***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (35)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Salutare!a trecut cu greu ziua de ieri (va spuneam ca am lasat copilu la soacra si am plecat la bucuresti sa-mi inchiriez apartamentul)
Azi am recuperat constiincioasa restanta de ieri(6 pag) si am vazut cum se misca Antonio.Drept pt care l-am coborat pe Maria Sa domnu Rares la parter in incercarea sa ne taram si noi.Eu nu l-am pus deloc pe jos de teama curentului si se vede.Azi exersam.
Trec la vazut capsunei acum

POZE rares(7 mai 2007)
Am 6 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare, salutare,

Superba Manu.Ce interesant dansati voi!!!!

Mamia mia ce duracell e Antonio!!!

Am vazut pozele cu David si Bogdanel. Ce frumos ca v-ati intalnit!
Intalnirile astea de fam cu copi de varte apropiate mai elimina din stress. Io ma intalnesc si acum cu placere cu mama Norei, fetita fiind cu 4 zile mai mika decat Robert al meu. Mai discuti despre o diversificare, despre un cadou de pitic sau despre cum ne vrajesc ei la varsta asta.

Cat despre David, noroc ca a publicat Elteka lista gramajurilor de mancare, pt ca copilul asta al meu nu manaca decat 40-50 ml de fruct, simplu, fara cereale si 2,3 ling max de legume. O sa incerc sa i le fac io. Luni, marti o sa imi achizitionez legumele bio, nu ii pot face cu ce am io prin frigider/camara.

Wooow, piticul lui Eimotto face 8 luni Unde-i mama ta?

Ce discutii ati avut asta noapte. Daca stiam intram si io. Am vazut ca a editat elteka si io nu am prins

Carstea, cand plecati?

Mai aveam de scris, dar am uitat si vroiam sa va intreb voi ce doriti sa primiti de Craciun?
zilele astea impodobim bradu. cu toate ca pana acum aveam fixul cu el in ziua Ajunului, la nemtii e nebunie toata luna decembrie, poate si din cauza Adventului si imediat dupa craciun, dar mai ales dupa Anu nou gata, nu mai vezi o luminita, si ma gandesc sa se bucure si copilul/copii mai mult.
Astia ai mei au inceput sa doarma pe rand, doarme David somnu de dimineatza doarme Robert somnul lui de zi, apoi doarme iar David somnu de dupa amiaza.

Gravi, parca tu intrebai de sporturi la pitici. Poti deja sa mergi la bazin. de la 6 saptamani.
Cat despre patinaju lu nr 1, gata s-a cam plictitsit. miercuri, cand am plecat de la gradi mi-a zis clar ca vrea acasa sa faca nani, si el spune asta doar cand are febra si ieri abia, abia a mers cu tata.
sa vad ce fac maine.

Pitica, si noi ne-am impartasit acu 3 saptamni, parca, nu are nimik. Sper sa ii tina tot asa, pt ca lunile ian, feb sunt cam de cosmar cu virozele.

Unde sunt clujencele noastre: Carrie, a inceput serviciul? Paflo? Moberi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

na ca m-am tampit de tot ! am pus poze noi cu Sonia, sa vedem daca ma descurc sa bibilesc link-ul

SONIA, de la 5 la 6 !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Salutare!

Bravo,Antonio!

Poohy, da,se vede ca e pasionat ,ca-i ies super pozele.

Didi, io mi-as dori o masina,dar si pe cineva care sa ma invete s-o conduc,ca desi am carnet de vro 3 ani ,sunt paralela cu condusul.Ma enerveaza ca sunt dependenta de sot si de timpul lui liber;asa as pleca si io hai hui cu piticul toata ziua
Si noi facem bradul,probabil marti seara,daca nu ne-o obosi prea tare curatenia.

Oana, am admirat mandrete de fata;ce-a crescut!Mai,mai si ce de rochite avem! fustita de blug!O adevarata domnisoara!


Victor Iannis
Dario Antonio
Sofia
Casian Andrei
Stefan
Anastasia


Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

carmen, merci mult am sa caut in magazin centura

liviana, merci mult si tie, ca de cind am luat o pijama ce are gauri speciale ptr alaptat au scauzut durerile de spate, sa stii ca era si de la faptul ca trageam curent.tare frumoase pozele de la ella, ai baiat mare ce mai

doxinu, cu cit aspiri cu atita faci mai multi muci. ma bucur ca sinteti pe trecute, si david al meu are putin nasul fornait, si din cauza mucisorilor din git tuseste, dar n-are febra

vas, asa e facem sacrificii ptr ei, cum au facut ai nostrii ptr noi, si cum vor face ei ptr copilasii lor. dar ai sa vezi ca e mai greu in primul an, mai este acuma si perioada cind le este frica sa nu ne vada, dar nu dureaza, tot timpul o vor prefera pe mama sau tata, dar vei reveni la dans si distractii ai sa vezi. si eu astept sa creasca astia mici sa pot sa-i las sa mai ies cu sotul doar noi doi.ia baga nasul la gitul lui aia mica si uiti de tot!am vrut sa te intreb ca zicea didi ca ai ceva tabel care zice ce sex are bebe pe care-l faci?imi poti spune si mie te rog, ca mama mea calculeaza cu singele ca femeia schimba la 3 ani si barbatul la 4, mi-a iesit la amindoi copii, acu al treilea vreau fatamerci

ralucami, sanatate multa la micuta, si sa nu fie nimic grav!of, nu plinge ca micuta te simte, va fi bine ai sa vezi i-ai dat lapte praf vaca?aveti alergii in familie?ca poate fi o manifestare in urma unei alergii sau intolerante la laptele de vaca(in fine proteina din el) uite ce am gasit eu, da nu stiu daca de asta e vorba, sau o fi un sindrom sau altceva, fetele (andrada paflo)iti vor zice sigur http://en.wikipedia.org/wiki/Meckel%27s_diverticulum acuma am citit ce ai scris, sigur e de la laptele praf, mai bine te mulgi si bagi la frigider, si bineinteles sa alaptezi cit de mult poti, chiar si seara si noaptea.din prima m-am gindit la alergie, dar apoi am zis sa nu fiu paranoica ca n-or fi toti alergici ca al meu....alapteaza cit poti de mult

andrada, al meu face abdomene, dar mai are pina sa se ridice singur, daca in jur este ceva de care sa se prinde e in fund, da apoi cade dupa ceva timp. asa e ai dreptate ar trebui sa ma odihnesc, da vezi tu dominic ma intreaba e gata masa? mi-e foame, si nu vreau sa-i dau chimicale si semipreparate, si bunici sa faca papa nu avem, lasa ca vezi tu ce bucatareasa desarvirsita devi cind creste antonio, in weekend tare rar gatesc, ma rasfata sotul.

graviduta, asa ma gindeam si eu din cite tineam minte ca e la fel gaura la hirtie, tocmai de aceea inghit copii chestii ca NU ne gindim sa aibe gura asa mare! dar ai vazut si suzetele de aceea sint facute pe asa marime ca sa nu fie inghitite

poohy, atunci sigur e doar o reactie locala, de la vaccin, trece. tare frumoase pozele, cu tine seamana mcuta. am vazut elfulita, tare fumos

didi, felicitari ptr cadou, si lui david ii va aduce doar un cadou, si la dominic la fel si dominic are asa o masina de pompieri pe care se tinea de ea si o impingea, acuma am vazut ca sint unele cu roti la care reglezi tu cit de repede sa meargahai sa ne depresam impreuna

miniuta, asa e sint multi daviduti aiciptr moment sint linistita ca sta inca intr-un loc, imi vine sa rid , cele la al doilea copil ne dorim sa nu se rostogoleasca, sa nu umble, ca apoi incepe hora, cele la primul copil abia asteapta....ei nu stiti voi ce va asteaptaeu pasam carnea la blender si o amestecam in pireu de legume(cartof dulce de obicei) ca simplu nu-i placea consistenta, e uscat. tu pui putin ulei?

lavini, bafta la retete, felicitari ptr scapat de suzi si gasit bona

lauradi, ma bucur ca ti-a iesit reteta

ella, imi era dor de tine frumoase pozele, ce bine seamana david cu tine, tot mai mult. felicitari ptr dintisori, hai ca am ris cu duracelul, macar te-ai mai linistit si tu. mama ei de dependenta cu parul lui dominic acuma la 3 ani i s=a indesat, pina acuma cam batea vintu

piticagogosica, imi pare tare rau sanatate multa

elteka, ieri asa ca sa vad ce face i-am dat lui david una din canitele ce i le-am luat, si a baut apa din ea, uita din asta cu pai a baut, ca ei neavind biberoane nu stiu sa dea capul peste cap sa traga, de la dominic stiu asta, si i-am dat cana asta cu pai si a baut apa, sa-i fi vazut fata, ce surprins era http://www.nuby.platformtwo.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=29&Itemid=48&lang=fr a mea e ultima de sus in jos nu-i da bibe, daca se poate.incearca cu asta, ca david a baut. la rontaitoare din cauza ca mi-e frica sa nu fie fisurate sau ceva de aia prefer cu apa.si eu am testat multe la dominic si nici unul nu a vrut, acuma la david nu stiu daca s-a nimerit, dar lui ii place o libelula de la sassy cu apa, o roade de numa(vad ca nu gasesc pe net fac o poza cu a lui david, de la toys am luat)incearca fiert, apoi copt. cartof dulce, dovleac, parerea mea, ca sa nu mai fie asa esecdovleac dinala ca ludaia, stii tu, buternut sau asa ceva ii zice, portocaliu, ca e mai gustos, apoi ala verde zuchinii. bafta, lasa ca la dominic ziceam ca nu voi reusi si uite ce bine maninca. ti-e buna pijamaua io astept pozele nu ma uita

kay, face reclama si aici la inelul ala de care zici, da cica e de unica folosinta

hopa si eu cu depresia, ca david are mai multe pete, acuma si pe burtika, si nu am mai fost la piscina, ca vroiam sa vad daca nu face o dermatita de contact de la apa....la 9 luni facem teste, da pina atunci ma depresez linga bube.sa vad pe 13, ca am ajuns sa fiu ca si aia din 101 dalmatiei sa vad pete peste tot

roxicucu, acuma nu stiu o fi si ceva cu ce ai zis tu si microunda, eu, am zis ce stiam

la multe lunisoare puiuti de eimotto, paflo, byu, duda,

revin

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

carmen, e cel mai bine, sau sa incalzesti in ceva de sticla, ca o cana, si torni apoi

andrada, e un scump antonio in primul an dominic nu misuna prin casa, deci nu au fost probleme cu bradul, in al doilea....mergea deja bine, sotul l=a ancorat, si am pus globurile frumoase mai sus, si alea de plastic la inaltimea lui, si nu au fost probleme

carstea, nici eu nu l=am pus pe dominic pe jos ca aveam ciine atunci, si microbi, etc. si se vede diferenta cu david, pe care=l pun pe jos

didi, iti raspund la intrebarea ta, eu vreau de craciun o excursie in cuba la mare si soare, sau oriunde e mare si soareai intrebat ce am vrea! acu ce=o sa aduca e alta problema!

kay, ce frumoasa e sonia, mi-au dat lacrimile

o duminica placuta, ma duc sa vad ce face trupa mea vesela, ca sint treaza de la 5 si toti dorm inca si e aproape 9, daca dormeam si eu sigur nu dormea nimeni

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

lauradi, pepsi, multumim mult ! va pupa Soni care a mancat 90 ml cu lingurita... sa vedeti ce deschide gura cand vede lingurita... am vrut sa fac filmulet, da n-am baterie

va pup ca am duc cerealele la reincalzit si mi-am zis ca o tura de dc nu strica.. adevarat ca da dependenta !!!

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Oana, si Ducu ii trimite un Soniei cea mancacioasa.Bravo!Vezi,usor,usor se invata si cu mancarea!

Pepsi, multa sanatate lui David!
Care e treba cu schimbatul sangelui si copiii,ca io daca ma hotarasc,dar numai DACA,sa mai fac unul,as vrea fetita.In uktima vreme imi ies in cale numa rochite si hainute de fetita,si mai vazui si minunatele Manu si Sonia,si am visat si o fetita...si m-a luat gandul...Am vazut si niste bolerouri de fetita lucrate manual,albe si alb cu rosu,o nebunie...de ma gandeam sa-i iau lui Ducu...
Si eram asa convinsa ca nu mai fac altul...dar cred ca numai in momentele cand imi pierd rabdarea si ma enervez gandesc asa...

Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

laura, succes ! sotul stie? la mine nici nnu se pune problema ! o sa mai fac copii eu cand o face plopu pere si cirese si struguri in acelasi timp ! mie mi-ajunge ! o cardiopata e suficient cat sa nu mia ai timp de nimic, sa-ti omori zeci de mii de neuroni, sa stai cu inima-n dinti permanent si sa innebunest la fiecare tusit, muc, scaun mai prost, grad peste normal etc... asa ca la mine e suficient ! cu toate ca mi-ar mai placea o fetita. ipotetic si teoretic doar !

p.s. il si vad pe Ducu in bolero alb cu rosu...


cat desptre manacat, a mea e prea fomista sa aiba rabdare sa vina portia cu lingurita. nu ma plang ca nu mananca, eu ma amuz copios. radem impreuna continuu... e criminala cum se baloseste pe o raza de 10cm, cum juma de freza e tepoasa de la cereale intarite...

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Intrebare urgenta!!!!FIERBETI FICATUL (IN APA) PT BEBE SAU IL PUNETI LA STEAMER?CAT IL FIERBETI
eu am luat la punga.
raspuns urgent!!!!stau cu el deasupra oalei in asteptare

POZE rares(7 mai 2007)
Am 6 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput