PIERSICUTZE de iul-aug. 2006 (69)-Craciun fericit!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Doniro, abia asteptam vesti bune! Te pupam si nastere usoara!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

doniro sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios! sarbatori fericite cu multe bucurii !
maryion pupici,sa sti ca ne ai lipsit cu niste retete si meniuri de bebei .sa stapaniti sanatosi casutza !si Sarbatori fericite in caz ca nu mai intri
gina ma bucur ca e mai bine razavanel.sarbatori fericite !
Andreea & Ari(4.08.2006) www.flickr.com/photos/9544071@N07/2127017841/" target="_blank"> Ariana va ureaza Sarbatori Fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Multumesc fetelor pt urarile de bine (referitor la casuta noastra). Cu retete si meniuri ... sunt in pana de idei. Darius al meu este un mare mofturos. Nu prea mananca nik din mana (biscuiti, mar, banana, etc.). Este un alintat. Abia acum a inceput, la pranz sa tina o felie de paine in mana, sa muste din ea si sa ii dau eu cu lingurita mancarea pasata. Am vazut pe la voi ca ai vostri papa cascaval, rosie, fructe sau alte, al meu inca nu ... si are gura plina de dintzi si masele.
Voi ce lapte dati la copii? Tot formula? Sau ati trecut pe UHT.

Oricum cred ca ati mai vorbit despre asta, dar eu cum n-am fost pe aici ...


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by maryion

Multumesc fetelor pt urarile de bine (referitor la casuta noastra). Cu retete si meniuri ... sunt in pana de idei. Darius al meu este un mare mofturos. Nu prea mananca nik din mana (biscuiti, mar, banana, etc.). Este un alintat. Abia acum a inceput, la pranz sa tina o felie de paine in mana, sa muste din ea si sa ii dau eu cu lingurita mancarea pasata. Am vazut pe la voi ca ai vostri papa cascaval, rosie, fructe sau alte, al meu inca nu ... si are gura plina de dintzi si masele.
Voi ce lapte dati la copii? Tot formula? Sau ati trecut pe UHT.Oricum cred ca ati mai vorbit despre asta, dar eu cum n-am fost pe aici ...
Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

mary stai linistita ca si ari mananca tot pasat si nu papa biscuiti decat rar,fructe nu suporta sa le tina in mana (papa numai piure).papa singurica sticksuri,o bucatica de cascaval sau sunca slaba si un patratel de branza topita(kidibo) . si are la dintzi si masele ca io am pierdut numarul,ptr ca nici nu ma lasa sa ma uit in guritza.eu am incercat sa i schimb lapte Arianei .am incercat si uht si de consum,milli si dorna cu 3.5 % grasime.nu l a refuzat dar nici nu era prea incantata si nu mai bea tot din biberon.dupa 2 sapt a facut o gastroenteroviroza si doc mi a zis sa nu i mai dau lapte(desi nu cred ca de la lapte a fost) de vaca si am reintors o la nestle junior, care il adora.dc vrei sa i dai lapte de vaca eu zic sa testezi intai bagat in mancarica(cereale ,piure ) si vezi cum e.
eu am mai incercat asa in mancare si de fiecare data s a iritat la funduletz .nush exact ce inseamna asta,o fi alergica ,o fi intolerantza ,nu am apucat sa vb cu doc ei .sa vedem la anu ' cand mergem la control ,poate ii fac si niste analize.
Andreea & Ari(4.08.2006) www.flickr.com/photos/9544071@N07/2127017841/" target="_blank"> Ariana va ureaza Sarbatori Fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Doniro:nastere usoara..sa aveti grija de voi!Asteptam doar vesti bune!
Tania:felicitari pt.fetita!
Anasia:nu cred ca mai apuc sa pun poza!!!Asta e...poate maine..
Maryion:ma bucur sa va aud!Mai treceti pe la noi!
Larissa:ma bucur sa aud ca sunteti bine..ce patut ai luat pana la urma?
Fericitelor cele cu mame si cu soacre si cu matusi..

Sunt obo..nu mai stiu ce vroiam sa mai scriu..

Eu nu va zic sarbatori fericite ca mai intru pe-aici chiar daca am un car de treaba de facut!
Oricum va sarut si va doresc noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TaniaForsea spune:

Buna fetelor.Eu am fost aici in fata calculatorului in fiecare seara si am v-am urmarit,chiar daca nu am trimis foarte multe mesaje.
Ieri a venit d-na doctor pe la noi sa-l vada pe Alexandru pt. ca are o tuse urata ,mai mult noaptea dupa ce adoarme. Binenteles ca are si rosu in gat ,si am inceput cu antibiotice si sirop se tuse .
Vestea buna este ca pe langa cei 6 incisivi ne-a mai iesit o maseluta si a doua maseluta este gata gata sa apara.
Astazi am avut in vizita fosta bona a lui Alexandru care ne-a parasit acum doua luni din motive medicale. Cand l-a vazut pe Alexandru ,a inceput sa planga de emotii,iar Alex i-a dat pupici sa o linisteasca.De fapt Alexandru cand greseste si il cert sau ma prefac suparata pe el vine la mine cu buzele ascutite si ma pupa ,dupa care aplauda pt.pupicul care mi la dat.
Imi pare rau ca nu va pot scrie la fiecare in parte,dar nu mai pot sa tin sirul la tot ce citesc.Ar trebui sa-mi iau notite.
Si noi am facut bradul in seara asta si am fost surprinsa ca Alexy nu a tras de el.A luat cateva globuri(din plastic)sa jucat cu ele,la final a ras la instalatie si totul este bine,bradul este tot la locul lui.
Daca se poate sa scrieti mai multe retete pentru piersicute v-as fi recunoscatoare. Nu mai stiu ce sa-i gatesc pt. masa de pranz.De cele mai multe ori ii fierb cartof cu dovlecel si morcov si mai adaug ficatel fiert sau ou fiert sau carne se pui fiarta si tocata.
Sper ca a-ti avut rabdare sa ma urmariti .

16+ Alexandru 24-07-2006

http://community.webshots.com/user/ForseaTania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Fetelor, va multumesc de "galerie" si urari. Este f posibil sa petrec anul tot cu bb la purtator, dar oricum sunteti niste dragute. Va mai scriu imediat ce pot.


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai (AMR.... PUTIN RAU!!!)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Doniro,nastere usoara!
Noi n-am apucat sa facem bradul.Poate maine...Ce ma bucur ca vom avea zapada de Craciun.simt cu adevarat sa vin sarbatorile.
Ce norocoase suntem...avem copii sanatosi,frumosi,avem toate motivele sa ne simtim implinite.
Craciun fericit tuturor!
Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Sarbatori Fericite!!! si multa bucurie in anul care vine.

Nu stiu daca o sa mai am timp sa scriu asa ca am vrut sa fiu sigura ca nu ratez urarile. Azi am facut sarmalele si maine e programata intreaga zi la bucatarie. Acum ma duc sa termin cu hainele ca am spalat azi toata ziua(6 ture de masina).

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Doniro, nastere usoara si asteptam vestea cea mare!
Maryion, ma bucur ca auzim noutati despre voi, nu te necaji cu carnetul, data viitoare va fi sigur bine! Si sa stapaniti sanatosi apartamentul!
Noi suntem cu pregatirile desi pe 25 o sa mergem la ai mei si mare lucru nu o sa pregatesc, fac doar o salata de boeuf si pentru 27 cand vine soacra-mea o friptura. Azi o sa facem si noi bradutul, de abia astept sa vad ce mutrita o sa faca fii-mea cand o sa-l vada.
Noi va uram un Craciun minunat alaturi de piersicutele voastre, multa sanatate si sa va aduca Mosu' tot ce va doriti!
Inca nu am reusit sa trimit poza pentru colaj, dar o trimit eu!



Ah si pentru fetele ai caror bebei tusesc(gina si tania), incercati schema asta: taiati o telina mica pe din doua, scobiti putin din miez si puneti inauntru o lingurita de zahar (brun e ideal, merge si alb). Lasati peste noapte la temperatura camerei si se va aduna un suc pe care il dati piticului intr-o lingurita. La noi a functionat. Incercati, e natural. Siropul de ceapa nu stiu cum se face.
Sanatate multa!

Mergi la inceput