***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (37)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

nu intra omu o zi si dati gata 13 pagini aseara nu a mers forumul

in primul rind sa lamuresc lumea cu bradul meu natural,deci NU se usuca, il desfac pe la sfirsitul lui ianuarie, tine bine din cauza ca piciorul de brad portocaliu ce se vede este un recipient plin de apa(am 5 litri) si cind se mai duce mai adaug, si am pus si citeva lingurite de zahar, iar caloriferul de linga brad e inchis

ramona, multumim frumos, poza de care vorbeai e una din preferatele melebune info despre tinerea bradului, asa il tin si eu in apa

lavini, multumim frumos de aprecieri, sigur o sa-ti placa pulpele. ai o soacra buna de

kay, gata ne incuscrim, ca io oricum am zis ca voi fi prezenta cind sonia sufla in luminari la 18 aniam ris cu lacrimi la afirmatia "sa-i \zici Evei sa back-off" da, avem multa zapada, e frumos asa da nu chiar pina in mai, ptr aprecieri si merci de noul capitol, te-ai descurcat f bine. acuma am citit, bravoo, drum bun sa aveti, ne tii la curent

poohy, azi a vazut medicul petele, si zice ca nu sint dermatita, crede ca le-a facut de la clorul din apa. oricum m-a trimis la test cind face 9 luni. asa e cu dermatita, dar in 90 % din cazuri e asociata cu o alergie la ceva, cea mai mare problema cu alergiile e sa-ti dai seama la ce e alergic!multumim de aprecieri

addinel, multumim frumos, si io vreau fata acuma asa ca hai sa schimbam retete poate cine stie ne iese stiam si eu ce zice chiqui cu contact mai aproape de ovulatie baiat si mai departe fata, bine ca ai net. te astept cu metoda de care vorbesti brocoli asa pe la 8-9 luni. pune-ti si tu data de nastere a mariei in semnatura ca e mai usor de calculat virsta

mihamora, multumesc frumos de aprecieri, costumul roz i l=am cumparat ca mi-a placut tare mult

mica, multumim frumos, azi, m-am gindit la tine!na ai sa zici de ce? am fost la medic si david a luat 350g pe luna deci nu e mult nici la el, si medicul zice ca e ok copil bine dezvoltat.eu cu intrebarile, pai nu trebuie sa diversific, aoleu e prea slab....nu stiu la cite kg ma asteptam sa aibe, da mi se parea putin ca are 8 kg....sa foloseasca sanatoasa catelusul vorbitor

dicirstea, multumim frumos, iti doresc si tie sa ti se implineasca visul

elteka, azi am intrebat medicul daca diareea lui david e de la dinti! a zis nu categoric nu cred ca e de la dovleac, mai degraba ceva virus...cu ramasul dupa cezariana, le stiu si eu pe cele 2 fete de care vorbea ea, aici iti zice cam dupa 6 luni 1 an.multumim de aprecieri, incet incet, si vom ride impreuna de perioada asta de diversificare, tin minte cit m-am chinuit la dominic cu ea, dar uite ca e la 3 ani jumate in stare sa-mi manince urechile. e ok daca amesteci ceva ce nu ai dat, cu ceva ce ai dat, daca iei borcan sa fie biologic.lui dominic ii placeau mai mult borcanelele decit ce faceam eu, asta in primele 1-2 luni, de aia acuma incep direct cu borcanele, cred ca e consistenta care mie nu-mi iesea. da-i borcanel dar vezi sa fie biologic, sau macar sa aibe numa apa si leguma, atit

irinusha, chiar ne uitam saptaminile trecute de pat cum are cris al tau ptr dominic la ikea, e tare frumos, ii place si lui si nouatare frumos decorat

vali, mi-a fost dor de tine, bine ca te-ai intors

ali24, felicitari ptr primul dintisor

ckristina, multumim de aprecieri, si ptr pretul scaunului, vad ca e acelasi ca si aici, putin mai ieftin

chiqui, multumim frumos, iti dai seama ca mi-a crescut inima cind mi-ai zis ca-mi seamana al doileamerci mult,tare frumos bradul vostru . daca e sa alegi intre zahar si indulcitor, din doua rele il iei pe ala mai putin rau, adica zaharul,

doxinu, multumim frumos de aprecieri, da i=am luat costumasul roz ca mi-a placut cum aratasotul e nervos ca lumea intreaba si asa daca e fata, dar mai in roz....zice da ce astia nu vad ca are trasaturi de baietel!!!

graviduta, multumim de aprecieri, e frumos cu doi, iar al treilea creste singurfelicitari ptr gaga, baba, nana....am ris tare la faza cu poti sa-mi spui si gaga.....

liviana, multumim frumos de aprecieri, da, e natural, a costat 40 $. vai ce mi-a crescut inima, si sa-mi fi vazut rinjetul cind am citit asta "david. seamana leit cu tine, CLAR. Nu stiu daca are ceva si de la sot...." na, ai 100 de la mine ptr asta, da, mama nebuna sa-l imbrac in roz....poate faci si tu un al treilea, si facem fete de data astaarata-ne poze cum te-ai tuns, sa folosesti sanatoasa frizura noua

lauradi, merci de aprecieri, ei, lasa ca nici al meu nu sta inca in fund, e doar asa o premiera, cum zicea azi medicul sta cu sprijin....va sta si ducu, si te vei ruga tu sa revina zilele cind numa minca si dormeapai vezi, nu le poti avea pe toate, el are dinti, fiecare cu ce are da, era atit de haios cind il intepa bradul....de aia l=am si pozat. ei, cu eva e poveste haioasa, ca fratele lui eva e mai mare cu 1 luna ca dominic, si ea e mai mare cu o luna ca david, si si-au cumparat casa de linga noi, sintem prieteni buni, si acuma mi-a zis ca vrea si ea pe al treilea....si rideam ca oare tot de=o seama ii facem?tare frumoasa e perdeaua, s=o foloseasca sanatos si tare frumos e si bradul, bravo sa faca bine mosu sa aduca multe cadouri sub el. si ia uite cine se plinge de sunci......unde sint straturile alea, ca io tare nu le vad,

kay, acuma am vazut mesajul cu bradul.....vai de mine zici ca cinci sute de euro????pai e din aur? aici unul ca al meu e pe la 35-40USD mai mari sint pe la 45-50usd, si cei ff mari sint pina in 100$

paflo, imi pare rau ca o trageti asa cu sofia, dominic era asemanator, numa ce=l culcam si aia cu chiu si vai, si la 1 ora era sus, apoi la 2, apoi la 3 ore, abia la 2 ani a inceput sa doarma 8 ore inchegate regulat. cu uleiul nutritionista si pediatrul mi-au spus ca ala de floare are mai mult acid linoleic(78% parca) de aia e recomandat http://en.wikipedia.org/wiki/Linoleic_acid. multumim de aprecieri

andrada, bravooooo, ce ma bucur ca a iesit bine urocultura. multumim de aprecieri

carmen, 100 bucati si ptr tine, ca mi-a placut ce ai zis de david, ca de cind l=am nascut pe dominic numa asta aud....vai ce seamana cu tataacu imi iau revansa. felicitari ptr cei doi dintisori, bravo. hary poter zici bun si ala ca io numa carti despre si ptr copii am atins in ultimul timp

aici la ikea sint brazi, si ti=l da gratis daca cumperi in valoare de 100$, daca tin bine minte

GinaM, nastere usoara sa ai draga mea

madi, imi pare rau, perioada de incubare este de 12 zile, daca mai tin eu minte bine, dominic a facut la 12 luni, si nu a fost nimic grav, in afara de bube nu avea nimic, persoana cu varicela e contagioasa cu 2 zile inainte de a erupe boala(bubele) scuze daca ti-am raspuns si eu, era doar din propria mea experienta cu dominic, mai mult iti zic fetele medic partea buna e ca daca face are imunitate pe viata, pe cind vaccinul nu e 100%

ckristina, frumoasa poveste,

motannel, multumim frumos de aprecieri, cind eram in timisoara am luat brad des adus din ungaria. da costumul e roz, cu floricele galbene

miniuta,multumim de aprecieri, da, rideam la poza aia cu eva cu limba pe davidfigura esti cu lingurita de ulei, na ca mi-ai zis acuma putem dormi linistite amindoua. sa stii ca nici david al meu nu era fan masina, si asa pe la 4 luni s-a oprit din urlat brusc...

ella, multumim de aprecieri noi avem 21C in casa. nu am folosit niciodata teste de ovulatie da daca zici ca merge ei lasa ca te vad cu inca o bobita asa in 3 anicind bobita nr1 te va intreba cind va avea si el un bebe acasa

ma opresc aici cu cititul, revin si miine ca e 1.38 noaptea la mine
azi am fost la medic la control cu astia mici, david are 8 kg, la 5 luni jumate si 73 cm,la cit e de grasun ma asteptam sa aibe mai mult, da e bine si asa, si-a dublat la 6 luni se pare. cu petele, vesti bune, cica nu e dermatita, si nu ar fi cu laptele ca si dominic, da m-a trimis la 9 luni la teste oricum. are doar muci si nu are nimic la plamini, ca la cit fluiera aveam un stres. diareea nu stie de la ce o are....cica poate de la faptul ca mi-a venit primul ciclu dupa nastere si laptele e modificat. am zis ca poate ii e foame si tre sa diversific. mi-a zis categoric NU, astept 6 luni.....asa ca asteptam inca citeva zile!dominic e bine si el, are platfus ca si mine, la 4 ani mergem la ortoped ptr orteze.
noapte buna

tot io, ca am uitat sa urez la multe lunisoare sarbatoritilor acestor zile!puiuti de mari(de3 ori),de vas, de chris, de doxinu,

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ralucami, al tau e ipohondru? sa-l vezi p`al meu ! daca oil doare capul, clar ii plezneste ceva acolo... daca are aciditate gastrica, tre sa programam operatia pt ulcer perforat, daca se inteapa la un deget, o sa i-l amputeze, si cea mai cea cand l-a intepat albina ! in degetu mic de la mana dreapta. mai avea putin si p;langea si am mers la spital sa-i faca anti nu stiu ce, ca era sigur ca o sa se umfle si o sa moara... da pe de alta parte, daca raceste, nu vrea sa ia nimic... eu il banuiesc si de ceva sadism... ii place sa se planga si cu asta basta !

ps scriu cu copchilu in brate !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Sunt si altfel de barbati? ca eu numai d-astia am vazut.Subscriu si intru in clubul mamicilor cu barbati copii(ipohondri,rasfatati)

POZE rares(7 mai 2007)
Am 6 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

auziti fetelor, p`al meu nu stiu cine l-a imbracat azi, ca eu am dormit pana la 7 juma... ca daca eram treaza NU iesea din casa imbracat asa...

si daca tot vorbim de barbati... al meau ma anunta ca vinerea viitoare are o "flacaiasca". ce inseamna flacaiasca? pai baut mult cu baietii si intors acasa pe 3 carari... eu, ma tin batoasa " ce flacaiasca, draga? stai dom`ne acasa ca dormi la flacaii tai... el desumflat : paaaaai, e flacaiasca anuala... si cu asta+fatza de copil cuminte m-a induiosat..

are careva pe`acasa vreun viteaz care nu se sperie cand stranuta de 3 ori?

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Kay dar tu cand mai dormi scumpo? Azi noapte ne faceai capitol nou iar acum esti iarasi pe baricade
Eu am avut o noapte aiurea rau dupa ce aseara era trecut de 11 si piticul nu mai adormea s-a mai trezit de 3 ori pe parcursul noptii si nici sanu-l nu l-a linistit imediat asa cum facea de obicei. Cum il puneam in patut il apuca maraitul..in cele din urma adormea. Apoi la 6 era fresh dar pana la 6 jumate am reusit sa-l dobor. Acum cad eu in cap de oboseala iar el are chef de joaca. Cand am citit ce a scris Andrada de gatul lui Antonio m-am pus sa ma uit si eu la gatul lui Vladut dar nu vad nimic in neregula. Apropo,multa sanatate lui Antonio!

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duda35 spune:

Va salutam si noi,
Am citit putin din urma, dar ma am...
Un sanius ceva?
Voi scoateti copiii pe vremea asta?
Eu ma gandeam ca e un pic cam frig, dar dupa cateva zile de ploi, poate e mai bine pe frig si soare...
Anastasia nu a prea dormit bine ultimele nopti, chiar daca dintii i-au iesit (cei 2 de jos)...nu stiu de la ce.
Nu a facut kk de 2 zile si poate o doare burtica, dar acum doarme de la 7.30 neintoarsa, cred ca a vrut sa ma scoale sa doarma singura.
Vroiam sa va intreb ce dati voi bebeilor cand sunt constipati? Ma gandeam ca daca nu face nici azi deseara sa-i pun un supozitor...
Vad ca sunt mai multi bebei care nu prea au somn noaptea...o fi de la vreme?
O zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Buna dimi!
Ce mai faceti? Eu sunt rupta de oboseala. Eliza nu se trezeste plangand dar se trezeste de vreo 3 ori pe noapte. Atat e de foita, ma tot gandesc ce nu-i convine dar inca nu am descoperit mitul. mai asteptam. Si nici pofta de mancare nu prea are in ultima vreme. Gusta din orice dar ai mult de 6 lingurite nu vrea.
Alyna, si noi aseara am intrerupt marea iubire ca s-a trezit si a vrut papa, asa ca a trebuit sa luam o pauza si dupa sa reluam.
Ce frumos a adormit David.
Sunt asa de scumpi cand adorm care pe unde pot.
Elteka, da in cazul tau daca te grabesti sa faci bebe in perioada aia de trei luni pana sa schimbi tu sangele (adica il lasi pe el sa implineasca varsta si pana implinesti tu anii, ai 3 luni la dispozitie) s-ar putea sa iasa fetita. Dar sansele sunt destul de mici pentru ca si in cazul meu sotul ar fi trebuit sa schimbe mai tarziu si sa fac un baietel, dar uite ca a iesit minunea de Eliza.
Principalul e sa avem bebelusi sanatosi.
Ma duc sa-i fac papa la Eli si revin sa ma laud cate am facut zilele astea.


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ehe, angiuta, varsta si odihna pt ca fi-mea doarme neitoarasa noaptea, de cand am ajuns acasa ! si azi s-a trezit la 7 juma... si acum ne chinuim sa recuperam mesele... of si ea vrea sa se joace, nu sa manance ...

duda, daca e diversificata, da-i suc de portocale ! ca ii regleaza tranzitul. eu sunt anti-supozitoare, prefer termometrul.
ah, si eu i-am dat Soniei suc de porto si la 4 luni, cand nu era diversificata masa... 2 picaturi si au facut minuni !

pepsi la voi or fi mai ieftin brazii, ca ii taie omu de la coltul strazii sau din curte, da la noi... e drum lung pana la padure si motorina scumpa...

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

pepsi deja ne faceam probleme ca nu mai apari. Ca ne era dor de mesajele tale lungi .



Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duda35 spune:

mersi Kay,
am inceput diversificarea de curind, azi am papat mar a doua zi, mi-e frica de portocala.
Stau sa vad ca poate iese dupa mar...
Ce bine ca ingerasul tau doarme noaptea bine, Anastasia cred ca a dorimt bine 10 nopti in 6 luni, in rest nu plinge, dar papa destul de des...sa vedem dupa ce o intarc, adica pe la 7 luni...
la mamici si mai ales la capsunici

Mergi la inceput