Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marami spune:


Noi suntem pe drumul bun, parerea unora este ca am primit un tratament agresiv, dar cel putin de data asta pare sa-si faca efectul si avem doar 5 zile de tratament, mai ca ma bate gandul sa o duc la gradinita dimineata... nu stiu daca e totusi o idee buna.

Albinutza, pana acum mandra mea a cochetat doar cu bronsite si laringite, nu stiu cat bine au putut sa-i faca atatea antibiotice intr-o perioada relativ scurta, nu mai vorbesc de faptul ca am fost cu ea la urgente sa-i faca dexometazona si nu am gasit nici o asistenta "dispusa" sa-i faca injectia....."Pai de ce i-au dat dexometazona? Care medic ia dat asa ceva?" In sfarsit, am gasit o asistenta care sa-i faca cele doua injectii, cu comentariile de rigoare binenteles...." Aaaa, la Hateg ati fost, stiam ca la noi nici un medic nu scrie dexometazona la varsta asta" .

Cryna, noi din cauza racelilor inca nu am facut DTP. La ce reactii sa ma astept, cum a reactionat Robert dupa vaccin? Nici nu-mi mai vine sa merg la cabinet pentru vaccin. .... si inca ceva... sotul nepoatei mele are suflu sistolic si e ok.

Hmm, sotul meu este tot din ( de pe langa) Iasi, in urma cu vreo 12 ani, eram in vizita la socrii, Diana facea diaree cam de cate ori mergeam la tara, incepuse sa faca si febra, nu stiu ce m-a determinat sa merg cu ea la spital, cert este ca ne-am dus cu diaree si am iesit la cerere dupa aproape o saptamana in aceeasi stare si cu un diagnostic in plus " hepatopatie difuza", venind acasa am repetat analizele, nu are sens sa spun ca medicul nostru nu a mai auzit de termenul difuz...... ori e cronica, ori e acuta.

Si ca sa las la o parte grijile ca si maine mai e zi.....Ieri am dat peste ibric si am varsat cafeaua, Oana in spatele meu cu mainile in sold "Maaami faaci prostiiii"

Ce inimioare frumoase aveti

Ma duc la culcare ca deja sar ca mingea de ping-pong de la un subiect la altul.

Noapte albastra cu vise roz si pufoase

[url="http://community.webshots.com/user/crissuky]Mandrele[/url]
Cristiana si cele doua mandre Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata!Fetele ma bucur ca in mare vestile sunt bune!
Luminita va pupam si speram numai in vesti bune!Si eu stiam ca tinctura de propolis este buna,e drept ca nu am dat fetelor,dar nici nu prea a fost caul.
Albinutzza felicitari pt acomodarea rapida de la gradi si va pupacim sa treaca repede mucisorii!
Cryna ma bucur ca starea ta e mai buna!Capul sus fata puternica,nu mor caii cand vor cainii!Pupicei!
Anis ai niste minuni de fete!Sa fie sanatoase si sa o ajute pe mami in asteptarea lui BB3.Am vazut si burtica!Abia asteptam sa aflam ce ascunde!Pupici si sarcina usoara!
Marami bine ca raspunde la tratament si ca e de scurta durata.Insanatosire grabnica!
Oare ce mai fac gravidutele noastre,cum se mai simt?
Irina,Andre_ea voi ce faceti?Ce fac cei mici?
Sa nu se supere fetele carora nu le-am mentionat numele,intrebarea este pt toata lumea care nu a mai dat un miiic semnulet!
Pupicei!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

quote:
Originally posted by Albinutzza

Cryna, un psihoterapeut te-ar ajuta tare. Iti spun din propria expereinta. Sotul mai are probleme, nu depresie, ci atacuri de panica, si sungurul care il pune pe picioare e psihoterapeutul. Stiu ca te costa ceva, dar merita sa stii. Te pune pe picioare. legat de suflu, eu stiu ca nu e ceva grav, si frate-miu a avut cand era mik, dar a trecut de la sine.

Marami, si noi am luat multe medicamente, dar Luca a avut pneumonie. Nu stiu ce sa zic, daca ii fac bine e ok, daca nu...

Lulu, ce picaturi sunt astea? Ca si noi avem o tuse acum si nu stiu ce sa-i mai dau



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)



Sunt luate de la farmacie naturista. Se numesc: Tinctura de propolis si sunt facute de Favisan. Eu ii dau de 3 ori/zi cate 10 picaturi si de 3-4 ori i-a trecut tusea fara alte medicamente. Si tusea rau.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Daca apasati pe link, gasiti o poza cu piticul meu pletos http://picasaweb.google.com/albumatc/26/photo#5175741629298836162

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Wooow ce mandrete de fete ai Anis! Sa-ti traiasca si sa te bucuuuri muuult de ele . Sarcina usoara in continuare!

Marami, la DTP, Robert nu a reactionat chiar asa de urat...A facut ceva febra in prima zi si a schiopatat o zi-doua. Taaare "comic" mai era ... cum isi tara el piciorusul zicand serios : "nu pot sa fug... nu pot sa fug..." ; el care nu sta locului o clipa... acum era nevoit sa se "odihneasca" un pic . Cam atat... I-am dat nurofen si i-am pus o compresa rece la piciorus, in prima zi. Asta-i tot. Nu cred ca ai de ce sa te sperii. O sa fie bine. Ai sa vezi . Multumesc ca ma linistesti si tu in legatura cu suflul lui Robert . Maine mergem iar la control ... speram sa rezolvam totul cu bine...

Nicoll_mada, multumesc frumos de incurajare . Sper sa pot merge inainte cu bine... ca maine trebuie sa ma prezint iar la tribunal, pentru al doilea termen... O sa vad ce ma mai asteapta... ca ex-ul nu a mai dat nici un semn de viata ...

Lulu75, ce blondut frumos si zambaret are mama! Ii dam multi pupicei dulci pentru ca e flebetea lui mama, nu-i asa ?!?




www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

cryna77 ce vaccin ati facut voi? Infanrixul sau cel de la policlinica? Ca sa stiu si eu la ce reactii sa ne asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Neata!Cam slabuta miscarea pe la noi...
Luminita am vazut toate pozele,nu numai prima!Foarte frumusel pletosul tau!Si cu galben ii sta minunat,ii ies ochii in evidenta super!
Cryna bafta multa la tribunal!Avem incredere ca vei rezista oricarei greutati ce-ti va apare de aici inainte.Gandeste-te ca ai depasit multe obstacole pana acum,cred ca ce a fost mai greu a trecut.Pupicei!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Sal'tare tuturor

Noi suntem binisor. Vad ca din fericire Ana nu a racit deloc dar eu le fac la fete un tratament naturist pentru intarirea sistemului imunitar si giardia (ca am avut ceva probleme...probabil de la cea mare care fiind clasa a 3-a ...are parte de asa ceva pe la scoala). Le iau tratamentul de ceva vreme si vad ca le merge foarte bine.

Intre timp tocmai am schimbat bona....pe bune m-am saturat ! Am gasit pe altcineva (tot interna ca la programul meu...) si SPER din tot sufletul sa fie bine.

Ana are bicicleta....era o fericire pe ea de nu va povestesc ! Evident ca si anul trecut a avut una, dar asta este chiar "bicicheta".

La gradi nu am mai dus-o de cateva saptamani...cu schimbarile de bone si alte cele.....a stat acasa. Dar de luni o luam de la capat ! oricum ea s-a adaptat foarte bine...de altfel ca toti copilasii de pe aici.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Vazut poze de pletos blond si frumos si fetitze cu codite (sau fara...)

Super copilasii, sa fie sanatosi !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna ziua la toate fetele!

Monica-Elena, noi am facut DTP-ul de la policlinica. Nu a facut nici o complicatie de la el... doar ce am explicat mai sus... atat. Bafta la vaccin. Sa fie totul bine .

Nicoll_mada, mersi pentru suport . Hmh, la tribunal... au mers lucrurile asa cum ma asteptam... ne-au amanat din nou ... pentru luna viitoare. Si asta pentru ca ex-ul nu a raspuns. Probabil, iar nu i-a ajuns citatia la timp ci, o sa o primeasca mai tarziu. Si randul trecut i-a ajuns tot mai tarziu, dupa termen... Iar ex-ul mi-a zis ca nu face nici o miscare fara citatie la timp! Desi ar fi putut sa trimita inapoi, la judecatorie, macar inscrisul primit data trecuta, completat bineinteles, dar... Ori nu vrea, ori nu-l intereseaza, ori ii place sa ne lungim... Ca eu nu stiu cand se poate judeca in lipsa, dupa cate amanari de genul asta ... Habar n-am.
Iar la control ... am dus si rezultatul radiografiei... din care a reiesit ca Robertel are si inimoara marita ... Asa ca, saptamana viitoare mergem sa facem si o ecocardiografie Doppler. O sa vedem ce ne va mai spune atunci...

Cam atat momentan... O sa mai revin mai tarziu. Pupicei la toate fetele.





www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput