LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Ah...voiam sa va mai spun ca ma chinui sa-mi deschid parul la culoare de vrun an jumate...de la negru pana corbului la castaniu mediu!
Iar ieri mi-am pus vopseaua castanie in cap...m-am luat cu trebile, am uitat le ea si am spalat-o dupa vreo ora. Stiti cum e parul meu acum? Negru pana corbului!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

danutz dani a mers tarziu, la 1 an si 4 zile a fcut primii pasi. 3 zile apoi pauza totala. si dintr-o data in 2 sapt merge fff bine. zic eu. o sapt a mers si el cu o mana deasupra capului, cred ca era obisnuit sa il tinem de mana aia, mergea cu ea in sus, dar daca il luam de manuta si-o smucea de aproape pica in nasuc. are vreo 3 zile de cand a lasat mainile in jos. adevarul e ca in scurt timp a evoluat fff mult, de' daca nu face nimic altceva toata ziulica. a1 mai nou face genoflexiuni, e asa simpatic, se tine de ceva si us jos, sus jos.....ar trebui sa fac si eu cu el......si ieri cand se ridica mai mult sarea.......cred ca vine acusica si la noi baba de dedesupt

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

LAURA e vorba de MUSTELA STELATOPIA; exista foarte multe produse din aceasta gama: gel se spalat, crema de corp, ulei de pus in apa de baitza...dar cel mai bine intrebi la farmacie si iti arata toata gama.

Flore Alessia Liane (16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

La multi ani celor care au implinit primul anisor zilele acestea.
eu nu am apucat sa intru de cateva zile, ca am avut niste zile pline cu peripetii.
joi seara, cand sa intru pe net, mi-a bubuit tabloul electric. am chemat un meserias, care dupa 2 ore de incercari ne-a facut o improvizatie si a lasat-o pana a doua zi.
vineri trebuiau sa-mi vina geamurile. initial ne-au spus ca vin dupa ora 11. la ora 1 deja firma se facea ca ploua. m-am dus la sediul lor si am facut scandal (noi initial am fost programati la montaj pe 5 dec, deci ne-au amanat odata) ca daca nu-mi monteaza vineri geamurile sa-mi dea banii inapoi. dupa o ora si jumatate de stat la magazin, mi s-a promis ca vin la ora 6. la ora 5 nu dadea nimeni nici un semn de viata. asa ca am inceput sa-i sun. cica vin la 6. intre timp venise si electricianul sa schimbe tabloul. mi-am luat copilul si am plecat la socrii. abia la ora 7:30 a reusit firma lu' peste sa ajunga cu geamurile.
cum la mine cablul de net intra pe geam, la scosul geamurilor si montatul celor noi, ai reusit sa-mi taie cablul.
asa ca ieri, a trebuit sa-i chem pe cei cu firma de net sa-mi repare cablul.
mai am un hop, cu reparatul peretelui si sunt gata.
sper ca saptamana asta sa fie mai linistita, ca tb sa ma gandesc la petrecerea lui andrei.



Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

donia eu lui andrei ii fierb doar apa pt. lapte praf, pt. ca folosesc apa de la robinet. altceva nu fierb.
eu inca alaptez, dar ii dau si completare lapte praf. lapte de vaca nu i-am dat decat in budinci: orez cu lapte, gris cu lapte.
dupa un an ma gandesc sa incep sa-i dau lapte de vaca.



Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

LA MULTI ANI PORUMBITA,sa fii sanatoasa si sa-ti traiasca samburelul si frumosul!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)



"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

porumbita
a viata plina de fericire si multa sanatate, sa ii poti creste pe mario si bb2 asa cum iti doresti!


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Salutare!
Sunt in butoi. Am gasit o gaurica si-am intrat... Imi pare rau!
Vreau doar sa spun LA MULTI ANI sarbatoritilor din ultimele zile!
Si, Desiree, foarte frumoasa povestea nasterii. Sa-ti traiasca "uriasul"!
Va pup pe toate si sper sa revin cu forte proaspete cat de curand...

Duminica placuta in familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

offtopic:
danutz eu m-am facut ultima oara, pe par nevopsit(am tuns restul) cu muult alb, cu aia de la loreal, la care face reclama penelope cruz. care cica e nepermanenta. o am de vreo 3 luni, plus ca nu se vad radacini crescute pt ca se tot 'intinde' la spalat. si nu iti mai distruge parul.


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

joi am fost si noi la baby expo, unde am concurat la mers de-a busilea. de data asta am iesit pe primul loc. am inceput cursa mergand de-a busilea si am terminat-o mergand in picioare.
la concurs ne-am intalnit cu ziggy si calin.
mare lucru nu am luat de la targ. mai mult ne-am distrat pe topogane.
am fost si la restaurantul ursuletul albastru, ca pe zmeu il apucase foamea. si s-a pus zmeul pe un mancat, de parca era nemancat de o saptamana. dupa primul borcanel, cu spaghete, s-a pus pe un urlat, ca a trebuit sa-i aduca si supliment, un borcanel de fructe.

dupa baby expo, ne-am dus la mall unde ne-am intalnit cu mos craciun. andrei cand l-a vazut pe mosu a inceput sa maraie. pt. el mai interesant era bradul.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput