LMA!Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Bambo,
ce repede ii creste parul Antoniei!E tot mai frumoasa.Asa se suie si Mihaitza pe cubul ala!
Bre,unde ai vazut tu luna plina?Ca ppe aici e abia luna noua.

Laura,
Congratulations! Pt job..pt moral..ti-a purtat noroc camesha!
Cum mai e cu Florin?
Trenuletul nu il dau..mai rezist o saptamana..Mihaitza tot cu surubelnitza..

Donia,
Frumosi copii ai!Ce bine ca Roxana e mai mare si intelege atatea..Off nu mai povesti de scoala..cand ma gandesc cum e aici.
Si emigrarea la noi iese din discutie..nici eu nici sotul nu ne putem lasa parintii si prietenii.

Si pt cine intreba ce mai face Mihaita ..
face nazbatii...
Ieri m-a strigat pt prima oara..se juca cu soacra-mea intr-o camera cu usa deschisa,iar eu m-am dus la bucatarie.M-a zarit,a iesit pe hol si a strigat ma-ma..
In 2 zile a mai invatat 2 animale si se chinuie sa imite magarul..ca e foarte amuzant..
In rest,da ,achizitii peste achizitii,zi de zi ,imita si ne uimeste!
Dar la calculator mi-a pus restrictie:daca ma vede e calare pe mine si apoi pe tastatura...sau.. ma trage de mana sa ma ridic si sa ne jucam.
Jucariile cam zac in patutul lui.. si orice altceva e mai interesant..
La noi nu merge cu "luam aia si o puunem in sertar"..trebuie studiat de dumnealui..gustat,izbit,intors pe toate partile..

Asa ca..mai rarut pe forum..dar va citesc..

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

motanul ERIC

ELISA de DAPHNA

multa sanatate va dorim!

Am facut de dimineata curatenie de mi s-a acrit...si inca nu-i gata...ma mai lungesc cu spalatul asternuturilor si paturilor pe saptamana viitoare....dar: MERGEM AZI SA CUMPARAM ORNAMENTE DE CRACIUN! saptamana viitoare "vine" bradul acasa dar nu mai am rabdare asa ca luam coronita, globuri si altele de azi.

Avem petrecere la Tudor al vecinei, sper sa nu mai ia bataie bubamara de la el...macar azi s-o crute....

DANUTZ, DONIA , foarte frumoase povestile voastre...Mie toate povestile nasterilor mi se par grozave.

Va pupa marani si bubamara, ureaza un vichend cu zapada si distractie multa!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

hop si eu :

LA MULTI ANI DRAGILOR MEI fulguleti : DARIUS si RARES cei care azi au 1 an si o zi ! va doresc sa aveti parte de sanatate si de o viata implinita !!

ptr sarbatoritii de azi : Eric si Elisa le doresc sa aiba noroc si sanatate in viata , sa se bucure impreuna cu cei dragi de minunile vietii !

pupici

D

ps as vrea sa fac minitarte , sa vedem;)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

LA MULTI ANI! motanul ERIC

LA MULTI ANI! ELISA de DAPHNA

multa sanatate si o viata plina de bucurii.
Am fost si noi la sanius si a fost super.
Va urez o zi buna.

SARBATORI FERICITE!
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Horoscopul 2008 pe scurt,

Berbec
Pentru nativii Berbec, 2008 este un an al cooperarii si parteneriatelor, in care trebuie sa dati dovada de rabdare . Desi va place sa fiti independent, acum va trebui sa acordati mai multa atentie relatiilor cu ceilalti; desi sunteti un om de actiune, acum va trebui sa asteptati rabdator . Vi se pare cam greu? Poate ca ar trebui sa o incercati si pe asta, ca sa dovediti ca Berbecului nu ii sta in cale chiar NIMIC .

Se anunta schimbari mari (si favorabile) in cariera profesionala, pentru ca Jupiter si Pluto si-au dat intalnire in casa a X-a (casa carierei) a nativilor Berbec . Puteti face mari progrese in plan profesional, cu conditia sa nu va lasati angrenat in jocuri de culise si lupte pentru putere .

Din septembrie 2007, ati scapat de restrictiile care v-au afectat viata sentimentala, o data cu iesirea lui Saturn din casa a V-a (casa dragostei) a nativilor Berbec . Dar Saturn s-a mutat in casa a VI-a (casa muncii, dar si a sanatatii) si va impune tot felul de responsabilitati noi in plan profesional si de restrictii in ceea ce priveste sanatatea, pana in toamna anului 2009 .

Uranus, planeta care simbolizeaza schimbarile bruste si neasteptate, isi continua sederea in casa a XII-a a nativilor Berbec . In urma unor evenimente neasteptate, s-ar putea sa va decideti brusc sa iesiti dintr-o izolare auto-impusa, sau sa va rupeti brusc de oameni sau de locuri pe care nu le puteti suferi .


va urma :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ASIZA,eu pun carnea de vita,vrabioara, in tava,apa,ulei masline,o foaie dafin,sare,la cuptor,acoperita cu alufolie,sau depinde,daca ai tava cu capac,dar sa fie acoperita bine,la foc mediu.
MADALUTA,faine pozele,am vazut si eu burtica de mamica frumoasa!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)






"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


danutz, donia, foarte faine povestile! sa va traiasca pruncii si sa va aduca numai bucurii!

ktrinel, in afara de chestii de neinteles pe limba lui, mai zice mama, tata, tete, baba, vava, papa, dada, face bravo la comanda si cam atat. nu imita animale, nu zice pa, nu umbla singurel. e cam lenes din toate punctele de vedere. incerc sa nu ma stresez si sa am rabdare.

donia, nemaipomenit ce idei faine la scolile canadeze...auzi, pijamale! ioi, ce fain sa vezi numai copii relaxati si fericiti la scoala! (asta e de altfel unul din motivele mele "pro" bilet de avion numa' dus)

marani, si ia spune-i lu' tudor ala... ca vine marc si-i trage o mama de bataie de nu se vede... auzi, indrazneste s-o atinga pe delicata noastra floare! pfui, i-am spus, sa vezi ce nervos s-a facut! tudore, pazea! ca marc baga la ghiozdan ca fat frumos zilele astea, asa ca vezi ca dam cu... greutate

danita, multumesc pt horoscop, pare ca 2008 imi aduce exact ceea ce imi doresc!

'Se anunta schimbari mari (si favorabile) in cariera profesionala, pentru ca Jupiter si Pluto si-au dat intalnire in casa a X-a (casa carierei) a nativilor Berbec . Puteti face mari progrese in plan profesional' - ceea ce si intentionam sa obtin!

's-ar putea sa va decideti brusc sa iesiti dintr-o izolare auto-impusa, sau sa va rupeti brusc de oameni sau de locuri pe care nu le puteti suferi.' - hmmm, sa insemne oare ca vom emigra? ramane de vazut...

madaluta, f faine pozele, super sarbatoritul! dar sper ca nu-l tii in brate toata ziua, ca in poze... burtica, se vede!!!

elisa si eric
sa aveti o viata minunata!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am iesit voit-fortat sa facem niste cumparaturi ca batea un vant prin bucatarie..de era sa dea jos teancul ala de vase nespalate... si cum am ajuns, iubitul meu iubit m-a trantit pe o canapea intr-o cafenea unde se fumeaza, a zis stai aici, fumezi o tigara, bei un frappe, daca vrei iti dau tel meu (=fara limita la convorbiri ) si eu am un pic de treaba cu david la niste braduti vreo 15 min. era sa mor de emotie, aveam fluturasi in stomac pfiu..ce buna e cate o surpriza la casa omului.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by dianocica

am iesit voit-fortat sa facem niste cumparaturi ca batea un vant prin bucatarie..de era sa dea jos teancul ala de vase nespalate... si cum am ajuns, iubitul meu iubit m-a trantit pe o canapea ...............

diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda




si eu vedeam deja scene fierbinti



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Am ajuns acasa sanatoasa si nevatamata!
Bine v-am gasit!!!!

LA MULTI ANI : shefa BEA , CHRISTINEL, DARIUS, RARES !!!!

LA MULTI ANI : motanului ERIC si frumoasei ELISA !!!!

Chinico, Donia, Madaluta,Danutz, A_deju, Daphna, felicitari pentru frumosii copilasi!!

Imi pare rau ca am ratat petrecerile minunatilor fulguleti, dar ... asa e la socri
Ma pun pe citit si mai povestim..

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput