Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

M-a trimmis Radu sa vad "ce mai fac fetele pe Forum".
Veneam eu si altfel, dar mai incolo. Am de recuperat.

Am avut zile care-cum: mai cu somn 4 ore/noapte, mai cu o singura trezire , musafiri, mers in vizite... nimic spectaulos.

Am intarziat sa pup Andreii si Andreele - o fac cu intarziere, dar cu la fel de mult drag.
La multzi ani puiutzilor sarbatoritzi zilele astea. Nu pot rata cate un pupic duuulce Lisei Maria, Andrei, Elisa, Erikutza, Vladutz, Miruna, Ebonee, Matteo si lui David!

... ma tot uitam la frumosii si rotunjorii nostri papanasi si dulcineele dulcetzuri - ce frumosi sunt ai nostri! Refren. Dar asa e!!!
Luy, eu nu stiu daca intru in club de craciunei - ca nu stim daca vom si suficient de aratos. La ce minuni sunt in clubul la care ochioasa ta e presedinta...!!

Rita, sunt cu sulfetul langa tine si Maya, cat pot eu de mult... Nu pot cuprinde ce e in sufletul tau... Multa putere!

Tomasa, ma bucur mult de vestile lactate bune!
Adimercedes - pupici
Sim, cuma fost in we la Alexandria? Cum a voiajat papanasul tau?
Sabina, sa va poarte sanatosi noul tütü! Sa-l satapanitzi sanatosi si voiosi. Sper sa bem odata un Campari Orange impreuna, pentru carnetul tau (ia-l cat mai iute!)
Alinus, sanatate!
Teodora Esti o dragutza.

Crisstiana du-te iar, si fa un pic de teatru acolo, exagereaza si zi-le ca ai si dureri etc. Altfel nu te iau in serios, daca vorbesti ca o femeie normala. Cel putzin aici cam asa e - dar nu in sarcina, in rest; cum dramatizezi, cum se uita la tine. Eu una asa asa face, in nici un caz nu as sta acasa "sa mai vedem". Sa te tzina sub observatzie si basta! Suerte y un fuerte abrazo! ...poate nu nasti inca (?)... cu atat mai mlt sangerarea nu-i a buna.

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Fetelor, mai ales Sabina, Mamitzu postase undeva in cap 21 asta - cred ca era moderata si a aparut cu intarziere. Nu am vazut sa-i fi raspuns (?) / sper ca nu am ratat sau incurcat ceva borcane, cum vin din urma ca vijelia...

quote:
Originally posted by mamitzuD2

Buna fetelor, sunt si io o mamica "inscrisa" la nov-dec, dar cred ca deoarece va citesc de la inceputuri si va plac tare mult, am deliverat pe 22 octombrie, cu aproape 3 saptamani mai repede!!!
am si io 2 intrebari:
una pt Tomasa- unde ai facut globuletul personalizat?
si alta pt Sabina - mama lactatiei:bebeul meu adoarme mereu la san,dupa un timp se trezea si urla de foame, si cam toata ziua asa trecea cu plans si stat la tzitzi;de vreo 2 sapt, am inceput sa ma mulg, il pun intai la tzitzi si apoi ii dau sticluzta;pt ca nu vreau sa prinda gustul sticlei, ca deh curge mai usor, il las in timpul zilei mai mult la san, si cand e fomist trage cu sarg, dar uneori simt ca mai este laptic,si aici vine intrbarea:musai trbuie muls ce ramane ca sa se refaca stocul?
Multumesc anticipat si scuzati greselile dar am un bebe ancorat la tzita.
Si ca sa dau "referinte" despre mine, am oaresce legaturi cu voi:
-sunt si io din Baia Mare ( aci ma lipesc de rodica maries si cecilia l)
-sunt, sau mai bine zis am fost tutunareasa si m-am cunoscut cu TEo mIHAILESCU , de fapt am fost si-n spital in acelasi timp
-Roxana, am avut abonament la salonul tau, chiar tu mai "mufat" odata la electrostimulare, am fost colega de munca cu Ralu D
Acu ca m-am prezentat, astept raspunsuri de la voi si va citesc cu sfintenie, ca pana la urma si io sunt mamica de sept-oct, si-mi santeti tare dragi!
Va pup,
mamitzud2



Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare si de la noi. Cred ca am calcat pe urmele Annisiei cu petrecerile si musafirii weekendul asta. Fost aseara in Twice, nu m-a dat pe spate, nu tocmai genul de muzica pe care il agreez in cluburi. Dar a fost placut. Azi in schimb am fost cam mahmura si obosita.

Sabina, mai tii minte ce ti-am zis de Mariott? Nici chiar asa, dar m-am apropiat. Ca atare azi dimineata aveam 67 kg si un pic.

Azi am fost la Kidex cu Alex, nu am luat mai nimic ca nu eram in apele mele, dar mi-a placut. Oferta de jucarii mai ales. Hainute erau interesante, dar nu am avut rabdare sa ma uit dupa ele. Predominau pentru bebelusi si copii mai mici decat Alex, or eu nu voiam sa mai iau nimic pentru Andrei. Dar a fost aerisit, si destul de interesant. Nu mi-a placut la locul de joaca insa, copiii nu erau supravegheati si tinuti in frau in topoganul gonflabil si se impingeau si se aruncau de pe scara aia. Oricum la Baby Expo nu merg ca nu mai am nimic de luat si oricum va fi inghesuiala, si oricum eu voi fi ocupata cu ziua sotului.

Buuun, si acum seara am primit musafiri, una din cele 2 perechi pe care le vom cununa la anul. Copiii au fost exemplari cat au fost ei, asa ca au zis ca suntem noi parinti vaicarisiosi degeaba. Andrei nu a plans deloc, a ras, a gangurit si a dormit. Iar Alex a colorat toata seara. Insa acum cred ca recupereaza.

Acum ca stiti de noi, sa vad care e pulsul la voi. Maine dimineata nu cred ca mai apuc ca ma duc la doctor. Da ...la acela pentru problema mov. Fac pe mine numai de stress . Mi-e groaza de penibilul situatiei si la fel si de durere, ca pe mine ma seaca la inima un supozitor, d-apoi alte investigatii. Dar asta este, este un pas necesar spre vindecare si o masura de prevenire a unor complicatii si mai mari.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, deci cum spuneam...am baut si pentru tine.

Betty, ce de achizitii. Chiar ma gandeam daca ai mers azi pana la urma si imi parea rau ca nu am luat telefonul sa te sun. Oricum am ajuns tarziu, dupa 12. Deci am pus in aplicare planul pentru tati, dar am luat fata cu mine.

Gabriela, am fost numai cu dom'soara la defilare, BB a tras aghioase cu tati.

Alina.clau, te asigur ca erau gabarite si mai depasite decat mine si nici gand sa aiba nici macar un copil. Si oricum te duci sa te simti bine, nu sa gasesti parteneri, desi sunt convinsa ca merge si cu niste kg in plus.

Apropos de chestia asta, m-am distrat teribil cu bratarile. Haios ca la intrare tanti aia imi dadea mie bratara rosie de indisponibil, insa sotului ii dadea verde - adica disponibil dar cu limite. El oricum refuzase bratara aia de tot si apoi a cerut una de la coleg si cum ma duceam la baie mi le atarna mie sa nu vin de acolo cu vreun partener. Evident in gluma, dar m-a amuzat teribil.

SabinaY, multumim de urari.

Afibebe, dulcic ca de obicei.

Andruzza, ce artist in devenire! Ii place Banica? Alex e innebunita dupa el, abia astept sa mergem la concert

Ali, da, m-am destins. Nici eu nu aveam nici un chef si am intrat tare sictirita, dar incercand sa par entuziasta ca sa nu tai elanul sotului. Dupa ce am cautat bazbuci vreo 10 min gasca noastra, ca noi am ajuns la o ora si ceva dupa intalnire (cautarea se datora faptului ca sotul meu, ca toti barbatii, nu a citit instructiunile detaliate din email cu privire la rezervarea meselor) ma cam tuflisem. Dar la un moment dat au pus o muzica house super, una din melodiile care imi plac, si m-au montat imediat. Chiar as mai iesi din cand in cand, dar nu acolo, ca nu ma omor cu locatia aia.

Crisstiana, sper ca acum esti din pe capul lor la spital. Nastere usoara!

Si sa nu uitam:

LA MULTI ANI sarbatoritilor, mamici si bebici, multa sanatate si numai bucurii!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Roxana mult mult succes la medic.o sa fie bine.

sotul meu a avut mari probleme.si vreausa spun ca sangera de fiecare data.

medicul il propusese pt operatie insa vara trecuta eram la Brasov si la indicatia unui om care s-a confruntat cu aceeasi situatie a inceput un tratament.

mentionez ca avea dureri ft mari si sangera ft tare.

ei bine 4 sapt seara de seara facea bai calde cu ceai de coada calului.statea in apa cate 15 minute dar numai ceai .

apoi isi dadea cu o alifie Carpicorn de 2 ori pe zi si isi punea supozitor tot Carpicorn seara.sunt naturiste.

A facut tratamentul un an de zile insa dupa prima luna a inceput sa se simta ft bine.

la fel era si el Roxana urla cand isi punea un supozitor.

in Septembrie anul trecut era programat la operatie insa a refuzat sa o faca pt ca era in a doua luna de tratament si se simtea tot mai bine.
din mai 2007 a intrerupt tratamentul si nu stiu cum sa-i multumesc lui Dumnezeu de faptul ca nu mai are nimic.

mi-a spus ca si-a si uitat ce inseamna aia durere si groaza de a merge la .....




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am fost si noi astazi la cumparaturi si bebe a fost atras de beteala de pom- de cea rosie.

intindea manuta spre ea si gangurea de mama focului.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Afibebe, multumesc frumos, sper sa fie bine si la mine, ca zau nu mai pot. Eu traiaesc exact ce a patit sotul tau.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

noi ne-am adunat de pe drumuri acu 35 de minute.
nu stiu cui sa raspund mai intai.
Cred caroxanei:
Roxi, deci asa carevasazica mul;ta multa bafta maine la dr, sa inteleg eu ca nu mai iei cazierul.
lasa, mai bine ia-l marti, ca vine femeia la curatenie si nu ma prinzi cu toate imprastiate.
te pup tare si-ti tin pumnii!!
am murit de rfas cu bratarile Io n-am fost in club never ever, habar n-am ce-i aia, asta asa, ca sa vedeti ce ingenua sunt

Piciu, asa sa fie, cum zici tu!! am primit costumul ursulet, ca l-au trimis ai mei prin cineva, e un scuuuuump bb al meu cand il imbraca!


Mamitz, nu mulge surplusul.Ca dai semnale gresita corpului.
Pune bebelacul la tzitrziu cat de des vrea el si gata.
mai scrie-ne cum sunteti!! pliz :)



noi am avut o zi faina.Am plecat al sora mea, bebe adormit f f muolt, drpet urmare acuma e fresh. Aprimit Sofia un ponei din ala mare de calarit, calut de fapt, din Cora.Si bebe catelusul vorbitor, dar bineinteles ca acuma Sofia e cea care manevreaza jucaria, nu-i nimica, bun si-asa, ca i-o arata lui Gheorghe.
Sora mea care va fi si nasa(nu mai stiu cine intreba d4spre asta) e indragostita de asta micu(si de Sofia of course). Iar el a stat ca un pisoi si la ea si la cumnatu.

acuma e balamuc maaaare in casa.oooof.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Rox, daca e rapida vindecarea cu botox, baga-te. Si chiar nu-ti mai face inima rea, lasa penibilul la o parte, e vorba totusi de sanatatea ta. Cat despre complicatiile si combinatiile nasoale, gen alex+bunica, sot cu chef de clubing+probema mov, muzica aiurea, chiar nu se merita sa pui suflet. Si totusi cum de nu s-a bucurat tati astazi de compania ambilor copii?? A scapat ieftin-ieftin doar cu Andrei...Ma bucur ca ai schimbat placa. Chiar ma gandeam cand te vei pune si tu pe primul plan.
Dupa ce am citit povestea Ritei, necazul nasei lui Afibebe, nimic nu mi se mai pare atat de grav/rau in viata mea. Nici chiar faptul ca bubitza lui Teo mai face 'un pui', de parca nu era de ajuns ca a tot recidivat pe locul vechii incizii de nustiu cate ori. Of, tot face cate o pungutza de puroi acolo, bine ca e sub piele si se sparge singura sub compresa cu rivanol. Si acum inca un buboi alaturi. Aaaa, si e a5a zi de Amoxiklav, si mai are de luat pana miercuri.
Afibebe, condoleante. Si pt ca ai intrebat, stafilococul auriu e o bazdaganie de spital, crescut bine, mutagen si rezistent la tratament. Insa mi-a dat nanutza lui Teo ideea sa incerc la Institutul Cantacuzino la iASI, poate ii fac un vaccin.

Am vazut flacai frumosi si isteti. Afibebe, Cecilia, ce grasunei simpatici. De etalon si nu alta. Andruzza, scump-scump fiitu.
Piciulika, acum m-am prins ca sunt mai multe foto pe situl ursuletului tau. Frumoasa povestea. BRavos si pt talentul fotografic. Taticul se ocupa de site?

Poate ne admirati si pe noi.http://community.webshots.com/slideshow/561641787pmbkWS

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Roxana sotul meu a incercat pana atunci o gramada de supozitoare si nu au avut rezultat.
intr-adevar tyratamentul a durat un an insa zi de zi .crede-ma ca nu a uiata intr-o seara sa-si puna supozitor si sa isi dea cu alifie.

alifia a aintrerupt-o dupa 6 luni.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput