LMA ! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Neata!
DANUTZ as fi venit eu prin I.O.R ca de cand zic,dar am treaba prin alt cartier
TEUTZ daca aveam si eu un astfel de motiv(de fapt unul cat de mic)il pastram cu siguranta!
MARANI bravo voua,noi inca mai servim 2 mese pe noapte cat despre animalute ,mie imi plac la nebunie,am facut un bocet mare cand l-am dat pe pisoi,dar toata lumea era contra lui...si nu am mai avut ce face.
GEORGIA si BIANCA,sa cresteti mari si frumoase si sanatoase!!!

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

dayanara am facut radiografie ca de mic dani avea la un picior o cretitura(pliego) si la celalalt nu. Si asta poate si semn de asimetrie a soldului... Luni ne interpreteaza pediatrul radiografia...asa micute se vad osutele bazinului...niciodata n-am vazut radiografie asa micuta...

Venim de la urgente, Dani(si noi) am avut o noapte crunta cu treziri dese si urlete. Plange de cate ori tuseste, dar pediatra de la urgente a zis ca e o simpla raceala...cu tuse si muci. Am primit fluimil si Dalsy(ibuprofen infantil). I-au facut si o spalatura nazala su ser si au iesit ceva muci, dar erau transparenti.

Am oala cu verdeturi si pui pe foc. Ai vostri bebei cum mananca supa? In biberon? sau cu lingurita?
Azi avem 2 chefuri...ziua unei prietene care ne invita la pranz intr-un restaurant si ziua de nume a unei nepotele(Andrea). Vom vedea ce zice Dani...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:



GEORGIA

BIANCA

ANTONIA -o dulcica
DBUNNY-e foarte frumos cadoul si multa sanatate
SHOSHIKA-sa iti traiasca baiatul,frumos de pica si ce ochii are

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

eu pe John, motanul meu drag birmanez l-am dat cand a inceput Octavian sa se deplaseze "catelush"..lasa extrem de mult par...trebuia sa aspir la 2 zile....Octavian isi infigea mainile in blana lui de cate ori il prindea....mi-a fost teama sa nu inghita par..am auzit si o gramada de povesti horror cu par de pisica in plamani, stomac..care infloreste pe organe..ma rog..plus ca toti erau impotriva lui..toata familia mea...il crescusem de mic si l-am dat la varsta de 4 ani...a fost sufletul meu pana a venit Octavian...dormea cu noi in pat, pe umarul meu, intre noi...acum locul ala e ocupat de altcineva...... dar acum pisoiului ii e bine, e la o curte, prinde soareci si se bate cu toti motanii din imprejurimi..e mai bine chiar si pentru el acolo unde este acum


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah ok, dbunny, sper sa nu fie nimic, de fapt majoritatea am auzit ca se corecteaza de la sine

supa nu i.am dat deloc, decat piure, dar daca ar fi sa.i dau zeama aia i.as da in biberon sau cana ceva, la ce supa te.ai gandit zi si mie poate fac si eu

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Azi sarbatorim de 1 anisor
Georgia de Cristina1974
Bianca de Madana

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 13
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker5.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI!

LA MULTI ANI ROMANIEI SI ROMANILOR!

Dbunny
, multa sanatate lui Daniel! Imi pare rau c-a trebuit sa ajungeti la urgente... :(
Eu nu-i dau supa lui Tudor, doar piure...
Crykett, multumim frumos! :)
Desiree, e bine ca stii ca l-ai dat pe John undeva unde sa-i fie bine... Eu astept sa ne mutam la casa si atunci o sa fie si pisica mea fericita. Sa stea catarata pe garduri si sa alerge prin iarba...
Legat de par, din auzite zic, cica ar fi nasol daca ar inhala par. Daca e inghitit, iese pe partea cealalta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Aproape ca am terminat curatenia... Mai am bucataria si baia. E incredibil cat spor am avut astazi. Tudor s-a jucat, iar eu am aspirat, am sters praful, am schimbat lenjerii. Masina spala rufe... Spor, nene, spor! O fi de la soarele de afara?!
M-apuc acum de bucatarie, dar stau cu un ochi si la voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am ras cu lacrimi, sa vedeti, de cate ori il pieptanam pe ivan, ii dateam peria in mana si.i msicam mana asa ca si cum s.ar pieptana singur, si cand i.am dat periuta de dinti a inceput sa se pieptene cu ea in cap :)))

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

quote:
Originally posted by dayanara

am ras cu lacrimi, sa vedeti, de cate ori il pieptanam pe ivan, ii dateam peria in mana si.i msicam mana asa ca si cum s.ar pieptana singur, si cand i.am dat periuta de dinti a inceput sa se pieptene cu ea in cap :)))

ivan si dayanara





Mergi la inceput