*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (176)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria, lui George i-am luat geaca si ghete de iarna, ca nu avea DELOC. SI i le-am dat mai devreme, asa ca nu stiu ce sa-i mai iau, nici timp sa mai caut nu mai am. ANul asta m-a prins Craciunul pe tusa rau cu banii, nici macar indemnizatie nu am, ca vine din ianuarie retroactiv, asa ca e spus impropriu "cadou" pt sot ca toate-s din salariul lui.

xandra, Maria cea terifiata de BB, a devenit fana ei dupa doua saptamani de muci. Acum monteaza singura BB la aspirator, il baga in priza, ii da drumul si vine chiuind la mine in brate sa-i scot inamicii. Dupa care tot ea il demonteaza, daca ar ajunge si la chiuveta crde ca ar fi spala uneltele de lucru.

Lavi, saru' mana de apreciere, imi prinde bine acum cand ma gandesc cu groaza cum fac fata Craciunului cu cumparaturi, mancare, curatenie(adik macar un aspirator in casa si sters praful)

Stefanel e in a sasea zi fara kk. Ieri i-am dat ceai de musetel, baby drink care si ala ar trebui sa-l desfunde si nick. maine ii bag iar un supozitor. Dar el n-are treaba, trage parturi ca o mitraliera si se mai vaita de colici.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Stefan - primele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Ioana....ia citeste tu pe cutia de la musetel sa vezi ce zice. este contra diaareei. mai bine pune-i supozitor deocamdata si vezi cum functioneaza. eu i-am pus lui Alex de cateva ori la distanta de vreo 3-4 -5 zile. acum s-a reglat, face cateodata zilnic, sau de 2 ori pe zi, sau o zi da una ba...

da Gandacel a toooot zis de musetel ca nu est epurgativ.

stiti ceva de GANDACEL????????

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Si noi la raport:Orlando e super bine ,febra nu mai face ,parca nimic nu s-a intimplat ,numai ca are mult mai multa energie ,s-a foit de la 14:30 la 15:40 in pat si nu a vrut sa doarma ,pina la urma l-am leganat ca sa adoarma.
Io azi am fost la cumparaturi de cadouri pt Mos ,am luat pt 7 copii care vor veni la noi pe 24 sa-l primeasca pe Mos Craciun ,adica nepoti ,fini ,nasi ,fi'miu..,am cheltuit o gramadaaa de bani ,mi-am mai luat si eu o geaca ,manusi pt munte ,lu' fi'miu pijama ,maieute ,o vestuta si caciula ,,ruseasca'':))),mai am inca de cumparat cadouri ,cred ca vineri ma duc ,luna asta in fiecare an e super grea ,ca avem ,,neamuri'' multe ,imi vine sa fug de acasa

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Petrecere 2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Cu cadourile de Craciun pt adulti am lasat-o balta anu' asta ,ca ma saturasem ca in fiecare an sa ajung in sapa de lemn ,asa ca de acum incolo iau doar pentru copii.
Eu cu sotu' ne-am cadorisit reciproc telefoane pentru Craciun ,de fapt el l-a cumparat pe al meu iar eu la al lui am contribuit cu nici jumatate :))ca i s-a pus pata pe Nokia N95 care e o carutaaa de bani si nu am putut mai mult ,asa ca am scapat pe anu asta de el:)

Ioana ,acu v-am vazut pozele din decembrie ,le sta tare bine impreuna fratiorilor ,sa-ti traiasca!Ce misto ca aveti zapada ,tare frumos tre' sa fie ,eu tinjesc sa mai ninga o data ca tare mult i-a placut piticului,sper sa se sature la munte de Revelion

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Petrecere 2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madutza, daaaa, si fiu-meu tot asa, la cat i-a placut zapada ar vrea sa plecam de revelion...la ibiza poate.
seara cred ca face matanii impreuna cu vacuta de dormitor, sa nu mai ninga vreodata in urbea lui. imi pare ca aud seara de dupa usa eternul "nu 'pada, nu"

ioana, "cat omat in ieshi"... fiu-tau e rupt de la aer rece, vad, iar maria este fte frumusica cu tot cu caciulita cu urechi nostime.

tot madutza, mai remarcabile efecte raportezi cu homeopatia asta...hmm...n-am ajuns la dr de care mi-ai zis ca eram tot sceptica, pe-aici nimeni altcineva nu s-a declarat multumit de homeop., dar vad ca tu faci reale progrese. ma gandesc in continuare...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Anda ce tare ai fost !!!!Lasa mai ca o sa-i placa urmatoarea ninsoare .


Am cumparat azi 2 reni super haiosi care canta ceva de Christmas ,se catara si coboara pe o sfoara ,cred ca o sa fie fi'miu in extaz ,abia astept sa vina Mosu'


Tot Anda ,noi am facut tratament 2 luni pt imunitate ,timp in care n-a avut nici o problema ,am intrerupt tratamentul pe 2 decembrie ,a fost ok pina ieri dimineata cind s-a trezit cu febra 39 ,am mers la dr si mi-a zis ca e gatu' rosu(asta pt ca zilele trecute l0am tinut mult p'afara ,in zapada unde a tipat non stop),ne-a dat ceva pt gat si febra care le-am alternat la fiecare jumatate de ora ,peste noapte si azi n-a mai facut febra deloc ,in plus ne-a mai dat ceva pt amigdalite ,ficat (ca e marit la el),fier ca are o usoara anemie ,in fine avem vreo 7 remedii ,eu acum ca i-a trecut febra de la ele in citeva ore si n-a mai revenit cred fara nici un dubiu ,la noi gatu' facea ravagii ,febra 40 cite 3-4 zile ,plus ca nu s-a mai imbolnavit din septembrie ceea ce e extraordinatr de mult pt el


Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Petrecere 2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

In seara asta merem la shopping cu copilu' ,m-au sunat finii sa merem pe ,,noapte'' ca e liber si eu n-am cu cine lasa plodu si chiar am nevoie sa cumpar d'alea gurii si una alta pentru Craciun ,asa ca iau plodu la spnare si merem si-asa s0a trezit la 18:50 si o sa culce cine stie la cat ...

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Petrecere 2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

buna!

fetelor, eu am vorbit ieri cu gandacel si se simtea un pic mai bine, este sub tratament, nu i-ai iesit toate analizele si urmeaza sa mai faca o ecografie.

xandra cu sinupret ai incercat? pune in fiecare nara cate o seringa de ser si apoi trage cu batista bb. inainte de culcare ii poti pune in fiecare nara cate o picatura de ryhnoil.
Sanatate multa!

meems, am vazut pozele cu prietena si copilasii acesteia......Sa le dea DD micutilor drum bun in viata iar mama lor sa se odihneasca in pace

madutza succes cu homeopatele, sanatate multa lui andreas!

ioana, dar tu ai incercat sa mananci un pic de rosie sau portocala?

noki ce faceti dragelor?

anda !!! toshiba rulz!

In timp ce am scris mesajul alexia a umblat in sertarul cu medicamente mi-a gasit o cutie cu tampoane si si le-a bagat in chiloti pe toate.
A cumparat tati un brad de vis, din bricolage, superbbbb cu 65 lei. Noi facem pomul in ajun.
fug ca se lasa cu tipoete.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

buna!

fetelor, eu am vorbit ieri cu gandacel si se simtea un pic mai bine, este sub tratament, nu i-ai iesit toate analizele si urmeaza sa mai faca o ecografie.

xandra cu sinupret ai incercat? pune in fiecare nara cate o seringa de ser si apoi trage cu batista bb. inainte de culcare ii poti pune in fiecare nara cate o picatura de ryhnoil.
Sanatate multa!

meems, am vazut pozele cu prietena si copilasii acesteia......Sa le dea DD micutilor drum bun in viata iar mama lor sa se odihneasca in pace

madutza succes cu homeopatele, sanatate multa lui andreas!

ioana, dar tu ai incercat sa mananci un pic de rosie sau portocala?

noki ce faceti dragelor?

anda !!! toshiba rulz!

In timp ce am scris mesajul alexia a umblat in sertarul cu medicamente mi-a gasit o cutie cu tampoane si si le-a bagat in chiloti pe toate.
A cumparat tati un brad de vis, din bricolage, superbbbb cu 65 lei. Noi facem pomul in ajun.
fug ca se lasa cu tipoete.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Roxi ,spor la impodobit bradul ,eu chiar nu stiu cand sa ma apuc ,mi-e tare lene ,am zis ca-l las pt weekend

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Petrecere 2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput