PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Scriu pe fuga.Noi suntem mai bine,nu ii mai dau nimic medicamentos.Azi a facut iar kk moale(nu mai facuse de ceva vreme).am vorbit cu profesorul si cred ca in noaptea asta sau maine vom pleca la Targu Mures sa facem niste analize.Ne-a spus sa mergem la un an la reevaluare ,dar fiind ok ,am amanat.sper sa fie totul bine.
Sanatate si celorlalte piersicutze bolnavioareIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Iulia, si al meu a facut la fel, kk moale, cred ca de la antibiotic.

Sanatate multa si aveti grija de voi. Sper sa va iasa ok analizele!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Tania, am vazut ca esti din Slobozia. Si sotul meu tot de acolo e. Noi ajungem cam o data pe an acolo, dar imi place, pentru ca e un oras linistit si curat.

Eu zic sa nu te ingrijorezi ca i-au iesit dintisorii tarziu lui Alexandru. Mai stiu cazuri. Eu stiam ca e mai bine sa-i iasa mai tarziu. Dar fontanela i s-a inchis devreme? Daca da, nu are lipsa de calciu.
Si eu am fost ingrijorata, pentru ca al meu nu a vrut sa mearga singur decat la 1 an si 3 luni, dar si acum se tine de tot ce poate. De fapt, s-a ridicat destul de tarziu singur in patut, dar cred ca fiecare are ritmul lui si l-am lasat in pace.

Iar legat de vorbit, nici al meu nu vorbeste cine stie ce, dar intelege aproape tot. Asa sunt la varsta asta.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la mamicute,

am intrat repede sa va uram o saptamana buna.

Din pacate ne tratam si noi de doua zile cu paracetamol sau panadol si suculete de tuse. Aici in München bantuie o viroza care la noi in familie si-a gasit un loc prielnic se pare Robert este tare vesel dar tuseste, temperatua sta pe la 38.1-38.2 daca nu-i dau paracetamol si curge robinetul. Suntem consemnati la domicilui si pe Robert pana joi inclusiv il tin in casa sa se faca bine ca vineri vin bunicii

Din pacate desi nu am vrut am fost nevoieta si eu sa iau niste paracetalom simplu sambata ca imi exploda capul si am facut si frison Oricum suntem spre bine acum stam cuminti sa ne treaca.

Eumaine am programare sa vad samburelul din burtica, Robert tebuia sa mearga cu mine dar s-a scihimbat planul, vine tati acasa si sta cu el. Este tare rece si bate un vant taiaos, nu-l car prin metrouri pe la alti bacili.



Tania bine ai venit. Alexandru al tau sa se ia de mana cu mutacul meu care spune mama, tata, coco-coco (adica ciocolata) si mai alarteri a spus gelu (adica gel de dinti sa-i pun pe suzeta. Azi am avut impresia ca-a reperat doua, doua dar nu spune decat daca are chef, nu repeta daca-i ceri. Repeta in schimb gesturi (dar asta mai nou ca nici asta nu facea), stie sa arate picior, manuta, par si cap. Nasul, gurita, ochii si urechile le cam incurca dar stie prin ce zona sunt Si stie locul fiecarui lucru, cum il pomenesti el este prezent si iti si arata unde sa pui la loc sau de unde sa iei.

Babee cunoastem cu sotul pe care l-ai mai trimite uneori si de acasa dar is ai nostri si ii iubim si asa ca ne trece repede Baiatelului unei prietene abia pe la 11 luni au inceput sa-i apara dindisorii si totul este OK, stai linistita.

fetelor noi am 8 incisivi, 3 canici si 3 premolari. Acum se vede deja si al patrulea canin si al 4-lea premolar.

Va pupam, merg sa intind rufe.

Monica si Robertel cel istetel

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Monica, sanatate multa si tie si lui Robert! Si te asteptam cu vesti despre "samburelul" din burtica.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Gina multumim frumos. Miercuri am sa intru sa ma spun ce face samburel si cat este de mare si sper sa fie si maine tot unul ca data trecuta sa nu se vada si al doilea intre timp

Monica si Robertel cel istetel

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Monica, atunci succes, sa fie doar un bebe si sanatos tun!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Pt listuta :

La mamici din nou: DPN 5.04.2008 cu

Raluca 24+ cu Georgios si Ioanna (5.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Fetelor multumesc pt. raspunsuri legate albus..
Vad ca e bine Cipi..n-am patit nimic!Doamne ajuta.. ca ma bagasem pe la "Parintii intreaba.." la alergii si era acolo o mamica ce se dusese cu copilu la urgente de la albus de ou!A trecut..acum dupa o zi nu cred ca pot sa-i mai apara alte simtome.Sper....

Imi pare rau sa aud ca sunt bolnaviori printre noi...sanatate la toata lumea!

Intre timp vad ca i-a mai spart un canin..de-aia nu manca el si facea ca toate visele...
In rest nimic nou..
Va sarut pe toate..ne auzim mai tarziu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

crissa71, eu nu mai stiu daca ti-am zis ceva legat de albus, dar si eu ii dau de ceva timp oul cu totul, mai ales ii fac zdrente in ciorbica sau supa, ca ii place. Sau in prajituri si vad ca n-a patit nimic. Stiu ca dupa 1 an, nu mai e nici o problema sa le dam oul cu tot cu albus.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput