PIERSICUTZE de iul-aug. 2006 (69)-Craciun fericit!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Dragele mele, am fost la spital. Dupa cum ma asteptam, m-a trimis acasa si mi-a zis ca ne mai vedem pe 8 ian, cand se intoarce din concediu. A spus ca nu crede sa nasc pana atunci. Chiar pe 8 ian. am termenul, asa ca atunci sper sa ma opreasca in spital si sa nasc. Oricum zilele astea nu mai am cum sa intru pe net, raman valabile urarile de Craciun si ne "auzim" la anul, probabil.
Emilia, iti multumesc si tie pt PM, tot asa o sa va anunt, prin sms, ca sotul nu le are cu forumul.
Craciun fericit inca o data tuturor!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai (AMR.... PUTIN RAU!!!)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Buna ziua!
Multumesc genie pt urari si pt incurajari.
Multumesc crissa.
Andreea si eu i-am dat lui Darius lapte UHT Milli si Dorna si ii place mai mult decat laptele praf Milupa si chiar Nestle Junior. El nu prea bea lapte stiti ca ma plangeam ca bea prea putin, dar cand i-am dat lapte de vaca a inceput sa mai ceara. La inceput i-am dat o cantitate mica de lapte de vaca + lapte praf si apoi am ajuns sa ii dau lapte de vaca ii place tare mult si nu are nicio problema digestiva sau de alt gen. Am avut asa o strangere de inima cand ii dadeam lapte UHT, dar ce sa fac daca ii place mai mult. Bineinteles ca mai primeste si o masa de lapte Milupa de fapt cereale diverse cu lapte, dar cu lingurita. La pranz dupa masa ii dau un bibe cu lapte de vaca (de sete cam 150 ml) si apoi seara la culcare inca un bibe cu lapte de vaca in care ii mai pun cereale sau asa simplu.
In timpul zilei are cam 4 mese:
- cereale cu lapte;
- masa pranz (carne/ou/peste/ficat + legume + paine sau mamaliga);
- fructe pasate + biscuiti sau branza vaci;
- iaurt + biscuiti
In timpul zilei mai bea ceai si suc de fructe si apa multa.

I-am dat iaurt de capra (Cedra) care ii place tare mult.
Si seara la culcare 250 ml lapte. In timpul noptii mai bea ceai cu miere.


Cred ca nu v-am plictisit cu meniul lui Darius. Dupa cum vedeti noi nu am schimbat prea mult schema de alimentatie.

Craciun Fericit! tuturor celor care nu vor mai intra pe aici si La Multi Ani! 2008 sa aveti un an bun, cu dragoste si multe impliniri.

Va pupam.



Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Babee – distractie placut la termale
Cristina_Ioana te astept pe la NY cand vii.
Buli – si pe tine daca te razgandesti si mai faci o vizita pe aici…
Maryion – felicitari pt.apartament.
Sanatate la piersicutele bolnave.

Noi suntem ok. Sebi inca mai are febra. A luat ceva virulet. Are doar febra si lipsa de pofta de mancare. Am fost la Dr. vineri cu el si n-are nici o infectie in gat, urechi. Ii dam doar Tylenol pt.febra. Antibioticele aici nu le recomanda decat daca e infectie. Sper sa-si revina azi. Se pare ca tr.sa treaca virusul in 3-4 zile.

Am luat si noi bradut si maine il impodobim. Mancarica e aproape gata. Sambata am trebaluit la greu dar macar am terminat aproape tot. Sarmalele sunt gata (le fierb duminica seara sau luni). Am mai facut supa (galustele le fac azi), piftia, salata de boeuf, rulada de carne, niste chec-uri aperitiv, prajituri, cozonaci. A mai ramas friptura pt.luni. O sa avem si noi traditionalele carnarii de porcoase: caltabos, carnat, toba, etc. Pe 24 sarbatorim in familie. Pe 25 mergem la nasii de botez. Ne adunam vreo 35 romanasi cu tot cu copii. O sa fie fain!

Fetele, nu cred ca mai intru pana la sarbatori. Va doresc la toate CRACIUN FERICIT si un AN NOU plin de bucurii, impliniri si sanatate ca-i mai buna decat toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TaniaForsea spune:

Maryion -si noi am schmbat lapticul, de la Nestle Junior am trecut treptat la lapte de vaca ,dar mi se pare cam gras.Nu am luat lapte pasteurizat, ci mi-l aduce direct de la vacuta , il fierb si ii dau doua zile din el ,dimineata la trezire si noaptea la culcare.
Alexandru este cam constipat si cred ca este din cauza laptelui,pentru ca este foarte gras ,desi dupa ce il firb arunc grasimea care se strange deasupra.

Cu pregatirile gastronomice de Craciun nu ma pot lauda.De Craciun mergem la parintii mei si la socri si deja am inceput sa aducem acasa la pachet tobe, lebar,carne.Salate ,piftii,prajituri etc. le vom lua cand vor fi gata.

Sarbatori fericite pentru cele care nu vor mai intra pe forum pana la anu.

Eu voi fi tot aici in fiecare seara.Nu am programat nici o iesire in afara orasului.

PUPICI

16+ Alexandru 24-07-2006

http://community.webshots.com/user/ForseaTania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Multumesc Amami.
Tania ce bine ca aveti direct de la sursa. Ca la asta prin pasteurizare i se distruge totul.

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! "La multi ani!"

va pup fetele si ne auzim in noul an sanatoase cu pui sanatosi!




bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

eu am cazut in borcanul cu melancolie...
http://www.youtube.com/watch?v=nZ0rUCMnIn8

fug la cupil
va pup si aveti grija de voi
nu ma mai despart de forum

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Buli:tu fata m-ai bagat si pe mine-n butoi!!Super misto piesele...
Hai sa traiesti ca m-ai emotionat tare mult...chiar ma plangeam ca nu simt nimic de Craciunul asta..dar uite ca s-au declansat toate cele bune!!
Era nevoie doar de un clic!!Sa fiti sanatosi, fericiti si impliniti!
fetelor va pupacesc..sunt obosita si maine mai am o groaza de facut..Cipic ma speriat acum vreo ora ..a urlat din senin in somn!
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Rectific:m-a speriat..intelegeti voi.
tot eu........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Vad ca bate vantul pe-aici...

Am intrat sa va doresc Craciun fericit...sanatate multa..sa vina mosu cu daruri multe si cu bucurii!





Mergi la inceput