Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am net de azi. am citit tot si tare m-am necajit de cumnata Oanei.. Plang ca o proasta, of doamne cum e posibil asa ceva?
Sincer nu vreau sa stiu ce e in sufletul bietei femei. Iar o malformatie la cap s-ar vedea la eco, mai ales la cele in 3/4D.
Nu stiu ce sa mai zic...dar tare m-a intristat vestea.

revin dupa ... ce-mi revin.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da Gio asa e, nu sunt io expert dar cred ca la 3D/4D pe care le-a facut, de mai multe ori...s-ar fi vazut
am vorbit cu Marius si ultima stire e ca a murit din cauza unor complicatii la plamani...oricum si asta trebuia sa se vada la eco
mi se pare ca nimeni nu stie clar ce a fost acolo...si raman la concluzia mea,eroare medicala!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana asta stiu, ca la 7 luni e nasol, ca nu sunt plamanii dezvoltati, nu pot respira singuri, etc. dar se da o injectie bb-ului ca sa-l ajute sa respire singur. Dr. neonatolog trebuia sa-i faca acea injectie. sunt o groaza de copii care s-au nascut cu mai putine kg si sunt bine sanatosi. si eu tind sa cred ca e malpraxis, sau cum ii zice. Din pacate, tot mai multe cazuri am auzit, zici ca s-au tampit dr., isi bat joc pur si simplu de pacienti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana draga de tine, parerile de rau cred ca nu-si mai au rostul pt ca nu rezolva nimic, dar m-am zbarlit toata cand am auzit, malformatia aia trebuia vazuta din timp mai ales ca a facut atatea ecografii, acuma iti dai seama ca sunt si eu cu sufletul indoit, sper sa nu trec prin asa ceva, Dumnezeu sa ma pazeasca de asa nenorocire, e groaznic....si fetitele sunt mai rezistente decat baietii chiar daca sunt nascute prematur, trebuia sa-i faca injectia aia si sa aiba grija de ea, sa faca totul pt a o salva, si mie mi se pare caz de malpraxis, ar trebui sa-i dea in judecata, nu se poate asa ceva!
Oana cu sufletul sunt alaturi de voi

20+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia faian tinuta ai ales pt. revelion.
Kitzy sper ca te-ai mai calmat putin, n-are rost sa te enervezi, face rau la bebe.
Ali sa ne zici ce tinuta alegi pt. rev.
Ralu tot fara net?

mobila e montata de sambata. a chemat Clau un baiat, au montat-o amandoi, l-a platit si gata. am rezolvat si nu mai asteptam dupa montatori. a iesit bine tinand cont ca am pus altfel de cum era gandita. noi zicem ca e chiar mai misto asa.Noroc ca ne-a palit imaginatia vineri seara.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

tot fara net
aseara a instalat sotul din nou, de la capat si tot da erori cand ajunge la faza legata de conexiunea internet...
asteptam sa vina diseara niste baieti de la RDS. Speram ca ne ajuta. Altfel, iar se termina cu scandal. Tocmai acum mi se intampla, cand am de terminat niste proiecte si de trimis niste chestii pe net si de rezolvat alte treburi, toate legate de net. E adevarata faza cu dependenta, dar si nevoia...

Voiam sa ne ducem diseara sa facem niste aprovizionari pentru Sarbatori. Am inteles ca dupa 16 nu se mai primesc un anumit tip de bonuri in Kaufland si eu tocmai de alea am. Si inca... multe, nu doar cateva.
Insa acum trebuie sa ii asteptam pe cei de la RDS. Sper sa vina.

Noroc ca la serviciu am mai mult liber decat de munca si imi pot permite sa mai fac si altceva (a se citi DC... .

Oana, imi pare tare rau sa aud vesti asa proaste. Nici nu stiu daca si ce as mai putea spune.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio bine ca ati rezolvat cu mobila usor si ati gasit si o modalitate mai interesanta sa o puneti. Si noua trebuia sa ne vina azi dulapul comandat, mai devreme m-a sunat omul ca vine numai maine, cica uitase ca azi are serbare la pitic la gradi. Asta e, mai astep o zi ca n-o fi foc.
O sa ma hotarasc si cu tinuta de rev, numai sa vedem prima data unde mergem.
Am terminat ieri si hainele de pat, le terminam sambata, dar nu gasisem fermoar pentru fata de plapuma (mai nou ii pun fermoar) si ieri mi-a luat mama, asa ca mai trebuie doar sa le dau o spalare si gata. Am vazut si material din ala de bumbac satinat, poate mai incolo iau si din ala. Vad ca m-a palit boala cu lenjerie de pat acum.
Azi am fost si la analizele periodice de la scarbiciu, maine astept rezultatele sa vad cum mai stau cu sanatatea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly tinem pumnii sa iasa bine analizele.
Gio vb ta, bine ca v-a palit imaginatia si a iesit cum ati vrut voi.
Kreliutz interesanta tinuta de rev
Ralu naspa cu netul, trebuie sa tragi cu clestele de unii sa vina sa vada ce-i baiul.
Oana pt tine o imbratisare calduroasa
Eu joi seara ma duc la microrevelionul de la firma lui Alin, pana anul trecut tot in localuri faine a fost, de data asta va fi un local naspa dupa cum am vazut in poze, e ingust, nici n-are sens sa ma imbrac la 4 ace, imi iau niste pantaloni negri de stofa si o bluza, inca nu stiu care. Nu cred ca merg in fusta, mai vad eu.

20+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly bine ca ajunge dulapul maine, acum ca a intarziat o zi nu e nimic. noua trebuia sa ne vina mobila la sf. lui sept. si uite ca a venit in dec. si am platit jumate in iulie, cand am comandat-o.
Kitzy mie imi zioci? de vineri dimineata sun la RDS sa trimita o echipa, caci nu mergea la nimeni in bloc. si de abia azi a venit cineva.
sper sas te distrezi la petrecerea sotului, chiar daca localul e naspa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

victorieeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!! am net!!!!!!!!!!! (deocamdata! sper sa ramana asa!)...
abia pe la ora 23 au ajuns baietii de la RDS, dar, ce e important, au venit intr-un final...
si desigur ca nu avea nimic calculatorul si conexiunea de la ei...
si... evident ca sotiorul meu drag a instalat ceva aiurea, ca nici macar baietii de la firma nu-si dadeau seama...
pana la urma, mi-a instalat alt Windows si deocamdata pare OK. Sa vedem cat rezista
Prin urmare, in seara asta a scapat fara scandal.

Acum ma apuc sa-mi fac treburile cu care am intarziat din cauza problemei in discutie. Sper sa ne auzim dimineata la o cafeluta.

Aveti grija ca maine e Sf Spiridon, din nou o sarbatoare de aia periculoasa, de boala... ceva de genul asta. Sa nu va apucati de cine stie ce treburi.

Cafeaua pentru Alynutza, ca de mult nu i-am mai lasat-o...
Si ceiutul pentru cine doreste...

Noapte buna!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput