LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (271)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA aha deci si la voi se va imbraca cineva in mos Tare-s curioasa cum o iesi la noi ,Diana se cam asteapta sa ii cante moshu' Gingl Bell, ca ala dansator de peste drum,in fiecare zi trece pe langa el.Dar al nostru cred ca va canta "M-a facut mama oltean" si dansa vreo sarba

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu nu-i fac zilnic,ca n-am timp si chef sa stau zilnic mai mult de juma' de ora la balaceala cu ea ,in plus nu transpira deloc si nici nu se mai prea murdareste cand mananca,asa ca si pe cap o spal la baia generala, odata pe saptamana.Normal ca pe fatza,maini si funduletz spal zilnic ,chiar de mai multe ori,cand e cazul.Vara e alta treaba,e cald,mai se murdareste la nisip,dar acum io zic ca e ok.Cu dush nu merge la noi,ca se transforma inevitabil tot in baie,n-o mai extragi in graba de-acolo.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

La noi treb sa spuna copii poezii,mosul nu cred sa cante.Zice sifii-mea pe cea cu mosul cu plete dalbe dar dupa mine si pocit-off

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA Pai si noi o sa o punem sa zica poezii,sper sa nu se piarda de emotie Nu conteaza ca zice pocit,important e ca vrea sa zica dupa tine,ca Diana nu prea voia,numai cand a avut ea chef,a zis singura.Dar de repetat am tot repetat ... de fapt,mai mult mami,evident.Si ai vazut ca doar nici Diana care vorbeste mai demult nu zice corect.Acum pe aia cu Moshu o zice perfect ,mai putin R-ul din cuvinte,in shimb la Catelus cu parul cret e tot jale Mai stie Somnoroase pasarele ,dar tot cam aiurea o zice,iar Iepuras Coconas batem pasul pe loc,continua sa nu vrea sa pronunte alt cuvant decat ... POMII Dupa care rade in hohote,de mine,ca ma enervez probabil

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

mai fetelor voi vorbiti de lucruri sfinte pentru noi...i-auzi?! poezii?! noi mai asteptam...sau mosu' sa mai astepte...pana la anu'. si noi organizam acasa.tati va fii mosu', da' mi-e frica de reactia lui: fie se va speria si va plange ca azi, fie il va recunoaste si il va trage de barba.


eu sunt inca singura. sebi e cu biberonul de lapte langa mine , pe canapea, se uita la film, bebe doarme.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

uff!!! ca ce emotii am mereu cand vine tarziu acasa...mai ales cand e ceata sau cum e acum...polei. a terminat autostrada, e la pitesti, deci intr-on ora jumate ajunge.

noi maine taiem porcul. voi le-ati dat spiridusilor pana acum carne de porc? eu, nu.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BUMBI unele le-au mai dat sa guste,altele nu ... Nici Diana n-a mers singura la Moshul intalnit la Primarie,dar cu mine a mers (am luat-o in brate) si chiar a vorbit cu el si i-a si poezia aia Eu zic ca daca pastreaza distanta cat de cat,ar cam fi ok sa vina si la voi unul.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

1 data ciorba dar fara carne-am uitat sa zica fac si piftii pt24.

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Cica husbandu' a pus un film Ultimul tango la Paris,deci trec la TV.,ca am primit invitatie
Mai,cu ce sa lipesc io vata pe post de sprancene la mos? Bagati idei please!

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> www.dropshots.com/moni5" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

la noi ninge..daca vreti sa vedeti sunt poze in drop...
ma duc sa culc puiul...revin!!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput