*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (174)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

LMA sarbatoritilor de azi, sa fiti sanatosi, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!!!!...

Ma scuzati ca urez aici, sunt foarte pe fuga, aseara am avut o noapte de cosmar, Miruna e full de muci, a dormit de la 12 la 2 si gata...pana dimineata la 8 ne-a frecat ca pe hotii de cai, n-am putut inchide un ochi. Marius a plecat la sv terminat de oboseala, eu am garla de treaba si nu ma apot apuca de nimic, simt ca se invarte casa cu mine.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Salutare!

Ieri au venit in vizita prietenii lui Dimitrie. Asa de fain a fost, 3 copii se jucau alergau au imprastiat jucariile prin casa... Asa mi-a placut sa aud rasetele lor, jocurile ... simteam casa plina. Parca ma apuca gandul sa mai fac copii

Madau... vai de curu vostru, nici nu vreau sa ma gandesc cum sunteti azi. O cafea mare si o sa va mai treaca .

Mai va tot vad ca va cumparati produse de pe siteul ala cu cosmetice, care e faza?! Sunt mai ieftine? Ca si in Romania la magazine se gasesc... In concluzie care e spilul?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi!
Nu am apucat decat s arasfoiesc in urma...

Madau, ati fost aseara la Booboo pana la urma? Sanatate infinita piticaniei si tie nervi de otel!

Pumba va avea bb3????Moooaaaama, cat curaj au unii?

Io-s plina de spume. Am dus copilul la mama, ca e vineri si e Flori la ea, la curatenie. Si dupa ce am dus-o la 8.15, cica i-a fost somn si s-a culcat. LA 11.20 inca dormea si tot mama era cea care se ratoia la mine ca sa las copilul sa doarma!!!! La ora aia la pranz!!!!Imi vine sa nu i-o mai las veci, daca ea nenoroceste toata bunatatea de program pe care il are fii-mea. De fapt, daca-mi amintesc bine, vinerea trecuta, cand tot la ea a fost Sarah, a fost SINGURA si prima zi in viata ei in care datorita faptului ca nu a vrut sa doarma la pranz a trebuit s-o plimb cu masina prin oras...


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

si eu pe graba

ambii copii sunt raciti, muciosi si tusaciosi, asa ca de mos N. am fost cu trupa la dr. Cel mare + tati au rinita alergica => tratament pe termen lung pt alergii amandoi, cea mica are rosu in gat, nu prea papa, se infunda noaptea si se chinuie tare rau. Deocamdata are tratament fara antibiotic, ca nu face febra.

Eu m-am suparat rau pe bona saptamana trecuta si, mai rau, nu stiu cum sa gestionez situatia. Faptul cel mai deranjant: DOARME! Da, cu Syefan in camera, ea se intinde pe pat, isi pune o mana pe ochi si-l lasa sa se joace, din cand in cand mai zice cate ceva. In cel mai bun caz tricoteaza, dar tot intinsa pe pat. M-am uitat prin gaura cheii, de aia stiu. M-am tot framantat cum sa pun problema si pana la urma i-am spus ca Stefan mi-a zis ca "tanti doame " si ca "nu te dioaca nu mine", bineinteles ca a negat, dar vad ca saptamana asta s-a mai activat. Inca o chestie: ii e lene sa-l puna pe olita (cred!) ca-l pune tot mai rar si iar am trecut la facutul mai mult in pampers .

Fug ca face ochi piticutza.
Pa!

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Dragelor, multumesc din suflet pentru urari!

si noi va dorim multa sanatate si copii cuminti!

Stiu doar de Gandacel ca se serbeaza in perioada asta: La multi ani, fericire si liniste sufleteasca!

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki n-am mai fost din pacate, ptr ca a trebuit sa mergem la ap. sa ne certam cu dobitocii aia cu termopanele..care au venit sa le monteze dar n-au venit si cu geamurile. Bineinteles ca dupa ce am strigat la ei s-au dus frumusel la firma si au venit si cu ele. dar la noi, daca nu te certi nu face nimeni nimic frate, n-am vazut asa ceva.

Cred ca se referea la Papusa vorbitoare Pumba, cand zicea de bb3

Am reusit de-am facut o ciorba, Doamne ajuta...ma duc sa furajez maimutza si ma bag in pat si eu

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Leea cum sa nu faci, mei, ziua copilului?
Uite aici cateva filmulete cu petrecerea in familie, sa vezi copil fericit:
http://www.dropshots.com/teodora15#date/2007-11-18/09:48:18

Madau, Camelia multumesc de informatii, inca fierb de nervi!
Lavi eu am fost in trecere pe acolo, nu stiu prea multe. Am mancat specilaitati italiene (mai aveau mancare sarbaeasca, nu ceva local), iar in Ljublana a vizitat castelul cu acelasi nume (care arata mai mult a curte domneasca). Sorry, nu te pot ajuta pea mult, poate cineva! Ce mai face Nati?
Tania mare e gradina lui Dumnezeu! Ce tupeu are, sa doarma? Dar tu nu poti da buzna odata in camera s-o vezi in pat? si s-o pui sa-ti dea explicatii...
Multa sanatate celor 2 strumfi!

A VENIT APA CALDA, UF, AM LICHID FIERBINTE PE TEVI De fapt ii daduse drumul de aseara, dar noi am uitat ca am oprit apa si de la robinetul de sub chiuveta Noroc, ca ne-a desteptat un vecin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Feli, ce mic aeroplan ai. Tare-i mai placea, he-he.

Asa e, Leea, o sa-ti para rau de nu-i faci petrecere, cat de mica o fi ea.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Feli Nati e mai bine as zice, azi pana acum a facut de 2 ori kk. Primul legat - pasta, al doilea mai putin, totusi nu e de speriat. Mergem cu regim in continuare.
Ca stare generala este f bine, jucausa, n-are treaba.

Cu Slovenia - era fain daca-mi ziceai niste povesti pesonale dar las' ca imi comand Ghidul Lonely Planet, o sa iau info de acolo.

----------------------

Pe tata il opereaza din nou luni, iar eu plec iar la Timisoara. Am aranjat sa-mi tina colegii orele de luni, pe cele de marti n-a vrut nimeni sa le tina (e alta materie, alti asistenti), cam urat din partea lor pt ca si eu le-am facut un favor care imi da ceva bataie de cap dar... asta e, astia-s oamenii.

Nu pot sa o las pe sora-mea singura - pe de o parte si nici pe el, dupa operatie are nevoie mai multa sa stea cineva pe acolo. Chiar daca de personalul din spital suntem f multumite, totusi are nevoie sa ne vada pe noi, sa stam langa el, sa ne spuna daca are nevoie de ceva, samd. Una e sa le vezi in jur pe asistente si alta pe fetele tale.

Sora-mea saraca e cam obosita: in pauza de masa merge la spital, ii da sa manance si sta vreo ora si jumatate cu el si la fel seara, dupa servici. Pe la 22 ajunge acasa, se apuca sa-i faca mancare pe a doua zi samd.

Saptamana viitoare o sa ma ocup mai mult eu, apoi mai e o saptamana si vine vacanta de iarna.

Revelionul ne-am hotarat sa-l facem in familie: cu sora-mea, cu tata (macar cateva ore ca el oricum nu va sta toata noaptea) si cu fetitele.

Doamne ajuta sa treaca cu bine peste operatie si apoi sa se simta mai bine!

Asa ca maine plecam cu masina la Alba Iulia sa lasam fetele; de acolo eu o iau spre Timisoara iar Virgil se intoarce la Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


nici un bebe 3! era vorba de o papusa vorbitoare!

leea- ce-mi facusi?


Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput