Strumfi de iulie-august 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fianna join the club. Cum ai reusit sa alaptezi fara sa-l scoti din scaun? Cat despre fuga la munte cred ca esti la fel de ... aventurista ca si mine. (am ocolit cuvantul nebuna, ai observat,nu?)

Va invitam la www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=4215" target="_blank">parada palariilor (scuzati balutele)

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

va urez si eu repede ca sunt contra cronometru toate cele bune, "SARBATORI FERICITE!",sa va aduca mosul tot ce va doriti.
noi plecam acum la socrii si acolo nu am net


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata,

la toata lumea mai ales pt mamicile cu treziri dese.

Aylin felicitari pt maseluta lui Alma.

Si eu sunt fan Jane Austin. Acum vreau sa vad filmul care a aparut de curand Becaming Jane.

Vorbind de filme ce mai vizionati? Ultima data la cinema am vazut TRansformers dar acum nu ne lasa la film cu buburuza noastra asa ca internetul sa traiasca. As vrea sa il vad pe cel cu Will Smith- The last surviver cred ca se cheama.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna dimineata!
Ce mai faceti? Inteleg ca primul dintisor al Almei, va fi de fapt o maseluta? Sunt cazuri in care maselutele apar inaintea dintilor? Nu stiam...dar asa se pare.
Mai, vad ca Alma a luat acceptabil in greutate, fata de cate fasoane face cu mancarica...

In rest, ce mai e nou?

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!
V-am tot citit dar nu mai apuc sa scriu..Acum cu atat mai mult cu cat a plecat mama si am ramas singurei..Pana acum era trai pe vatrai dar pe de_o parte aveam nevoie sa ma regasesc, sa ma simt mama in toata puterea cuvantului! Si oricum nu ne descurcam rau deloc!!
Si cel mai important!!!!! In seara asta dormim in Romania!!!
Abia astept ! Sper sa ma descurc cu bagaje cu bebel !

N-am retinut mare lucru din urma, La multi ani! bebicilor care au aniversat si aniveseaza lunisoare! sa fie sanatosi si voiosi si la fel de frumosi! Aylin felicitari pentru maseluta! (de fapt Almei felicitari) Anto spor la servici!
Vivela parca tu intrebai de bona? Eu am ales_o dupa ce am cautat vreo saptamana si mai vazusem vreo 4! Oricum am mers la feeling pentru ca de la prima intalnire am si semnat promisiunea de angajare. Oricum aici e alt sistem, copii sunt lasati acasa la bone care au o acreditare in functie de spatiul si conditiile oferite, au facut niste cursuri speciale! A si aici faza cu camera ascunsa e ilegala!
Va pupic pe toate!
PS Au mai ramas amatoare de intalneala in Parcul Circului?


MADA mamica de Emily 07/08/07

www.flickr.com/photos/9364421@N06/?saved=1" target="_blank">Printesa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

So, alaptarea in timpul mersului cu masina:
bebe sta cuminte in scaunul in partea dreapta, in spatele scaunului pasagerului; eu, cu piciorul drept sub mine, cu cotul drept pe deasupra picioarelor lui bebe mic si aceasi mana pe tzitzi sa nu cumva sa o piarda, iar mana stanga cam sustine totul sprijinita pe spatarul scaunului din fata. La un moment dat obosisem..... cred ca numai la twister ajunsesem in asemenea pozitii.

Am vazut si eu Transformers!!! eram cu Matei in burtica si sper ca i-am insuflat si lui din incantarea mea. Optimus Prime e primul meu robot crush( sa stiti ca sunt mare weirdo) si mi-am adus aminte de cand eram mica.

Acum nu mai apuc sa vad nici un film calumea, la calculator nu pot sa stau sa ma uit ca e ecran mic si nu ma atrage, iar la televizor ce mai vad Midsomer Murders. Dar tanjim dupa un film la cinema, cu o portie mare de nachos in brate si o cola la litru

fianna cu printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Luna frumoase palariile! Dar si mai frumos modelul! are niste ochi mari superbi, sunt sigura ca am mai vazut-o si pe la alte prezentari1

fianna cu printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata, mai dau si eu o cafea pt cine e amatoare.

Nu am apucat sa va spun ieri, Sonia e un pic bolnavioara si in ultimele 3 nopti am dormit pe sponci, azi-noapte a fost record, am dormit aprox 3 ore, din bucati, show intre 12- 2:30 si apoi la fel intre 4-6. La prima trezire era ok, dar nu avea chef sa doarma, era cu gura pana la urechi si bombanea de mama focului; in schimb a doua oara vroia sa doarma dar cum o lasam din brate cum plangea si nu de moft, se vedea ca o supara ceva, nu vroia sa manance dar nici nu putea sa adoarma profund. La un moment dat s-a calmat, asa, dintr-o data, a inceput sa se uite la mine, sa zambeasca, a mancat si a adormit, dar era aproape 6 dimineata deja si eu trebuia sa ma pregatesc sa merg la serv .
Azi mergem la dr, aveam deja programare la controlul periodic, de abia astept sa vad ce spune. Face febra seara, in jur de 38,5 dar alte simptome in afara de asta si de starea de iritatie nu are, la dinti nu se vede nimic, nu stiu, sper ca nu e nimic naspa.

Si nici cu greutatea nu stam bine, au cantarit-o luni la cresa si daca nu s-au inselat a luat 300 gr in ultimele 6 sapt, ceea ce e putin. Sa vedem ce zice cantarul de la pediatra, ca numai acolo am cantarit-o pana acum.

Aylin, felicitari pt maseluta Almei.

Claudia, sa-ti traiasca vedeta.

Alexia2007, daca citesti aici, mesajele tale apar cu intarziere pt ca sunt inca moderate, trebuie sa scrii mai des ca sa te vedem live. Poate fetita ta nu vrea inca sa manance solide, mai las-o un pic numai pe lapte si incearca mai tarziu din nou cu piureurile, bafta.

Ioana, .

Pup fetele, o zi buna,


Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare! Am fost iar la dentist, si mai tre sa merg o data; iubesc mersul la dentist la nebunie.

Vivela, multumesc.
Fianna, hihi, cine nu ar vrea pe Trantor.
Anto, sanatate Soniei!

Smaranda e afara cu bona. Si eu sint de citeva zile in starea in care nu stiu de cite ori ma trezesc noaptea, de 10 sau de 20. Si asta pentru ca nu sintem in stare sa mergem pina la o farmacie sa luam un Calgel sa ii ung gingiile.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by fianna

Si vreau si eu in clubul JA! Nu reusesc sa ma plicitsesc de Pride& prejudice( Mr. Darcy is cute!!!) ori cate ori l-as vedea. De citit insa doar o data l-am citit. Si celelalte imi plac dar P&P e favorit!

fianna cu printisorul Matei
(01.08.07)





fianna, sigur nu vorbeai despre mine? Ca si mie tot Pride& prejudice imi place cel mai tare. 9ca sa nu mai vb de Mr. Darcy...)
A! Si somnul meu e uneori la fel ca cel pe care l-ai descris tu. Ma trezesc dimineata si nici nu mai stiu ce si cum a fost. Stiu doar ca m-am tot mutat de pe o parte pe alta ca sa pape din ambele tzatze.

Victor e putin racit. O viroza. Stranuta si are nasucul plin de muci. Imi e tare simpatic cand ii curg mucii, parca e un copilas de ala de prin gunoaie (o pisica uitata pe presh, vorba Lunei) - ma rog, se inteleg nuantele). medicul mi-a zis sa-i dau Panadol si Nurofen, alternand. Si oscilo. A! Am si eu o intrebare. Eu ii pun in fiecare dimineata si seara ser in nas, ca sa ii inmoi mucii. Dar cu pompa nu scot mai nimic. Sigur serul ala il ingjite. E rau??? Ca stiu ca se scria pe aici metoda cu pus intr-o nara pana iese pe cealalata. (nu-mi reuseste, orice as face).Si mucii cred ca ii inghite. Ii mai gasesc in kk.



Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput