LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (271)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

1. decat sa-l spal pe fund, maini si fata, mai bine il bag la un dus rapid. de fapt asta e job-ul lui Clau si asa de bine il face, incat nu vreau sa il fur.
2. carne de porc i-am dat rar de tot. vad ca s-a comportat bine, fara dureri de burta sau altceva.oricum ii dau destul de rar, inca nu face parte din meniul lui.
3. de mos Craciun nu ii e frica. nici anul trecut, nici acum. la gradi el a fost primul care a mers la mos Nicolae. il adora de-a dreptul!!!
4. poezii? toate la timpul lor.... . repeta dupa mine, dar e drept ca nu am insistat, pot sa mai astepte, caci va trebui sa invete destule la scoala.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

hola si de la mine,sper sa nu ma dati disparuta...
eu sunt intr-o stare de oboseala cronica,as dormi intr-una.va citesc aproape zilnic dar pur si simplu nu mai am energie sa raspund.
bineinteles ca acum lucrez,am de facut 3 nopti la rand,o sa fiu zombi.
luni am programare la gine si eco,sper sa aflu si eu ce e piticania mea.
am facut si noi bradutul,am pus si beteala si o instalatie prin casa,e destul de frumos,dar imi lipseste zapada si bradul natural...
dani nu a fost cine stie ce captivat de impodobeala mea.i-a luat iulian si un mos cam de marimea lui care se urca pe o sfoara si l-am agatat pe perete.de mos niculaie i-a luat un ponei negru de plus pe care se poate sui,dar sta aruncat intr-un colt saracul ca pe dani nu prea il intereseaza.cred ca o sa incep sa arunc din plusuri ca nu mai am loc de ele.
a inceput sa-i placa tot mai mult sa-i arat si sa-i povestesc despre pozele din carti,mai ales de povesti,e in stare sa revada o carticica de n ori la rand...inca stationam cu pampersul,sat pe olita dar nu produce niciodata nik.suzi (tzitza)o cerem mereu la culcare,iar de mancat singurei nici vorba.
vorbeste destul de putin in comparatie cu alti spiridusi,dar nu ma plang deocamdata.
saptamana viitoare vine si tatal meu pt 2 sapt,asa macar e mama mai linistita de sarbatori desi i se rupe sufletul ca ramane fratele meu singur acolo...dar el nu vrea sa vina,ramane cu gagica
off,ce m-am placintzit !
mi-e dor de voi si tare mi-ar placea sa lenevesc si eu cateva zile pe acasa sa mai pot palavragi oleaca la subiect...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (16+) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Neatza.

Noi am fost ieri la plimabre cu PATINELE ... si apoi cu SANIA. Foarte frumoasa zi. Zapada multa si soare.

Fug la nani si va pup

http://community.webshots.com/user/torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Neata!
Si la noi e zapada. Imediat iesim sa vedem daca-i place sau nu. Si dam comanda de sanie la bunici sa-i faca spatar.

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Buna dimineata!
Noi am fost aseara la petrecerea lui Mario intr-o mare graba ca l-am lasat pe Rare acasa si timpul a fost limitat mai ales ca drumul dus intors ne-a luat cam 1.30. dar am reusit sa stam si pe acolo ceva mai mult de o ora timp in care Ioana mai intai a cercetat locul si pana sa se acomodeze hop am plecat. nu prea stie sa se dea in tobogan ca n-am lasat-o niciodata singura, cel mai bine se descurca la trambulina ca a exersat la greu pe paturile din casa. Cu copii nu s-a prea jucat ca era fiecare in legea lui si nici nu prea cunostea ea pe nimeni pe acolo asa ca...
Mario este un baietel frumos cu niste ochi minunati care nu sta locului o secunda. N-a mai agresat-o pe Ioana, chiar i-a dat niste pupici dar adevarul este ca nici nu prea s-au intalnit. Erau asa de multi copii.
Vladimir, si el prezent, n-a stat locului o secunda, era in continua miscare. daca era Pufu prezenta nici n-o baga in seama dar daca iesea la o tigara hop si el lipit de usa. Imediat se prindea ca a disparut.
incerc sa pun poze cand se culca ioana ca acum ma dispera!

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BUNA DIMINEATA!
Eu la 11,30 m-as ridicat din pat ,asa ca acum sunt abia la cafea.
MIRELA ma bucur ca ne-ai mai povestit de Dani Ma bucur ca au inceput sa ii placa si lui povestile De oboseala cronica,ce sa zic,mai cunosc una Da' uite ca imi fac de cap in WE mai nou
DEEA ,OACHI super ca aveti zapada - si noi avem dar cam putina,a mai nins un pic azi,deci mai sper.
DANIELA am vazut pozele si ce ai pus tu si ce a pus Irina aseara Taare dulce Ioana si imi place cum ii sta in verde
De baieti nu ma mir ca n-au stat locului,ca-i cunosc

Apropo,cand fuseram ultima oara in locul ala de joaca - foarte asemanator cu asta vad - l-au intrebat cunostintele cu care am fost ca asa e Diana si acasa???? Adica nu sta o secunda intr-un loc? Ca si ea fugea de la una la alta de nu-i adevarat.I-ar fi placut ei mai multi copii,dar n-a avut parte decat de unul mai mic cu 6 luni,totusi mi-a placut ca s-a ocupat de el Adica l-a bagat in seama,ca saracutzul era tot pe urmele ei.De erau altii mai mari,era ea pe urmele lor,dar acu' n-a avut ocazia.Sa vedem,poate mergem iar maine ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am venit si noi de la cumparaturi si de la zapada, putina ce e drept. marco doar "pada" cere. o ia in mana si arunca pe noi, ii place la nebunie.
la intoarcere am condus eu, caci pe Clau l-am lasat la birou. si cand sa intru in curte...asa mi-a alunecat m,asina de am zis ca intru cu botul in zid. ca norocul...ca am ntors de volan si am trecut pe langa el iar la cativa mm. dar e o senzatie tare naspa. asa ca nu am mai coborat in garaj, ca-mi era frica ca intru direct in zid, am parcat chiar lanaga scara, sa ma injure cine vrea, dar eu nu mai risc cu maidanezii.

March fain ca ati fost la party lui mario. asteptam pozele.
Deea, Oachi vad ca sunt cu zapada, ca si noi!!!
Moni tu lenevesti? tarziu d-na te-ai ridicat din pat.
Mirela, lasa ca se va juca dani si cu plushurile. e drept ca nici pe marco nu-l atrag, doar cei 2 catei. abia astept sa ne zici ce e bb din burtica. ma bucur ca vine si tatal tau la voi, stati mai linistiti. lasa ca fratele tau e baiat mare si se descurca.

fug sa-i termin mancarica, ca suntem in intarziere cu ea.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELO mai ai? Mai pune ca mor de ras cu filmele alea! Cum ti-ai permis sa te legi de Vladi ca se scobeste in nas ? Vai ce fatza a facut,mai ca nu te-a injurat
Ioana se pare ca a fost absorbita de aranjamentul mesei Iar Mario nus' ce voia de era asa suparat?
Irina vad ca nu mai scrie,i s-a stricat tastatura si acasa si la birou

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Bumbita, da vad ca te descurci bine ma cu doi kids. Nu te plangi deloc de lipsa timpului. Il alaptezi si pe prichindel inca? Ii dai si ceai sau apa?? Eu deabia de o saptamana am inceput sa-i dau supa, adica o zeama lunga in care nu pasez nimic inca, incep sa-i pasez putin morcov, telina si pastarnac abia de luni. A invatat cat de cat sa pape cu lingurita, jumate in gura jumate pe babetica. in rest san, fara apa fara ceai. Poate ar trebui sa-l invat cu ceai ca Ioana nici la ora asta nu ia nici o gura de ceai daca nu-i de la nestle.
Eu ii spal pe copii in fiecare seara, rares face baia completa cu masaj si gimnastica si Ioana baie cu spuma si cu bocutele(broscutele), parul ioanei nu-l spalam in fiecare seara, cam la 3-4 zile, dar ne cremalim in continuare ca are nevoie de relaxare prin masaj.
Denisa, ce dovleac i-ai dat tu ma la Alex?? Unde ati ajuns cu diversificarea?

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu nu ma pot uita la filmulete, ca sunt langa Marco, e pus la somn. dar se uita la desene.
Nu a mancat decat putin, a bagat pufuleti in el si uite.
Lasa ca va manca cand se trezeste supica.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput