Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (267)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


aseara l-am culcat tarziu, pe la 12, era copt de somn. Clau a iesit cu prietenii, s-a intors la 5 azi dim. Marco a plans mult azi noapte, nu stiu ce a avut...or fi maselutele...nu stiu....si nu am avut nici Calgel.
dim. s-a trezit la ora 8.30 si mi-a cerut lapte. a baut 100 ml, l-am imbracat si l-am trimis sa se joace cu socrella.
Dupa ce l-am trezit si pe petrecaretul familiei, am ancat, si marco a bagat o felie de paine cu unt si am plecat in oras.
...frig...noroi....l-am dat pe trenuelte, am luat steag, si cam atat...parada a inceput acum...dar marco deja . asta dupa ce a papat 3 galuste cu supica.
noi nu mai iesim ca ne-a inghetat toate cele. dupa ce mancam, mergem in mall. si diseara la artificii.
sper sa nu raceasca, ca stranuta putin si tuseste. la ce frig e aici...si la cat vorbeste pe-afara...nu ar fi de mirare. I-am bagat suzeta ca sa taca si sa nu intre aer rece, dar vezi de treaba.fularul nu-l tine pe gura.

Ma bucur ca v-a placut prima pagina.

Cata fain ca aiesit bine party si ca Bia a fost ok. faine poze!!!
Ingrid cum esti? sper ca mai bine. Diana?
Moni, Cosmi .
Dana gfaine poze, si noi avem asemanatoare cu steagul. doar ca Marco vroia sa inlature materialul, ca sa-i ramana batul.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

quote:
Originally posted by Giova
Marco a plans mult azi noapte, nu stiu ce a avut...



Si Roxana la fel .



quote:
Originally posted by Giova
doar ca Marco vroia sa inlature materialul, ca sa-i ramana batul.



Roxana a reusit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si aici a inghetzat,e frig tare.
Diana de cum a venit acasa,primul lucru fuga la dulap unde am ascuns trusa de machiaj si a cerut PELIA Cu chiu cu vai i-am deturnat atentia si acum se joaca cu niste baloane.
Am intrebat-o cum e afara si mi-a zis GHIATZA
In rest bine: aspirat,pus haine la spalat,conta si in curand ma pun sa fac spanac.Da' am colaborator din fericire la unele chestii.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Buna fetelor! Si la multi ani tuturor!
Gio, super primele pagini ale capitolului!
Multumim celor ce ne-au felicitat pt aparitia in revista!
Cata, pozele sunt superbe! A primit Bia cadouri frumose si se vede si in poze ca s-a simtit mununat, ca voi toti dealtfel.
Fetele din Bucuresti, la Kidex este o urna speciala unde poti dona jucarii care nu-i mai trebuie copilului tau si care vor ajunge la copii la care Mos Craciun nu ar fi ajuns in mod normal. Tocmai ne-am intors de acolo, am adunat de acasa o sacosa mare, mare cu jucarii de bb mic sau care pur si simplu nu ii plac lui Ayan. Deci daca vizitati targul, nu uitati sa va uitati pe acasa ce nu va mai trebuie!Mai este si maine targul, la Romexpo.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vreau sa va zic cum s-a culcat Diana azi,spre deosebire de ieri cand era numai cu mine .Pe la 14,30 i-a zis taica-su sa mearga sa se culce.Diana s-a dus singura in patul din dormitor (ziua acolo doarme) si dupa ce a tot vorbit cu Bau et comp,la un moment dat nu i-am mai auzit vocea ... Noa ziceti voi

Inainte a mai bantuit p-aci pe la PC,mi-a tot cerut sa vada una alta - PUNE IEMA BEBE .vad ca pe ea o stie deja ca e cu bebe.Dupa nume stie Diana mai multi (IEMA,MALK,CALA,DABIN,DALIA etc.),dar am retineri serioase ca stie si care cine-i ... Ieri mi-a zis PUNE DALIA! Am ramas cam tablou,ca de obicei la Daria ma uitam mai mult singura la birou,iar Diana ce a vazut cu Daria a vazut mai demult.
Ne-am uitat la Jasmine,la un film mai vechi in care sarea pe chestie d-aia elastica,atat i-a placut Dianei ca nu mai voia sa plece la buni,a trebuit sa i-o pun de cateva ori la rand.Nu stiu ce-i cu Bombo ca nu mai scrie deloc p-aici.


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola si de la noi ,
Foarte faine pozele de la petrecerea Biei .
Alina , felicitari si de la noi pt aparitia in revista .
Moni tie trebuie sa iti zic felicitari pt noua achizitie(caruciorul ) sa nu ? Acum ce sa zic , se putea si fara daca aveati totusi unul in caz de nevoie, dar daca e cadou asta e . Eu mai merg cu caruciorul cand am de mers pe distante mai mari , sau cand trebuie sa ma duc cu autobusul pana undeva , atunci iau evident caruciorl. De fapt nu il iau decat cand ies cu ea exclusiv pt ea , adica mergem la joaca , sau cel mult pe aici prin magazinele din zona . Daca e ca sa ma duc ceva mai departe , evident ca trebuie sa rezolv eu ceva si atunci cu siguranta iau caruciorul caci cu ea de mana nu as rezolva nimic ca ar incepe sa fug a. Si asa cand meregm de ex aici pana la farmacie , si daca sunt vreo 3 persoane in fata noastra si trebuie sa asteptam ceva , tot devasteaza pe acolo . Ia toate cremele, borcanele , tot ce e expus la vedere si au astia o groaza de chestii , nu e ca in Ro , ca toate sunt in spatele farmacistului , aici tot e inafara (exceptie medicamentele ).
I-am dat la Clara un puzel din 12 cuburi (eu credeam ca sunt mai putine) si fiecare cub are o alta fata , deci poate face 8 imagini , nu ? E greu pt ea si eu trebuie sa ma gandesc sunt imagini din cartea junglei , dar ei ii place gentuta in care sunt e ca un mic diplomat , si toata ziua se plimba cu el . Acum s-a dus si doarme cu el in man a. Cand a adormit am vrut sa il iau , s-a trezit si mi l-a inhatat din mana inapoi . Eu am inceput sa rad ca o nev[duelbuna cand am vazut ce disperata e dupa el , si asa ca a mai costat-o ceva vreme panaa adormit again.
Asa de fain e aici zici ca-i primavara . Mergem si noi la cumparaturi azi si pe urma am de facut o praji si cartofi frantuzseti pe maine.
Vreau sa ii fac la Nicu o petrecere surpriza de ziua lui , si nu stiu cum sa fac . Bine e mult spus, vin doar niste prieteni , dar asa vreau sa nu stie nimic . O sa aiba liber joi sau vineri asa ca asta imi incurca planurile , dar vad eu cum fac


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


Mama da' ce vantoase prin zona ! Se pare ca petreceti nu gluma!
ANA cred ca e cam greu totusi pentru ei cu cuburi cu povesti,desi merita incercat,nu se stie ce si pe cine pasioneaza si cu ce surprize ne trezim.A si dupa calculele mele cred ca 6 imagini se pot face,indiferent cate cuburi sunt in set.Ca se ia la socoteala cate fetze are un cub,nu? Tot e bine ca ii place gentuta diplomat,in asa hal ca vrea sa si doarma cu ea
CATA si eu am vazut pozele se vede ca a fost super ,iar jucariile sunt super.Mai ales bucataria
ANA presupun ca din aia vrei si tu sa iei Clarei nu?

Eu am ramas iar fara Diana,care a dormit 3 ore azi si nu s-a trezit bine ca a si venit mami dupa ea.Am stat cu ea doar cat a mancat (aproape un ou ochi cu un pic de spanac) si cat ne-am uitat pe o carte, vreo 5 minute. E tot mai curioasa si iscoditoare nu poti sa misti nimic de ea ,ca e cu ochii in patru: CE PUS ACOLO MAMI? UNDE TATI? CE ATA? CE-I ACOLO? CE ADUS TATI? CE AUDE? CINE VINE? CE FACI ACOLO? etc.

In rest, eu ca de obicei ma lupt cu ceva calcule la conta,p-aci si am mai copiat la greu filme si poze pe CD si azi,dar am ajuns doar la mai 2007 Sper ca voi ati petrecut mai bine ziua de azi Eu oricum n-aveam chef sa scot nasul pe frigul asta ,mai ales ca m-a lovit asa harnicia,vreau sa termin o multime azi si maine la conta.O sa imi iau spatamna viitoare sau cealalta doua zile de concediu sa mai smotruiesc pe-acasa si sa bag o tura de plimbat prin magazine,sa vad cand ma indur sa lipsesc la cate am pe cap si la birou.


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am fost la artificii, a fost fain. in mall naspa, dar a fost misto fara copil. el s-a distrat acasa la ai mei cu fetele, a mancat, totul ok.

acum sunt nasii mei de botez la noi, si vrem sa fugim si pana la socru.
de citit, sper maine.
si o seara faina.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

LA MULTI ANI ROMANIA!!!!!
LA MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR!!!!!!!!!

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
am venit si noi la ai mei, e ziua tatalui meu azi.
marco a dormit bine, a plans doar odata. dar e cu nasucul infundat si tuseste rar. sper sa fie doar atat si sa scapam repede. of doamne...si la soacra a fost asa de frig...aia e mai zgarcita si nu prea da drumul la caldura. mai bine il lasam sa doarma la mama.
a primit piticul la cadouri de nu-i adevarat. bine ca masina de la soacra a stricat-o rapid, de-asta nu vreau eu sa-i iau ieftinituri, caci la prima busitura se fac praf. dar asta e...ce sa zic...

Dana deci si Roxana e cumintica rau de tot.
Ana, Moni, Silvia .

mai revin...fug ca a venit sarbatoritul de la cumparaturi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput