Strumfi de iulie-august 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
intru doar scurt ca am un strumf marait tare in brate.
voiam sa va spun ca noi am scapat de orteze, adica niste ghetute speciale (parca apar si in poze) nu de ghips. am vazut ca ne felicitati pt ghips. oricum va multumesc, dar ma bucur tare ca de ghips am acapat la 2 luni. noroc ca s-au inventat ortezele ca altfel ne chinuiam mai tare.
eu tot incerc sa citesc din urma, dar andra are osu in gat si e maraita rau.
va pup

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

luna of tare e complicata viata la Adelise, sper sa fie ok cu roseata aceea. Am oservat ca si Medeea se inroseste cand suge mai ales dupa ce o aduc de afara

Lia pai eu ii dau lui dragos 5 picaturi de vigantol la 6 ani, mi se pare enorm 6 picaturi la 4 luni. Mai bine cauta alt dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

tocmai am primit asta
WWW.childdrowningprevention.com/index.html
si m-a impresionat mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Acum ca m-am pus la punct cu continutul noului capitol, sa ma si implic un pic:

Aylin, excelenta treaba ai facut cu initierea noului capitol. Micile imperfectiuni se remediaza pe parcurs.

Lavinia, o sa incerc intai sa fac acel colaj aici, in Suceava. Daca nu gasesc un laborator foto cum trebuie, o sa iau de buna oferta ta si o sa te rog sa ma ajuti.

Oana, asa de bine te inteleg la faza asta cu intratul greu in spiritul sarbatorilor. Ziceam eu aseara ca-s depresiva de sarbatori - cred ca si obligatia asta de a fi fericit cu orice pret, la data X din calendar, imi repugna. Nu stiu, poate nu-s eu un om suficient de generos, poate n-am avut sarbatori frumoase in familie ca sa ma las furata de vraja Craciunului... Nu stiu ce sa spun... Cum sa intri mai usor in atmosfera sarbatorilor? Poate ca ideea e sa nu te straduiesti prea tare... Cat despre ideea cu colajul, Lia nu se supara, ba chiar se bucura!

Luna, va pup pe tine si pe Adelise, sa scapati cat mai repede de refluxul asta... Nu stiu ce e formula aceea speciala, dar daca e mai buna pentru Adelise, pai asta sa fie!



Lia si www.flickr.com/photos/15329177@N08/" target="_blank">Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Gabriela, spre surprinderea mea, elevii ma iau foarte in serios (mult mai in serios decat ma iau eu vreodata)... Nu incetez sa ma mir de modul in care le functioneaza cerebelul si sufletelul: cu cat esti mai exigent cu ei, cu atat se ataseaza mai tare de tine. Cu conditia sa fii corect si apropiat de ei. Mereu mi se plang ca au prea mult de lucru la romana, ca ei nu-s toti la filologie ca sa munceasca atata, dar pana la urma fac chiar mai mult decat le-am cerut eu. Cu riscul sa ma repet, mereu spun ca eu sunt prima care se mira de chestia asta...

Lia si www.flickr.com/photos/15329177@N08/" target="_blank">Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Lia imi pare rau ca ai venit mai confuza decat ai plecat. Asa e cateodata, mi se mai intampla si mie.

Samadhi Craciun fericit si tie si un an nou plin de impliniri.

Fetelor m-ati mai linistit caci nu stiam ce se intampla cu ea. Acum o luna gangurea bine acum face doar niste zgomote iar de gangurit numai cand vrea ea si numai stimulata (trebuie sa vorbesc o juma de ora ca sa gangureasca putin). Am verificat noi cum stim daca aude, am batut din palme in spatele ei si tresare, i-am zdranganit jucarele si intoarce capul dupa ele, ieri era sotul la parter si eu ii dadeam sa manance la etaj si m-a intrebat ceva, eu i-am raspuns mai tare ca sa ma auda si Adelise a inceput sa urle deci aude, insa citeam ca uneori pot sa auda doar anumite sunete. Dar daca ziceti ca si ai vostri au mutit pe la 4 luni atunci m-am mai calmat.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

neatza!
mi-am jurat ca n-o sa ma mai aprind pe-aici, dar chiar nu ma pot abtine!!

quote:
Originally posted by Diana2007
Scuze daca nu m-am facut inteleasa si cu toate astea, cereale cu lapte la ora 12 noaptea tot nu mi se pare sanatos pentru un copil de cinci luni, ca sa nu mai zic de program de somn 12.30 la 11 ziua, dar asta chiar nu e problema mea !


atunci, care-i treaba? daca nu e problema ta, de ce mai editezi mesajele? chiar nu ne putem abtine sa fim rautacioase? de N ori s-a spus (intr-adevar, poate fi doar o spusa) ca fiecare si le stie p-ale lui; nu sunt nici de la coada vacii, nici de la putzu porumbului, ca sa nu stiu pe ce lume sunt si cum sa-mi cresc copilul. n-am cerut sfaturi sau pareri. revin la ideea cu "cine nu e cu noi e impotriva noastra", care nu-si are locul si nici rostul pe forumul asta. vad ca multe au aplicat solutia "ignore" la adresa mea si pot sa spun ca e mai inteligent asa!

iertati-mi "iesirea", dar cred ca a fost ultima! din toate punctele de vedere.

sarbatori fericite si linistite va doresc!

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Luna, si Miruna se comporta foarte "original" la capitolul gangurit. Adica are aproape o luna de cand o mai auzi fooooarte rar gangurind in legea ei, mai ales atunci cand e singura cu jucariile. In rest, cand vrea sa ne "vorbeasca" mie si lui D. face exact ca o broscuta - oracaie asa, din gat, pana se ineaca cu saliva si o apuca sughitul.

Lia si www.flickr.com/photos/15329177@N08/" target="_blank">Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare si de la noi! Gata, am dezlipit putza Smarandei, ieri a fost foarte trista, dar azi e ok.

Carla, iti doresc sa fie toti cei 4 copii cuminti si sanatosi. Eu credeam ca vreau 3, dar mi-am dat seama ca 2 mi-au ocupat toate resursele si nu mai e loc.
Anto, succes la serviciu si sanatate.
Lia, am admirat-o pe Miruna cum scoate limba.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizas spune:

Lia, Valen, Cristina am vazut pozele voastre, sunt superbe toate. Lia, asa profa de romana vreau si eu pentru fetita mea. Valen mi-ai adus aminte de zilele bune. Cristina, sunteti o familie foarte frumoasa.
Si pentru ca veni vorba de poze, am pus si eu poze noi, ca ne-au vizitat bunicii din Ardeal...
http://www.flickr.com/photos/14533015@N05/sets/

Eliza, Octavia (21. 02. 1996), Antonio (09. 10. 2000) si Amelia (07. 08. 2007)

Mergi la inceput