Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (267)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici

noi am fost la cora , la cumparaturi si am luat cadouri ..ptr BIANCA un ceas de fitze super frumos si de calitate, m am enervat ca nu mai venea ala de la reprezentanta cu garantia, i l am luat de ziua ei ca de MOS NICOLAE o sa i iau altceva mai ieftin dar ptr STEF am luat o pianina care scoate sunete de animale ,canta singura...si nu stiu ce mai face ca n am desfacut o......de CRACIUN om mai vedea

acum STEF doarme cand so trezii mergem la un loc de joaca la mall cred si pe urma la curte

GIOVA LA MULTI ANI CU SANATATE TATALUI SI MULTE BUCURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova la multi ani tatalui tau, sa traiasca sanatos si cu multe bucurii
Cosmi sa poarte Bianca cu placere ceasul si la multi ani, sa va traiasca Ce marca e?

am o lene, trebuie sa ma vopsesc in dupa-masa asta....merg sa dorm cu Angelo, pe mai tarziu

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Helou,
Ce bate vantul pe aici . La noi toata casa doarme doar eu stau de veghe . Asteptam pe deseara sa vina niste prieteni , asa ca eu m-am pus aseara si am facut o praji cu ness , si mancarea pe azi si am iesit la 1 din bucatarie . Credeam ca am de lucru o ora , si am stat 3 .
Aseara i-am cumparat bucataria Clarei . Am sa i-o dau in ianuarie de ziua ei . I-as da-o de Craciun , dar cum meregm in Ro , nu am de gand sa o car ca e ditamai cutia . Eu repede m-am pus sa o desfac ieri pe ascuns , dar dezamagire e toata bucati trebuie asamblata . sa vedem poate ma pun eu sa fac puzel sa o montez . Dar cred ca nu ca daca e montata chair nu am unde sa oo ascund , dar asa vede cutia si crede ca e de pampers , desii e muult mai mare .
Saptamana asta o sa ma duc sa ii iau tabla magnetica , sper sa o gasesc pe aia cum vreau eu din catalog.
Ce sa va zic , Giova distractie placuta la ziua tatalui tau ,
Maraki spor la vopsit , Cosmi sa petreceti o dupa-masa faina

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


Sincer tot stau si ma intreb cum de suntem pe pagina doi,dar explicatia e ca e DC gol in general in WE asta
Pana nu uit,GIO la multi ani tatalui tau,sper ca va distrati bine! Probabil nu ti-a placut mall-ul din Alba in comparatie cu Iulius cel urias din Timisoara,sau de ce? Te intreb pentru ca tocmai citeam ce a scris o tipa din Arad,ce e din Alba ,e zicea ca e "nici mare nici mic,minunat pentru Alba". Sunt curioasa cum or fi si viitoarele din Arad,ca pe hartie sunt o multime,nu stiu cand drak se si apuca si de construit Vad din departare ca si Carrefour-ul e ridicat deja,dar pana il finiseazaaa ... ma gandeam initial ca o fi gata de Craciun,dar din ce vad,nici poveste,sau mai stii?
ANA,COSMI sa va fie de bine cumparaturile!

La noi dimineatza a fost soare,dupa aia a inceput sa ploua,fix cand voia mami sa o plimbe pe Diana Asa ca a venit sus cu ea ,pe la 13.Eu am dormit pana la 12 Si de-atunci ma impart intre conta,bucatarie,jucat cu Diana si copiat poze pe CD.Deci nimic nou.
Mor de ras, ca m-am uitat la bioritm si am intelctual,emotiv si fizic la maxim!!! Culmea,toate trei!!! Deci de-aia stau si lucrez in draci si am si spor pe deasupra.Chiar ma miram io de mine
Trebuie sa bag mare cat ma tine faza asta

De Mos Nicolae eu o sa ii dau Dianei trusa de curatenie si cuburile de lemn cred,plus ceva dulciuri.Deci voi ramane doar cu cortul-casutza,de Craciun,asa ca trebuie neaparat sa vad ce completari mai fac la capitolul jucarii.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

S-a trezit Diana si a mancat ciorbita cu carnitza cu tot
Inainte de culcare a bagat la greu doar clementine,pe care le-a cerut cu expresia ADA DIN AIA! Am pieptanat-o acum si am lasat pieptenul pe masutza.Imediat l-a luat si l-a dus in hol,pe politza de la oglinda - LA LOC. Si daca il vede pe Ghitza la birou atata striga la el sa plece de-acolo,ca e locul meu evident
Vad ca are chef de desenat,asa ca merg sa vedem ce mai invatam.Deocamdata stie LINIE,CEC,TIUGHI si PATAT Incet o sa o invat si celelalte. Si am depistat ca stie si culorile,galben si rosu sigur ,albastrul,albul si verdele asa si asa,le mai confunda.Ne uitam pe cartea aia si eu o intreb ce culoare e frunza,sau pantalonii lui nenea etc. Avand in vedere ca nu prea reusim des sa ne ocupam impreuna de asa ceva,eu sunt multumita.
Pe mine m-a apucat o durere de cap ... cred ca ar trebui sa o ascult pe mami si sa mai ies la aer,dar nu-mi place deloc ca e friig,umed,noroi ... daca ar fi zapada ar fi altceva Off macar daca ar fi cel putin de sarbatori.
Merg la joaca acum ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din Timisoara!!!!
am venit super bine azi, 3 ore, record...caci decand suntem cu marco tot 4 ore am facut. acum a stat si mult in scaun, a dormit aproape 2 ore, drum liber, vreme buna asa ca a bagat Clau..ca nebunu.

Marco e ok, plin de viata. a plans dupa jessi si lalu(nepoata si cumnata), dar lasa ca nu mai e mult pana la Craciun...si va fi distractie acolo.

Va multumesc pt. urari la adresa tatalui meu. sa-i dea DD multa sanatate si cat mai multi ani!!!

Cosmi cred ca e incantata Bianca de ceas. chiar ce marca e? sa-l poarte sanatoasa.
maraki te-ai vopsit?
Moni banuiesc ca Ada a zis de mall. Normal ca nu se compara cu Iulius Mall, dar ca pt. albaiulieni e super fain...e un pas inainte. oricum nu e deschisd tot, mai au de terminat. dar sa vezi in Alba Benetton, Miniblu, Donna oro....e ceva. sa vedem daca au si vanzari, caci e scumpa chiria, oricum.
spor la joaca....
Ana te cred ca ai fost curioasa cu bucataria, pacat ca trebuie ansamblata. bine faci ca nu o mai cari cu tine in Ro.Cat stati in tara? apucam sa ne vedem? noi plecam din 22 dec. si ne intoarcem in 5 ianuarie.

Maine e ziua primului sarbatorit!!!




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Gio, la multi ani si snanatate taticului tau!
Cosmi, sa poarte sanatoasa Bianca ceasul "de fite".
Fetele, io sunt tare fericita: am gasit psiholog-logoped, ne-am cunoscut azi. De miercuri incepem terapia, miercurea si vinerea. Abia astept. Este un pas fff important. Si mai cred ca Razvan o place, maaare lucru.
Dupa masa pana seara am fos tin vizita la prietena mea constanteanca (Irina o cunoaste) unde Razvan s-a comportat EXCELENT. pUR SI SIMPLU DEBORDEZ DE FERICIRE. Voi va puteti doar imagina cum este, dar sa nu ma invidiati.
Va pup pe toate.
Ah, si vreau sa cumpar umidificator, ceva sfaturi, pareri?



Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina mersi.
imi imaginez ce fericire pe tine. orice realizare e un pas inainte. Bravo razvan si bafta cu psiholoaga!!! numai rezultate de la foarte bine in sus sa ai!!!!

am uitat sa va zic...marco a facut cunostinta cu chiftelele. i-a furat mamei vreo 3, erau cu porc si vita, dar a 3-a a mancat-o unchiul meu. era innebunt dupa ele, mi-a fost frica sa nu-i fie rau. acum seara a mai halit una. i-am dat si picaturi de Sab Simple, sper sa nu-i fie rau.
Eu i-am facut din vita marinate sau prajite. dar nu au avut asa succes ca astea ale mamei mele.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Giova, bine ca ati ajuns repede acasa. La multi ani si sanatate tatalui tau!
AnaM,sa stapanesca sanatoasa Clarita bucatarioara! Cred si eu ca te-ai juca si tu putin cu ea. Cand veniti in Romania?
Astery, ma bucur mult ca va place dr amandurora, intr-adevar este mare lucru ca o place Razvan. Sa dea Dumnezeu sa mearga lucrurile numai spre bine! Va pupam si va tinem pumnii!
Maraki, tot bruneta te faci? Te prinde f bine culoarea. Eu am incercat toate nuantele dupa ce am nascut si am ajuns la concluzia ca brunetul imi sta cel mai bine. Mi-am cam ars parul, dar ma manca undeva sa incerc blondul.
Moni, sper ca ai bagat tare conta azi daca tot esti in forma.
Cosmi, sa stapanesca sanatoasa Bianca ceasul si Stef cadoul de la Mos Nicolae!
Silvi, ai decorat deja casa?
Am vazut poze frumoase cu mai multi bb de aici, nu mai retin, mi-am spus eu parerea acolo.
Noi astazi am avut in vizita niste prieteni cu o fetita de-o seama cu Ayan si sunt asa multumita ca nu s-au contrat deloc. Ayan ii dadea toate jucariile, a lasat-o pe ea in masina lui, o mangaia pe cap si in general s-a purtat f frumos.
Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA! Sper ca de-acum sa te vad tot asa in forma!
GIO da,de Ada era vorba. Cat despre chiftele normal ca i-au placut ca are gust mai bun carnea de porc si chiar vita,decat de pui.Chiar ma miram eu cum de-a mancat Diana cu atata pofta carnitza din ciorba .... pai era ciorba de porc Mi-o adusese mami si nu mi-am dat seama.Dar parca vad ca daca ii dadeam carnea de pui,nu manca asa cu pofta.
MARAKI pe unde bantui? M-am gandit la tine azi,stii cand? Cand ma uitam cu Diana pe cartea aia,ca a vazut Diana la pagina cu "In oras" un aparat de parcare si m-a intrebat CE ATA? N-am avut chef de explicatii prelungite ,asa ca am mintit-o ca-i cos de gunoi ,ca tot semana ...
ALINA si de tine mi-am amintit,mai bine zis de Ayan,caruia ii era scarba de plastilina sau mai stiu eu de ce.Vineri in premiera, a facut si Diana o mutra scarbitaaa,asta cand am vrut sa ii dau sa guste salata de cartofi cu maioneza - a atins un pic cu degetul si nu mai stia cum sa se sterga mai repede de prosop.Si ce mutraaaaa Si nici nu a vrut macar sa guste .

Diana a baut vreo 400 ml de lapte seara asta (ii daduse 250 si a mai cerut ea) si pe la 18 a mai baut si 2 iaurtele Actimel.Sper ca a adormit in sfarsit,ca n-o mai aud.Doamne cat a tzopait,strigat si trancanit azi A stat mami vreo 2 ore p-aci si de-aia cred ca a fost asa ,ca atunci se da si mai si in spectacol.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput