Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (266)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Iata ce s-a intamplat astazi cand s-a dus tatal meu s-o ia pe Oana de la gradi:

A fugit fii-mea din mana lui pe scarile caminului si a gasit-o pe strada, printre masini. Tata care abia isi taraie un picior s-a speriat fiindca n-a putut sa alerge dupa ea.
Motivul domnisoarei? A fugit sa prinda o colega... care a plecat cu taica-sau la masina, s-a urcat bine mersi in masina si au plecat. Iar pe Oana mea au lasat-o ca pe o fraiera in mijlocul drumului.
Oana mea nu are o personalitate puternica si aceasta fetitza face din fii-mea ce vrea. De multa vreme asteptam un motiv sa iau o pozitie vis-a-vis de legatura lor si acum am rabufnit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Si noi am avut o noapte lungaaaaaaaaa tare. A tusit Sabina la greu, a si vomat, s-a zbatut, a gemut toata noaptea. Am fost la pediatru si ne- trecut pe Augmentin. Are rosu in git si tuseste si se ineaca cu SN. De papat papa binisor, aproape ca inainte. Sper sa rezolvam cu Augmentin.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Deea asa e cu agentii astia...au comisioane frumoase...si se bat...nasol.sper sa rezolvati cat mai repede.
Ingrid...of mai....
Dana sper sa nu fie grava problema oanei.... ai scris intre timp...of..mai...ce parinte inconstient. cum a putu sa o lase pe oana acolo? putea macar sa astepte sa ajunga tatal tau la ea.
cine e interesat de pamant, si are reletii in primarie, afla a cui sunt anumite parcele si ii pistoneaza sa vada daca vand. cel putin asa se procedeaza in Tm, stiu ca asta face o amica.
Irinatunza si voi?insanatosire grabnica.

eu sper sa fi ajuns la timp Clau dupa pitic. a fost intr-osedinta si a plecat tarziu de acolo.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Irina noua ne-a mers bine cu fluimucil si eurospal.Ai grija noaptea mai ales.Sper sa va treaca repede.

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Irinutza, sanatate Sabinei. Augmentinul e puternic, sper sa-i faca bine printesei. Of, ce perioada!

Giova, din cate am inteles individa care a sunat vrea sa cumpere alaturi de al nostru, dar acolo e foarte putin teren si s-a gandit sa ne intrebe daca nu vrem sa i-l dam ei si pe al nostru.

Pe tatal acelei fetitze il stim de multa vreme. Stim ce fel de om e si nu am nici cea mai mica indoiala in privinta lui. Stiu sigur ca nu i-a pasat de copilul meu.
Dar Oana s-a apropiat de fetitza lui, iar aceasta o domina pe fii-mea.
Nu mi-a convenit niciodata rrelatia lor, dar sunt prea mici ca sa pot discuta cu Oana. Am anticipat un moment mai dificil si iata ca am ajuns aici, cand fata mea a fost in pericol.
Nu pot sa las lucrurile asa.

O sa vorbim si cu educatoarele sa incerce sa ne sustina in a nu o mai lasa pe Oana sa fie dominata.


Oricum, Oana este pedepsita pentru ca a fugit din mana bunicului si nu s-a oprit cand a fost strigata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Hello si de la noi
Vad ca sunt mai multi puiuti bolnavi ... sa va faceti bine repede!
Si eu am cam tras cu Filip. Saptamana trecuta avea ceva muci si in fiecare zi i-am zis la soacra-mea sa nu il scoata afara si ce credeti ca a ascultat ... a iesit ca cica nu a mai avut muci si era prea frumos afara. N-am zis nimic ca m-am gandit ca totusi nu e chiar grav ca ii curge putin nasul. Dar de duminica seara o tine Filip tot cu febra ... pana azi dimineatza tot 38.5 - 39 am vazut in fata ochilor. Mi-am luat liber si am stat cu el. Culmea e ca nu prea ii cedeaza febra cu nimic ... otetul a fost baza, eu n-am mai vazut asa ceva. De luni seara e pe antibiotic si abia azi s-a vazut ca e mai bine.
Irina si filip a vomitat marti antibioticul, dar el la vomitat pentru ca era extrem de amar si si-a facut scarba. Intre timp am facut rost de alta varianta de claritromicina (nu stiu exact cum se cheama asa ca am scris substantza de baza), care nu mai e asa amara.
Am citit ca Mario nu prea a avut simptome de raceala, doar febra mare. Filip a avut asa cand a facut ceva forma de angina (basici in gat). Dupa doua zile a fost ok si a inceput sa manance si nici urma de febra. Si el a luat atunci antibiotic.
Mai revin ...


Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Dana imi place cum gandesti si stilul tau de a pune problema.Sper sa fie bine si sa reusesti ceea ce ti-ai propus.Uneori stau si ma gandesc in ce jungla traim.
Ieri la un loc de joaca am asistat fara sa vreau la o scena de genul : un tatic si-a plesnit peste fata fetita de 4 ani ca sarise peste nu stiu ce obstacol.Ce m-a uimit a fost ca o alta persoana adica un tip de doi metri solid s-a ridicat dupa ce a plecat copilul si l-a luat pe tatal copilului si l-a facut varza , spunandu-i ca e un om de nimic , ca nu se uita la el si la cat e copilul si ala tot a comentat pana i-a zis asta ca ii scoate trei dinti dc mai comenteaza si mai cheama si politia.Asa ar merita specimenele astea de parinti.Offf ...ce lume.
Canda si eu am zis initial sa nu ai ba ceva in gat, intai un rosu in gat apoi vreo iritatie, insa bibiculd e medic a zis amigdale.Sunt curioasa acum cand ajung acasa sa vad cum e ca doarme de la 14.Ma bucur ca ii e mai bine acum.
De Toanca mai stie cineva ceva?
Trebuei sa ma apuc sa vad ce ati scris in urma ca nu mai stiu nimic.
Vreau sa vad ce a afcut Ayan si fimele cu Dia.

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Dana... dar cum crezi ca ar putea sa se rezolve situatia? Ca eu nu imi dau seama. Fetitele sunt colege, si se intalnesc tot timpul. Nu ai cum sa ii zici Oanei sa nu mai stea pe langa acea fetita, doar daca o faci sa inteleaga ca nu ii face bine, dar...nu cred ca poate intelege asta, ca doar ea o priveste ca pe prietena ei. Poate doar daca ar putea sta cineva langa ele, sa le atraga atentia cand una ia atitudine nepotrivita fata de cealalta, dar... la fel .. si asta mi se pare greu de educat. Sa ne mai tii la curent cu evolutia lucrurilor.

Tocmai a venit Diana la noi, fetita cea mica, si asteapta sa se trezeasca Daria, sa se joace. Tocmai a facut din plastilina un print si o printesa, si o biserica in spatele lor. Am intrebat-o despre Sabina, si a spus ca e bine, ca i-a trecut supararea.

http://community.webshots.com/user/torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Of , dana , bine ca nu s-a intamplat nimic grav , printre masini . Asa cum zici e o ocazie ca sa o indepartezi daca vei putea , e tare dificil la varsta asta ca nu inteleg .
Fetele cu nervii
Eu am facut curatenie in toata casa , facut mancare, mancat si acum astept sa se trezeasca Clarita . Apropo am reusit sa o fac sa adoarma fara suzeta . Sa vedem deseara , care clacheaza eu sau ea .


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

M-am inundat de m-au luat dracii!!! A crapat un racord flexibil sub chiuveta la bucatarie, noroc ca eram acasa.... tati e la Bucuresti, asa ca sunt orfana de-a binelea. Cu aceasta ocazie, schimb si armatura (robinetul de deasupra, cel din chiuveta). Acum astept sa vina instalatorul. Nasol tare.

Irina, il pupam pe Mario si sanatate. Si noi tot cu antibiotic, stii doar...
Da fetele, Irina are dreptate cu laringita. Mare atentie, v-am mai spus si eu, desi pare extrem de banala, NU-I.

Ma tot tin de o perioada de timp sa va spun ca eu ii pun 3 masuri de Nestle junior in lapte lui Razvan (Dorna, Milli, Cedra etc). Mai face vreuna asa?

Ingrid, sanatate multa la fetita.
Nu mai stiu ce mai vroiam sa spun...

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput