Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Cand mai aveam vreo 2-3 lingurite de supa...am adormit . Azi i-am facut vreo 150-160 supa.
Dupa amiaza papam bananuta si luni ii bag si carnita in supa.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Ce liniste e azi pe forum. Toata lumea petrece de 1 Decembrie ?

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Am pus poze de ieri de Sf.Andrei AICI iar AICI sunt poze din noul album.

Iar aici este distractia de ieri:Ecler 1 si :Ecler 2

Raportam ca am papat la pranz(ora 13.30) 200ml supa pui+30 gr pilaf.Niciodata n-a papat atat la pranz!Dar dupa papa, era cat pe ce sa-mi adoarma in scaun!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Pepsi
asa ca asculta la mine, la al doilea copil VEI PUTEA sa=l alaptezi!dar trebuie sa crezi tu asta!



Am inteles, sa traiti!! Pai, Pepsi, merci de incurajari. Sper sa fie asa cum zici tu si o sa fac tot posibilul pentru asta, ca altfel, dupa tonul in care ai scris (!!!) , parca vad ca vii sa-mi tragi vreo doua la fund daca nu fac asa. Eu am fost ferm convinsa la Mara ca o sa pot alapta, dar m-am impiedicat pe drum (sort of speaking), asa ca la bb2 imi iau toate masurile necesare.

Legat de regimurile tale, mai bine ne povestesti aici, nu pe PM, ca suntem mai multe interesate si nu cred ca e off topic.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Alyna24ce dragut e davidel.mmmmmmmmmm si ce pofta de un ecler mi o facut!!!!!!!!!!


la multi ani sarbatoritilor zilei

la multi ani de 1 decembrie

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

intru repede repede ca trebuie sa fug, luam azi brad

doxinu, nurofenul are ibuprofen ca principiu activ, si paracetamolul are acetaminofen, sint 2 lucruri diferite!

graviduta, scuze daca a sunat a bataie, vroiam doar sa-ti dau curaj ca vei reusi la al doilea bebee f important sustinerea si ajutorul celor din jur, eu, nu reuseam singura!

ninitza, suna bine ce mai gatesc mamimcile de capsunici poate?

revin deseara cu regimurile ca am uitat de tot ieri de la oboseala

weekend placut si un 1 decembrie fericit!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Mihamora, multumesc!!!

Am uitat sa va spun ca am primit stimulentul ... a venit cu cele 2 mil ale Teodorei. Am depus dosarul pe 6 septembrie si am primit pe 20 noiembrie 183 ron. (830 pe septembrie presupun, caci nu era luna intreaga!)

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Salutare fetelor

Revin si eu dupa un sir nesfarsit de viroze si baiuri, sunt inca plina de avant si energie si optimista.
Am doi copii superbi si trecem noi impreuna peste toate.

Fetele mele au avut diaree toata sapt trecuta, o infectie cu virus rotta, complicate la Sofia cu laringita.Thea are si varicela acum deci vom urma…da asta e!totul e spre bine acum, ea a facut o forma ff usoara cu cateva bubite, pe fatza deloc si fara febra.sa vad eu si Sofia ca n-am avut!

Sofia e un ingeras, e asa cuminte de ma tot crucesc si e tot mai frumoasa pe zi ce trece

Kay si Ninutza, felicitari pt dintisor, suuper!noi balim de la o luna si nimik#61514;

Pepsi felicitari pt indarjirea de a alapta.Mama a fost de 3 ori operata, I s-a luat dintr-un san din fericire a fost bening totul.
Si eu am aproape 7 luni de alaptat, dar laptele e acum ff putin si de luni incep jobul insa maim erg mai departe!

Doxinu din cate stiu Nurofenul contine ibuprofen nu paracetamol.

Trebe sa va zic ca stam tot prost cu diversificarea si nu mai stiu unde si cui sa cer sfaturi.
Lapte bea cate 220 ml la o masa, bea si sucurile de fructe si ingeneral tot ce e cu bibe.bea si supa si vreau sa va intreb de ce credeti ca daca s-a abisnuit cu gustul legumelor refuza in continuare sa deschida gura la linguritza si plange?am lasat-o nu am insistat da deja intru in panica , dat fiind ca merg si la job de luni…si nu numai legumele le refuza ci si fructele…help help help!

Ma duc sa ne pregatim ca asteptam artificiile


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Mottanel, zici de acel stimulent de 1 mil pt intoarcerea mai repede la job?
zi-mi te rog ce hartii trebe si unde se depun?

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Pepsi, stai linistita, glumeam.

Am fost azi la Kidex si m-am intors dezamagita. Ma asteptam sa gasesc pe acolo plin de costumase de craciunei si craciunite, dar de unde... Am vazut vreo 2 salopete din plus cu model de mos craciun si atat. Daca vedeti pe undeva rochite din acelea cu blanita si fes de craciunita, va rog sa ma anuntati si pe mine. La Baby Expo cred ca nu ma mai duc, desi am vazut ca e diferenta intre expozantii de la cele 2 targuri.

I-am luat Marei 2 jucarii si acum vad ca e fascinata de eticheta uneia. Deci e o regula...

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput