LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

INGRID ,ERIKA,sa-ti traiasca printesa,multa sanatate!!!

KTRINEL

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia


"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

quote:
Originally posted by dianocica

sunt plina de nervi. deci eu ca arhitect, daca proiectez o casa, iau cca 3%. adica un pic mai putin decat o agentie imobiliara

diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel



Ce rahat!

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Ingrid

numai fericire, bucurii si noroc. felicitari Eri-ka pentru fulguleata.


Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

La multi ani dragutei Ingrid! Sa ai o viata frumoasa!

Erika sa-ti traiasca! La multi ani!

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

Ingrid

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Ingrid! Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si cuminte! Sa ii bucuri pe ai tai in fiecare zi!Felicitari, Eri_ka!

Noi am fost aseara la vaccinul de 1 an. Absolut surprinzator, David a stat cuminte in cantar uitandu-se la o poza de pe perete (avem 10,500 Kg), la masurat se uita cu gura cascata la asistenta (si are 78,5 cm), cand l-a consultat doctorita a "tinut-o de vorba" si i-a demonstrat tot ce stie - cum merge tinut de manuta, cum raspunde la intrebari de genul "ce e acolo?" sau "da-mi", in fine...am trecut examenul de 1 an! Iar momentul vaccinului a fost cireasa de pe tort! Era atat de preocupat de un capac rosu pe care i l-a dat asistenta, incat nici nu a reactionat la intepatura. Am plecat razand de la doctor, si-a luat portia de Tuja, si a urmat o noapte linistita, fara nici un fel de reactii adverse.

Ktrinel, socrii tai au dreptate. Ca sa ajung din Muncii in Aviatorilor nu indraznesc sa plec cu masina. Fac minim o ora jumate. Si sa-ti mai zic ceva? Cel mai mult dimineata fac in Victoriei, ca sa schimb metroul. Adica ca sa urc de la linia aia care vine de la Obor catre cealalta, care merge spre Pipera, fac minim 20 minute. Se sta la coada la scaraaaaa!!!!!!Asta dupa ce stau in metrou ca cea mai subtirica sardina. Nu are rost sa te tii, ca practic nu ai unde sa cazi, te sustin colegii de inghesuiala. Sper sa nu ma imbolnavesc curand, pentru ca ies super transpirata de la metrou, in conditiile in care oricum imi scot haina si raman numai in sacou. Apropo, tu nu povesteai ca mergi numai pe dedesubt? Ai schimbat traseul?

Dbunny, ce bine ca ati scapat de stresul cu radiografia! Felicitari!

Dianocica, doar 3%???? 3% din ce? Din valoarea declarata sau din ce? Adica...cum stabileste beneficiarul care e de fapt valoarea casei ce urmeaza a fi construita, de-ti da doar 3%????Ma intereseaza, ca sper ca la vara sa facem credit si sa reconstruim si noi casa.

Saptamana asta nu am sef, e plecat la Paris. Daca scap de spionii de pe aici, intru la vizionat poze mai tarziu.

Va pup, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

La multi ani! Ingrid

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ingrid

Ralumat mi-ai dat curaj. ca si eu vreau sa merg din ianuarie la serviciu.
danutz te inteleg. aceeasi problema o avem cu apartamentul. preturile sunt astronomice, calitatea lasa mult de dorit, iar creditele sunt cumplite. cred ca pana la urma ma apuc de construit la buftea.
luly si zmeul are aceeasi problema pe fata: o iritatie in jurul gurii si bubite mici pe obraji. la dermatologie mi-a dat exoderma de la ducray si zirtec. de 2 sapt facem tratament, dar nu se observa nici o imbunatatire.




Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Vizionat poze de la party-urile lui d, David si Ada. Ce viata domle, ce viata! Asa sa tot traiesti.

Dianocica, multumim pt povestea nasterii.

Roxanicooo mamaaa ce ma enervezi! Nu numai ca esti o raza de soare, da si arati ca una!!! Esti frumoassssa rau. Sa te mai auz fandosindu-te ca arat nu stiu cum si ca nu stiu ce.. ca trimit jap-jap-ul prin curier. Cat despre reactia lui David e perfect normala; n-are nici o legatura cu rasfatul. Cu un copil asa mic care nu si-a facut somnul oricum e mai greu sa te intelegi.. iar daca-l mai aduci si in zapaceala cu oameni multi care sar cu lugu-lugu pe el.. brr. Si in general nu te duci tu, adult, spre copil, mai ales bb; il lasi pe el sa vina la tine cand vrea si daca vrea.

Monica, mi-a placut scrisoarea. Bafta maine!

Eri_ka unde ati gasit Maxi Cosi cu Isofix.. ca acum am dat in alta dambla. Noi am vrea sa ne luam masina.. candva, in viitor.. si acu vaz ca sistemul Isofix e standard la masinile noi. Si mi-a bubuit ca de ce sa nu luam un scaun cu Isofix.. off, de abia ma hotarasem.. nu mai vreau!!

Dianarus, pare rau. Deja 3 otite.. off. Eu zic sa-l tii pe Ianis acasa.. cel putin pan la anul. Eu una l-as tine pana prin luna mai acasa.. n-as risca sa-mi mai faca Marc atatea. Multa sanatate.

Dia, cu spalatul pe cap. Eu stiu ca multi copii dezvolta dupa 1 an (inspre 2 ani) o fobie la spalatul pe cap. Chiar si aceia care nu aveau nici o pb. Exista si niste palarii speciale (numai bor) pt pus pe cap, ca sa nu le intre apa in ochi cand e spalat parul. Si noi am trecut prin asta.. mai un planset, mai o maraiala.. Mai incolo l-a invatat tasu pe Matei sa faca precum lupul, cu capul mult spre spate.. auuuuuuuu!!! si atunci il clatea.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

sambata i-am cumparat si noi olita.
cum l-am pus pe ea, in secunda urmatoare era in picioare. atata a stat si a studiat-o si a analizat-o.
mi-am propus sa incerc o saptamana. daca nu reusesc, o las pe mai incolo.
azi a reusit sa stea cam 3 min si sa faca si un pipi. a reusit doar citind reviste (seamana cu tac-su).

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput