Piticlontzi de iulie-august 2004 (240)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
la multi ani tuturor Andreelor si Andreilor sa fie sanatosi si fericiti si sa le mearga totul asa cum isi doresc!
Andreea m am inteles...deci tot legat de servici. eu zic sa il lasi deocamdata deoparte si sa te concentrezi pe ceeace iti face placere acum. daca nu apreciaza ce ai facut pentru ei toti acesti 4 ani si chiar mai mult (de cand te stiu eu ai muncit teribil ptr ei) atunci sunt niste fraieri si nu stiu sa isi tina oamenii buni. si sa se spele pe cap pupici lui Matei si Stefaniei!
Olivia suuuper pozele si Luca e un scump ca de obicei. imi place patutul si mai ales aplica in forma de luna. si te-ai lamurit ce e aia Reggio Project Approach?
Nicole baga UM si iti zicem noi in cate saptamani esti . ai vruen timp estimat ptr lucrari la casuta? cum merge Motulina cu invatatul poeziilor?
mai la noi la gradi nu am auzit nimic de organizari si cadouri de mos....trebuie sa intreb si eu luni dimineata ca-s cam aeriana observ.
pupici, o zi super tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Amironeanu, poi si eu cred in bunatatea oamenilor si ink ma minunez de ce sunt in stare unii barbati ... deci io chiar pot fi fraiera. De munk nu zic nimic ... doar cand imi amintesc anul 2003 in care am avut 8 zile libere din 365 imi vine sa ma impusc de fraieraaa ...




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

La multi ani Andreelor si Andreilor!! Sanatate va dorim! si

Cred ca m-am hotarat cu cadourile, o sa le iau ceva simbolic gen aranjament de Craciun, cutie cu bomboane mai deosebite, glob mai deosebit, flori, etc. Adica vreau sa fie o atentie, asa, in semn de apreciere, nu vreau sa fie ceva scump. Noi avem doua educatoare si doua ingrijitoare, si mai e si directoarea. Cu caourile pentru copii nu stiu cum facem, o sa discut cu ele.

Mai voi ati auzit de ganoderma, ciuperca aceea minune, din care se face asa numita "cafea sanatoasa". Ati cumparat/ baut asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Si LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii sfintului Andrei, sa fie sanatosi si voiosi si fericiti !! Sa imi traiasca si al meu gizmoncea, sa ii dea dumnezeu sanatate multa si un drum linistit prin viata !
Olivia, am vazut pozele cu dormitorul, superfain mi se pare (imi place patul ca este foarte jos si nu exista pericolul de a cadea din el) ! Si ce fromos doarme domnul Singurus in el, bravos ! despre gradinita nu stiu ce sa iti spun, ca noi nu frecventam inca ... poate la anul !
Ioana, cuscrela, pentru azi nu fac mare lucru, ca nu am avut timp ieri, cred ca bagam neshte pizze (ca se cumpara) si bineinteles tortul aferent - ca Andrei este superincintat sa sufle in luminari ! Ieri am bintuit prin Cora si am dat iama la jucarii, fii-miu vrea chiuvetaaaaa, asa ca i-am luat o bucatarie draguta cu tot cu chiuveta (daca nu o sa ii placa, macar ma joc eu cu ea, ca tare e faina)plus niste accesorii si o galeata cu fel de fel de smecherii de facut din plastilina ! Si am vazut si papusile de la Fifi - mi se par cam scumpe pentru ce au ele de oferit ...
Daria, gasisi geanta cu oita ?? Sau ati ramas la catzel ?? Cum merge masinuta ??
Andrea, sa stii ca nu esti singura ... fraiera ! Asa sint si eu, exact cum te-ai descris tu pe tine si nici eu nu ma pot schimba ! Spre bucuria altora care profita de bunatatea mea ...
Dana, ma bucur ca sinteti mai bine, nu ne-ai spus ce face Ricu !!
Anca, pentru Biencuta cea silitoare !! Eu am gasit site-ul celor de la fisher proce si acolo am dat peste niste jocuri, Andrei a fost incintat si acum stie sa numere in engleza pina la zece (nu chiar cursiv, una dupa alta, dar stie cifrele in engleza pina la zece), plus inca alte citeva cuvinte (ca i-a luat taxu un joculet electronic cu butoane pe care daca apesi o voce feminina pronunta cuvintul si apoi vine sunetul) ... si imi aduc aminte ca eu tot cam asa am invatat limba engleza, uitindu-ma la televizor (ca pe vremea mea nada jucarii dastea snechere) ! Ce bine ar fi sa ma mosteneasca la treaba asta ?! Oricum, vad ca ii place si am sa merg mai departe pe ideee, ca o sa ii prinda bine sa stie a vorbi engleza !! Plus ca de cind ne-am abonat la dolce, avem patru posturi noi de desene animate, unul din ele fiind Babytv ... mi se pare minunat pentru copiii mici !
Rain, succese cu casa ! Si neaparat sa filmezi moatza la serbare, sa o vedem la recitare (asta daca s-o indura anul acesta sa spuna poezia) !! Si am admirat si noua semnatura !
Mitz, eu una nu beau cafea, dar nici asa nu am auzit de ciuperca magica !! Ce mai fac juniorii ??
Sint pe aici ... prin zona ... si va doresc o zi minunata !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI pentru Andreutze si Andrei!!!!!!!

Rain - ati gasit superpreturi la firma de constructii - noi cu ultimele estimari de finisaje (deci la cheie) am depasit cu putin 800 euro (e drept ca asta contine si TVA) - deci 500 euro mi se pare chiar ok - semnati repede si demarati treaba!!
Dana - bine ca ne mai dai vesti! Cum mai sunteti, Ricu cum e, mai bine? Multi !
Kim - super patul, imi place mult si mi se pare super ideea de a-l culca jos. Eu sunt stresata de patul normal pentru ca la modul cum doarme Stefan, sigur ar cadea din pat!

Mai cu gradinita - o sa intreb si eu daca trebuie ceva la serbarea de Craciun - noi o avem pe 21 - deocamdata nu ne-a cerut niciun ban...

Si acum de noi - dimineata am fost la eco la Iosup - acum e sigur, o sa mai avem un baietel!!!

Gabriela 14+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR,PITICI,MAMICI SI TATICi!!!SA FITI SANATOSI,VOIOSI SI NOROCOSI!!!!!
I-am admirat patul lui Uka,super,pupacim somnorila!!!In legatura cu gradi eu zic ca cerem prea mult de la ei sa stie alfabetul de acum....pe a mea o "educa" bunica geta...eu consider ca-i exces de zel,noroc ca mandra coopereaza ca altfel ar iesi razboidar vorba lui Alice ei sunt autodidacti,a invatat sa numere pana la 5 in engleza de la guliver......
Alice ne inscrie si noi la pizza dar musai cu masline si desigur si la tort!!!Il pupacim cu drag pe sarbatorit!!
Mitzu si Daria bafta la cumparat cadouri,pentru toata lumea....pe aici se poarta cadouri de tip bijuterii scumpe sau parfumuri pentru educatoare
Eu de vreo 3 seri am inceput sa-i citesc povesti mandrei inainte de culcare,pentru ca am vazut ca nu are rabdare sa-i citesti toata povesteacred ca am obisnuit-o cam mult sa vada povestea la tv sau dvd...ea stie toate povestile, dar spuse de mine sau explicate prin imagini....btw ai vostri au rabdare cand le cititi o poveste?????

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo - felicitari pt funditu`albastru !
IoanaG - crek Giulia ar avea rabdare ... dar io adorm inainte sa termin povestea ...
Iar cu cadourile pt educatoare, m-ai spart

Papadieee - unde iejti ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, !! Nu stiu daca iti doreai baietel sau fetita ... eu sint singura fata intre doi baieti si tare mi-am dorit o surioara !? Asa ca io zic ca Stefanel o sa fie fericit ca o sa aiba un fratior !! Sanatos sa fie si sarcina usoara in continuare !!
Ioana, va asteptam cu mare drag la pizza si tort ! Maslinele sint nelipsite la noi, hehehee, stii tu ce stii ! Fii-miu nu le rateaza niciodata, cred ca ar minca si prajitura cu masline de ar exista asa ceva !!
Cit despre povesti, eu i-am cumparat lui Andrei o multime de carticele dar chestia cu cititul din ele merge oricind in afara de noaptea la somn, ca atunci vrea si el cartea, vrea sa o tina el, sa o rasfoiasca .. asa ca am lasat carticelele pentru timpul zilei, iar seara bagam povesti "orale", asta insa din ce in ce mai rar si doar spuse de taxu, ca pe mine nu ma mai vrea ca inainte !! Mie imi cere sa ii dau drumul la baby, ca are niste filmulete pe care vrea neaparat sa le vada ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Deci Gabi, mamica de baieti!!! Bravo, felicitari! Sa fie sanatos!

Ioana, exact cadourile astea scumpe vreau sa le evit. Eu daca as fi in locul lor m-as simti jignita daca mi s-ar da un astfel de cadou scump. dar asa, o atentie mica zic eu ca binedispune.
Sa-ti raspund la intrebare, da, Tudor sta mai nou la citit povesti, in fiecare seara ii citim cate una, DAR, avem niste carticele din acelea cartonate, cu foooarte multe imagini si putin scris. Si nu prea citim povestea de acolo, exact cum e scrisa, ci mai brodam noi pe langa ea. Asa ca de obicei sunt scurte si foarte interesante, si ii plac foarte mult. Eu am luat foarte multe de la Editura Crisan. Pe mine ma satisfac foarte mult. Deja are carticelele lui, pe care si le ia in pat in fiecare seara, se uita la poze si alegem una pe care sa o citim.

Alice, un pupic special pentru Andrei! Deci va sarbatoriti azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Andreelor si Andreilor!
Sanatate multa si numai bucurii va dorim!

Olivia, tare frumos doarme Luca in patul nou! Sa-l foloseasca sanatos.
Da, e manastirea. Socrii sunt din Curtea asa ca "spre munte" acolo e...locul unde ne petrecem noi vacantele...:)))
Nicole, cand am vazut pozele cam asa m-am gandit, ca va duce la 100.000 de euroi toata distractia. Sa fiti sanatosi si sa o locuiti pana la adanci batraneti.
Mitzu, la noi se aduna cate 30 de lei de copil pentru serbare, habar n-am ce intra in banii astia ca la noi tanti Ioana o duce/aduce pe maria de la gradinita...:)))
M-am gandit sa-i fac eu un cadou doamnei educatoare si sa le iau cate un nimic si educatoarei de la grupa mare care e directoare si ingrijitoarei.
Andrea, la multi ani si cat mai putine nopti agitate. Lasa serviciul ca-l schimbi dupa ce creste Matei, nu te mai stresa ca nu merita!
Daria, tare frumos calendarul intr-adevar.

Noi suntem chiori de somn, au jucat mandrele tenis cu piciorul cu noi az'noapte. La 7 dimineata eram treziti toti 4 ca deh, avem gospodarie mare si tre' sa dam la pui, porci si vaci sa manance...sa facem focul in soba.
Vreau si io copilasi care dorm!!!!

La serbare a zis ca e bine sa o imbrac in costumul de craciunita (ma duc sa mai vorbesc eu cu "doama") si sa spuna si ea o poezie, pe care o stie mai bine
Poezie stie...dar cine o sa o convinga sa o spuna...asta nu se stie

Vreau de maine sa ma apuc de gimnastica (ca Barosana nu mai serveste tzitzi decat o data pe noapte, ce sa ii fac daca a facut nazuri), am zis!
Ma gandeam sa-mi iau aparat de electrostimulare...ce ziceti, o fi bine, n-o fi bine!?

O zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput