nu mai stii cum sa faci.
Cred ca v-am mai povestit, o tipa din fata blocului meu, e notarita, are o fetita de 2 si 9 luni si se vede cu Dia prin parc mai mereu, in sfarsit a dat-o pe asta mica la gradi si i-a racit din prima sapt. Mentionez ca acest copil, nu a vazut medicamente pana la varsta asta, asa rau s-a speriat si a venit disperata la mine, ca la ce gradi e Dia, ca ea nu o mai da acolo, ca nu e buna gradinita ca ia racit copila . Pai am zis ca e pe alta lume ...nu exista acea gradinita, in toate v-a raci la fel, e vb de etapele pe care tb sa le treaca ,obisnuinta in colectivitate, insa a luat o decizie zic eu cam ciudata, dar buna de luat in seama,isi v-a chema educator acasa, asta a considerat ea, ca e mai bine pt fetita. No coment.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

hy,

va salut, LA MULTI ANI sarbatoritilor din ultimele zile (luni - de cand nu am mai intrat eu...) si multa sanatate la mamici si pitici care trec prin clipe mai putin placute.

poate dupa ce incepe si Vladu' meu gradi am sa intru si eu "in randu' lumii", adica sa am mai multe de povestit; deocamdata, ultima lui intrebare de baraj a fost "da' limba pt ce este?" - in contextul in care i-am spus sa nu mai linga tot ce prinde (nu chiar tot, pe noi mai precis), sa dea pup normal, cu buzele...


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput