Strumfi de iulie-august 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Din seria "ce ascultam in tinerete", doua link-uri pentru nostalgici:
http://www.radio3net.ro/1001/?cx=list_piese2&id_album=57
http://www.radio3net.ro/1001/?cx=list_piese2&id_album=1664

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by Nonna76


De ieri nu-mi iese melodia asta din cap http://www.trilulilu.ro/sobypunk/a69cdf155e7fa9
Pentru fetele carora le este dor de zapada si munte.

Monica,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)



am o adevarata colectie sanziana si dragos toma. suntem fani, si sotul meu si eu

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

bine ai venit, eduard si mami a lui!

groxy, nici broscuta mea nu mananca! nici chiar 100 ml. asa ca....si nu ii dau nimic suplimentar. si nici sa ma pici cu ceara nu ii dau inca vreo luna. nu are decat sa manance! ca nu o tine nimeni la regim! cum zice si ame, colega mea de suferinta!

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

1. in ultima vreme din baluta-babaluta nu prea il mai scoatem , dar ii mai alintam si galusca, printisor, zanul, scumpi, scandal- sotul meu e haios ca ice scandal cu accent englezesc.

2. nu prea le aveam cu felicitarile, pana m-am maritat cu englez- cred ca au o obsesie cu carduri la orice ocazie si mai ales afisate pe rafturi. Acum insa am inceput si eu sa scriu si imi face placere.

3. nu prea mai colectionez nimic. poate poze, am cam 3000 de poze numai cu fii-miu.

4. inelul de logodna, pe care de fapt mi l-am luat singura ca el avea treaba asa ca am umblat cu sor-mea prin NYC si l-am luat cu cardul ei si apoi i-am dat banii. A fost haios, doua gagici la magazin, nimeni nu stia ca suntem surori, eu aleg inelul si ea plateste.

fianna cu printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

of, capul asta prost! nu mai stiu daca v-am zis ca am trimis pe mailul comun o carte electronica de diversificare a alimentatiei. eu nu am apucat sa o deschid, deci nu stiu cat de buna e

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns groxy spune:

aylin, Asa e ,ai dreptate.Vad ca fetita ta e nascuta pe 20 august.A mea e pe 2 august,de aia am inceput sa ii dau si altceva.Dar asa cum am zis,laptele ramana baza.Om vedea noi ce o mai fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns groxy spune:

Stiu eu ca am citit intr-o postare de -a Anyei unde spunea ca mai bine se incepe diversificarea mai devreme la copiii mai slabuti decat la cei mai grasuti.Dc Anya citeste poate imi confirma(sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

mandra mea doarme de peste 3 ore ...i-a trecut si ora de masa.

nu'sh de ce-o merge asa greu forumu asta!! mai adineauri am citit povestea Nanei Motoc si a printzului Andrei (la nasterea unei stele) si m-am intristat tare...

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by groxy

Stiu eu ca am citit intr-o postare de -a Anyei unde spunea ca mai bine se incepe diversificarea mai devreme la copiii mai slabuti decat la cei mai grasuti.Dc Anya citeste poate imi confirma(sau nu



da, mai devreme, pentru cazuri speciale...copii care sunt mult sub limita...mai devreme insemnanad dupa 5 luni. in cazuri exceptionale (vezi cazul lunei, a carei fetita are reflux gastroesofagian si varsa f des), se poate incepe de la 4 luni, cu putine cereale care sa ingroase laptele si sa impiedice refluxul.

supa de legume si piureul de fructe au f putine calorii!!! si pot fi alergene.
ce greutatea are bebelusul tau? si cu cat s-a nascut? ca tu poate ai scris, dar nu mai caut acum.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns groxy spune:

Anya,multumesc mult.A avut fix 3000g,insa a scazut pana la 2700g.Acum la 4 luni si 5 zile are 5700g.

Mergi la inceput