LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

blue eyed pisi

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


alexandra !!!

aka, sa treaca si supararea lui mami ca si buba fetei...


la noi declar deschis sezonul disperarii!!!
febra a cedat de ieri, mucii putini (valabil pt toti 3) DAR marc a facut aseara o forma alergica urata de tot, toata burtica lui cu bubite mici si care nu-l deranjau s-a transformat intr-o uriasa eczema care il mananca ingrozitor. arata oribil, parca e un strat de piele in plus, rosu... parca s-au unit sutele alea de bubite! asta era aseara la 10, dupa baita. a dormit agitat pana la 2, apoi urla de mancarimi, aprind lumina si ce vad... tot spatele plin cu sute de bubite mici si rosii, ceafa la fel, iar dupa urechi are deja eczema, strat de piele ca o crusta rosie. se freca saracul cu caputul de tot de apuca. plangea si se tanguia de mi se rupea inima. n-a dormit toata noaptea... am crezut ca mor, nu am avut cu ce sa-l dau, mi-era si frica... nu stiu ce e... simt ca-mi plezneste creierul!
aaaa, de 2 zile ii dau homeopate pt prevenirea infectiilor urinare si pt agitatie. sa fie de acolo?
ieri a mai mancat pandispan de casa, facut de mine... oricum, el mananca absolut orice si nu am avut niciodata reactii alergice de genul asta!
la 12 merg la dermatolog, la 3 la medicul de familie, la 5 la alergolog...
moooooorrrrr inceeeeettt, va rog faceti ceva sa opriti tavalugul asta!!!


ps: sper sa-mi foloseasca macar ca m-am descarcat...


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


alexandra !!!

aka, sa treaca si supararea lui mami ca si buba fetei...


la noi declar deschis sezonul disperarii!!!
febra a cedat de ieri, mucii putini (valabil pt toti 3) DAR marc a facut aseara o forma alergica urata de tot, toata burtica lui cu bubite mici si care nu-l deranjau s-a transformat intr-o uriasa eczema care il mananca ingrozitor. arata oribil, parca e un strat de piele in plus, rosu... parca s-au unit sutele alea de bubite! asta era aseara la 10, dupa baita. a dormit agitat pana la 2, apoi urla de mancarimi, aprind lumina si ce vad... tot spatele plin cu sute de bubite mici si rosii, ceafa la fel, iar dupa urechi are deja eczema, strat de piele ca o crusta rosie. se freca saracul cu caputul de tot de apuca. plangea si se tanguia de mi se rupea inima. n-a dormit toata noaptea... am crezut ca mor, nu am avut cu ce sa-l dau, mi-era si frica... nu stiu ce e... simt ca-mi plezneste creierul!
aaaa, de 2 zile ii dau homeopate pt prevenirea infectiilor urinare si pt agitatie. sa fie de acolo?
ieri a mai mancat pandispan de casa, facut de mine... oricum, el mananca absolut orice si nu am avut niciodata reactii alergice de genul asta!
la 12 merg la dermatolog, la 3 la medicul de familie, la 5 la alergolog...
moooooorrrrr inceeeeettt, va rog faceti ceva sa opriti tavalugul asta!!!


ps: sper sa-mi foloseasca macar ca m-am descarcat...


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia




sa treaca cat mai repede aceasta alergie.
Marc mic si bolnavior.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Diana, draga mea...imi pare atat de rau...Nu stiu cum sa te ajut, nu stiu ce sfat sa-ti dau. Nu o fi ceva boala eruptiva??Dar asa rapid sa evolueze??
Cand am avut mancarimile alea groaznice in sarcina imi facea tare bine mixtura mentolata, nu stiu daca o poti folosi in cazul lui Marc, oricum dr. va va da tratamentul. Si alergia a trecut cu doua pastilutze de Claritine. trebuie sa existe un tratament adecvat si pt. copii si sa-l scape pe micutz de povara asta.
Chiar acum ma uitam la poza asta, gandindu-ma: "ce inger..." si cand am citit...Of, Doamne!!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

LA MULTI ANI, MULT PREA FRUMOASA SI DELICATA PISI!!!

Chris, felicitari!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

of dianaraus...of si of, bietul marc!!!
pana la 12 incearca sa il imbraci numai in bumbac, hainute moi si purtate, fara etichete....temperatura sa nu fie ridicata in camera,daca e mai racoare nu se intensifica mancarimile..
daca nu a mai mancat albus de ou pana ieri poate ca e totusi o reactie alergica puternica...
va tin pumnii sa ii treca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

PISI!!!!sa fii sanatoasa si fericita toata viata !!
DIANARUS tie si lui Marc.Poti sa incerci un telefon si la dr.homeopat?sa-ti spuna dk e posibil sa fie de la alea?

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

diana un antihistaminic puternic e peritolul. dar se da, de obicei, seara, pt ca poate avea efect secundar somnolenta. mixtura mentolata merge sigur la varsta lui. am incercat sa te sun. va tin pumnii. poate a fost ceva in neregula cu oul din prajitura? era de tara? la naiba, pot sa fie o mie de cauze...va pup

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ceva foarte foarte frumos. pt mamicile care iubesc animalele. www.xihalife.com/bbs/photos/1139.htm" target="_blank">tippi . cea cu lemur si alea doua cu suricate sunt perfecte. si restul..

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

PISI
am facut vaccinul de dimieata,a plans un pic si gata.acu doarme.
i-am luat ieri de la targ ghete,si dupa ce l-am incaltat a ramas pe locnu se mai misca.
aseara a facut si primii doi pasiera asa de fericit.bineinteles ca descult
va multumesc ca mi-ati admirat viteazul!
nu i-am gasit teodorei rochie alba,bine era una dar costa 1,5mil,daca fiecare serbare costa atata unde ajungasa ca in weekend reiau cautarile.
deeA nu pot sa cred!23 de aniscandalos!eu sunt baba rau!ai o bomboana de baiat!
chinico nu ne-am apucat de asa ceva.ca fuseram plecati,apoi ne lovii stafia varicelei.asa ca azi ne inteparam.trebuie sa fac programare la alergolog si sa vad cand ajung.ca mai am si gimnastica,zi de zi.cred ca ce-l mai probabil incepem in ianuarie.voi?cum merge?la ce cantitate de laptic normal ati ajuns?
aka
dianarus offff,va tinem pumnii!




Mergi la inceput