Strumfi de iulie-august 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Aylin baga si la mine niste aer d'ala bun sa nu ma mai stresez si eu. hehe, radem si noi de necaz ca altfel am lua-o razna. Si Adelise vrea sa mearga, sa se ridice in genunchi daca o pun pe burta, sa ma joc cu ea mai zdruncinat insa nu prea am cum sa o las sa fac toate astea caci daca se agita vomita. Asta e cel mai frustrant ca nu ma pot juca cu ea prea mult. De obicei doar inainte de masa putem.

Masina de paine vreau si eu dar nu de craciun caci de craciun vreau lenjerie intima sexi. Mi-ar mai trebui si alt corp pe care sa pun lenjeria dar ma descruc eu si cu asta.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

[bLuna][/b] ziceam de Brown Thomas(care nu-i in UK) si cea mai mare si mai faina partedin House of Fraser. Astea sunt inca scumpe rau in prima faza de 10-20% reducere.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

ALEXIA2007 bine ai venit. te asteptam si pe tine cu mai multe povesti.
luna ce ceas a primit cosmin? alex isi doreste tare ceasul lui ben 10. habar nu am cum arata. sper sa-l gasesc pana la craciun.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
originally posted by elizas

Mi-am promis ca o sa scriu si eu pe acest forum de indata ce voi citi tot ce ati postat. Tocmai am reusit aceasta performanta si sunt in masura sa va anunt ca posed si eu, din 7 august, ora 0,55, o strumfita pe nume Amelia, cu 2900 g la nastere si 53 cm lungime. Desi sunt la al treilea copil, am invatat multe de la voi. Vreti sa ma primiti si pe mine in familia voastra?

Eliza, Octavia (21. 02. 1996), Antonio (09. 10. 2000) si Amelia (07. 08. 2007)



Bine ai venit elizas!!!!
Ai citit si odiseea sarcinii? sau doar capitolele de la clubul mamicilor?
Cred ca esti a doua mamica din grup care e la al treilea bebe. gabiarama e cea pe care o stiam noi pana acum: mamica de 3 iezisori cum ne place si noua sa-i spunem. Asteptam poze cu bebelusa ta si chiar si cu ceilalti 2 copilasi alaturi de tine.

Te voi trece eu in listuta din prima pagina, chiar acum. Iar n-am somn.


karligutza
sunt mamica Adelutei


Trimitem un gand? - o actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Andreea sanatoate multa imi pare rau sa aud ca ai trecut printr-o periada dificila. Ai dreptate sterilizatorul face exact acelasi lucru, adica al meu cel de la avent daca as pune legumele intr-o cuva mi le-ar face cum trebuie. Nu pot sa-ti zic ce mi-a facut sotul cand am cumparat sterilizatorul: "pai nu aveam un steamer, de ce ai mai cumparat unul?"

Musetto sanatate multa si voua.

Eliza bine ai venit cu strumfita ta, binenteles ca te primim.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

karligutza sa nu uiti si de alexia2007

eu fug la nani ca mai e putin si se trezeste andra.
noapte buna


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Alexia bun venit si tie.

Claucia la multi ani si sa fii fericita alaturi de familie!

Timi valabil si pentru tine, te astept peste balta de termini dulciurile. Chair voi nu veniti pe aici? Cosmin s-a culcat cu ceasul la mana (ma inebunea de o vreme cu ceasurile) i-l dau jos mai tarziu iar Adelise a analizat putin zdranganeaua si apoi si-a continuat plansul ca ii era somn.

Nico multumesc de complimente.

Timi de House of F am auzit si stiu ca si preturile sunt faimoase.

Nico a primit ceas din Ratatouille cu un ecran dragut. L-am vazut pe cel Ben 10 insa mi s-a parut prea scump era cam 20 lire (cam un milion in bani ro?) si sincer de Craciun vrea Nintendo DS pe care i l-am luat azi, asa ca ajunge cu cheltuiala pe fundul lui. Insa ceasul lui Ben 10 e super ceas, mare si face nu stiu ce dracii, mi-a placut.



Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hai ca de data asta nu ma mai opresc eu din scris. Deci tocmai mi-am verificat mailul si sunt plina de draci. Azi am intrat si intr-un magazin de jucarii pt bebei destul de scumput insa de acolo imi plac mie anumite chestii. Si am cumparat zdranganeaua Adelisei plus inca doua jucarele pentru copiii prietenelor mele de 5 si respectiv 7 luni. Ajung acasa si imi verific mailul acum si tocmai mi-au trimis pe mail voucher de 20% discount. Si nu-l mai pot folosi caci e valabil o sapt si eu nu mai am nimic de cumparat de acolo.

Timi tu acolo ai outlet Next? Azi am intrat in outlet next aici (abia l-am descoperit) si i-am luat fie-mii doua bluze cu maneca lunga cu 2 lire una. Nu gasesc mereu pentru varsta ei insa intru saptamanal si uite asa are fie-mea garderoba de la next pe bani superi putini.

Va pup

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

luna asa de scump e ceasul asta? pai eu speram sa scap mai ieftin... noi vrem sa-i luam de craciun o masina si e vreo 8 mil. credeam ca ceasul va fi ceva micul pe langa masinuta... in acest caz o sa le spun socrilor ce isi doreste nepotul de la mos .
gata acum chiar fug la nani

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by ALEXIA2007

SALUT!EU SUMT MIRELA SI AM SI EU O FETITA DE IULIE 2007,ALEXIA-ILINCA SA NASCUT PE 20 IULIE 2007,LA 18:15,DE 3KG.200.LA MAT. CUZA-VODA DIN IASI,CU DR.ELENA MIHALCEANU.



Bun venit Alexia2007...
va trec si pe voi doua in listuta mamicilor... si apoi ma duc si eu la nani.
Esti la primul mesaj observ, iar primele 10 mesaje iti sunt moderate, astfel incat ele vor aparea un pic mai tarziu fata de momentul cand le trimiti tu... scrie-ne cate ceva despre tine, despre bebelina.... daca vrei arata-ne si ceva poze, intra putin la taclale dimineata cu fetele si scapi usor de moderare. Succes si inca o data bine ai venit! speram sa te simti bine aici.


Multumesc Nico de "reminder"; si mai voiam sa iti raspund la mesajul precedent, dar m-am luat cu altele si am uitat. O sa cumpar si eu ratuste ca am impresia ca si pe Adeluta ar distra-o... nu de alta, dar observ ca acum si in baie (in cadita) da sa se ridice in fundulet (eu inca o tin in mana, nu folosesc suport de bebe in cadita... o sa achizitionez daca imi fac si timp pentru asta ) si balaceste cu manuta prin apa. Cred ca o sa ne mutam si noi sediul la baia mare cand facem baita la fetita

Nu stiam ca in operatia laparascopica se folosesc fire. Deci sa-mi retrag cuvintele fata de Deni .. merci Nico ca m-ai adus pe lumea reala

deci mai adaug o mamica in listuta si ma duc la nani.


karligutza
sunt mamica Adelutei


Trimitem un gand? - o actiune

Mergi la inceput