Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna seara!

atat de multe s-au intamplat ca nici nu stiu cu ce sa incep
cu faptul ca ieri din cauza cetii am plecat cu intariere de o ora si am pierdut pe rand conexiunea din Budapesta si Munchen...si am facut 10 ore pana acasa ...dupa certuri monstruoase cu companiile aeriene ca sa primesc alte bilete

...sau ca azi m-am dus la dentist pt ultimele 2 plombe, sa le schimb ca erau vechi si sub una e o infectie de numa numa...sper sa se poata salva dintele (canal obturat...aceeasi problema cu caria necuratata bine)

...sau cu ceva ce inca nu pot sa cred...cumnata mea a nascut azi noapte prematur la 7 luni o fetita de 2,100 kg si care a murit azi dimineata
...si nu pot sa imi explic dupa atatea ecografii 3D, fiecare platita cu 4 mil ...cine e vinovat? cand ti se spune ca a murit din cauza unei malformatii la cap? de ce nu au vazut-o pana acum si au lasat-o sa se chinuie 7 luni...ca ma apoi sa si nasca!!!
medicii din Ro cred ca pot fi numiti cu usurinta criminali!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana nu-mi vine sa cred... Imi pare ingrozitor de rau pentru cumnata ta si pentru tragedia prin care trebuie sa treaca acum si ea si voi... Au fost atatea cazuri si in presa in ultima vreme... Parca mi se opreste inima-n loc cand le citesc si cand aud de asa ceva. Sper sa va dea Dumnezeu putere sa treceti cat mai usor peste toate astea si sa le bucure viata cat mai curand cu un bebel sanatos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Da Aly e trist ca se intampla asa ceva in ziua de azi...
...multe amanunte nu stiu, merge Marius la Bucuresti la sfarsit de saptamana, si atunci o sa stiu mai multe
...oricum parerea mea este ca a fost vorba de o eroare medicala!!!

culmea e ca in ziua precedenta a fost la control, pentru ca nu s-a simtit bine... si au trimis-o acasa dupa ce i-au dat un tratament...iar la 1 noaptea a nascut...cum poti sa trimiti femeia acasa cand copilul e deja intors si ea e dilatata???

eu una...ma gandesc si la posibilitatea unui tratament necorespunzator dupa nastere...nu a vazut fetita decat cateva minute dupa ce a nascut-o! orice e posibil...
dar faptul ca l-a inceput le-au spus ca fetita nu are sanse pt ca are doar 2,100 kg e o tampenie!!!
a nascut cu un medic rezident care era de garda atunci...medicul ei nu a fost acolo...pentru ca tocmai s-a mutat la un spital privat!




You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana din pacate sunt multe lucruri aiurea care se intampla. Intr-una din zile povesteam cu socrela de subiectul asta si spunea cand a nascut-o pe cumnata-mea ce urat au vorbit cu ea, ca ea statea sa expulzeze copilul si medicul nici nu s-a uitat la ea, cica merge sa fumeze o tigara, ca de unde stie ea ca naste fix atunci. Abia a apucat sa urce pe masa si norocul ca s-a rastit la asistenta si a fost pe faza sa prinda copilul. Nu stiu, sunt atatea orori... Atatea chestii care n-ar trebui sa se intample. La greutatea respectiva putea fi ok, sunt atatia copii care s-au nascut cu mai putin si au supravietuit. Cine stie...



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

nu stiu daca ei au puterea acum sa mai faca ceva...eu as cauta sa aflu adevarul!
...pentru ca cineva e vinovat in povestea asta si nu e normal sa scape atat de usor
...in primul rand medicul care a supravegheat-o pe parcursul sarcinii!
Putea face o intrerupere de sarcina si chiar daca ar fi fost greu si asa, era mult mai simplu si mai usor...
...apoi de unde se poate stii ca a avut o malformatie la cap...ca nu se vedea nimic?
deci raman inca intrebari la care sa speram ca se va raspunde intr-o buna zi!

pacat ca suntem bataia de joc a unor oameni care au tupeu sa isi spuna medici
acu inteleg de ce multe persoane din vestul tarii prefera sa mearga si sa nasca in Ungaria


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana ai dreptate, imi imaginez ca doare enorm. Nu era usor nici prima varianta, sa renunte la sarcina in primele luni, insa nu-si mai facea sperante... Eu cred ca sunt si medici buni in Romania, e imposibil sa fie numai incompetenti. Oricum, da, ai dreptate, oricat le-ar fi de greu ar trebui sa faca un denuntz, cine a gresit trebuie sa plateasca. Chiar daca nu exista nici un pret suficient de mare sa le acopere durerea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da Aly...si eu sper sa faca o plangere, sper din tot sufletul
pentru ca mi se pare inacceptabil...
...si nu e vorba de un spital micut de provincie ci din nou(din nou, pentru ca nu a trecut mult timp de la ultimul incident)... Spitalul Universitar Bucuresti!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana inca o data, imi pare enorm de rau ca treceti prin asa ceva.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana inca o data, imi pare enorm de rau ca treceti prin asa ceva.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year







pe unde umbla fetele astea?
sa nu uit sa va spun...pizza lui Marius a iesit foarte buna...drept pentru care a facut 2 ture
muffins-urile mele cu cioco au fost delicioase...ma laud cu 3 ture...si o viteza de mancare ametitoare...nici macar o poza n-am reusit sa le fac

Aly trebuie sa ne pregatim de Craciun...meniu, praji (apropos vreau sa fac tortul ala cu branza )

...sa revin ca am pierdut multe discutii pe aici

...relatia angajator-angajat...in conditiile in care vrei un salariu sa zic la 500 euro net...totul se bazeaza pe productivitatea muncii...si intr-adevar indatoririle de servici se pot realiza in 8 ore...doar ca, aici intervine problema...ca sa iti dea un asemenea salar trebuie sa existe un profit...profit pe care angajatorul nu e dispus sa il imparta cu tine(doar nu o fi prost)...atunci care ar mai fi sursele disponibile pentru fondurile salariale?
- scaderea calitatii serviciilor? e posibil...dar nu convine angajatorului
- reducerea numarului de angajati!!!...sau angajarea unui nr mai mic decat necesar, incarcarea cu o norma si jumate sau chiar doua...si uite cum se ajunge la un salariu bun in Ro
logic ca sa faci tot iti trebuie nu 8 ore ci poate 12 si cateodata si sambata (exemplu concret firmele de consultanta)

simplu...dar total incorect!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Aha, deci asta era spilul. De aia nu reuseam eu sa inteleg de ce nu-ti poti face treaba aia de 8 ore pentru care esti angajat si trebuie mereu sa fii disponbil.
Fain ca ti-au iesit muffinele, eu n-am facut niciodata muffine. Facem si meniul, ce vrei tu, numai sa spui ce vrei . Ca eu sunt in dileme mari referitoare la mancarea de sarbatori.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput