***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Neata si de la noi
Chiar daca cu ochii rosii(ai mei) ...iar nu am dormit
Multumesc de raspunsuri.
E posibil sa fie de la dinti,dar nedumerirea e DE CE atunci cand i-au iesit cei de jos nu a fost asa agitat,adica doar 1-2 zile ianinte,acum avem 10 zile deja!!!
Doctora l-a vazut saptamana trecuta si nu avea nimic.
Cand m-am referit la mancare multa ma gandeam ca i-am dat multe o data,in sensul ca nu l-am lasat mult timp sa se obisnuiasca,dar e si mancacios,pe langa ce v-am spus mananca lapte mult(la san) plus nopatea de 2-3 ori
Aaaaa si sa nu uit de balute,ai curge ca la robinet si doctora mi-a zis ca nu mai are mult pana ai ies gingia era alba.
Ma consolez ca am un bebe tare vorbaret nici nu ar avea cum altfel ,ma striga MAMA (de mult) cu adresa precisa,adica sa nu dispar din fata lui,sa vin la baiat si cel mai tare e cu MAMA PAPA,sau PAPA cand e de papa...sotul cica a zis si TATA dar eu oficial nu l-am auzit si doar eu brevetez .Zice si APA,la apa de la cada.Si ca sa ma mai laud...stam si noi binisor sprijiniti in picioruse dar la 45 de grade si destul de bine in fundulet.

Lauradi si eu cred ca sunt dintii dar daca ma gandesc ca poate sa mai treca ceva timp pana ai apar si cei de sus
Camen So si eu am vazut de la 8 luni biscuiti de la Nestle,or fi fara gluten?dar de ce zic ca sunt de la 6 luni si au gluten?????
Petit Ange stiu sigur ca in Italia sunt PLASMON si nu au gluten si sunt de la 6 luni,poate reusesc sa fac rost cumva.
Ckristina sigur nu plange de foame,e tareee mancacios cum am mai zis de multe ori mi-e teama ca are burtica prea plina.La pranz de exe,dupa supa crema mai si suge.
Liviana dar mie mi-a zis ca pot sa-i dau OU deja cate 1/4 la supica????Pettit beure pai nu are zahar???
Andrada nu cred ca are chiar infectii(sau sper) febra nu a facut nici pic.Cred ca tot dintii.Oricum azi -maime ma vad cu doctorita sa facem vaccinul.
Paflo si eu cred ca sunt dintii.Dar cartoful e ok de dat?oul???
Motannel,Pepsi da dintii.
LA MULTE LUNISOARE CAPSUNICILOR!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

kid Multa sanatate,fericire si mult noroc!
Ana Teodora de Madi
Mario Luca de Ileana_marius
David de alynta27
Mara de Graviduta
Teodora Ioana de Florina
Alexia de Ramsy

Fetelor,am vazut ca ati discutat despre calcat,eu sunt terminatadupa ce calc 3 ore de curg apele de pe mine,sotul din '98 se imbraca la birou numai la costum zi de zi,are peste 80 de camasi,si de oras si de birou,peste 100 de cravate(bine ca astea nu le spal sau calc eu),il mai am si pe Paty ,ale mele,va imaginati.....deja m-am obisnuit,il pun in leagan pe capsunel si eu calc de zor

Vali,
ficatei proaspeti gasesti la carrefour sau la mega image.
Ce scumpel e Andrei si ce frumos sta el in piciore,bravo,cred ca va merge foarte repede,oare a contat si faptul ca l-ai pus in premergator?
Poate reusim sa ne cunoastem si noi,nu vrei sa vii intr-o zi la noi?Daca vrei, vin eu sa te iau cu Paty cu masina,ce zici?

Si noi inca avem o masa de lapte noaptea,noi mancam binisor,Paty era obisnuit inca de la nastere cu lingurita pt ca eu ii dau vigantolul (2 picaturi )intr-o lingurita cu apa plata,asa m-a invatat pediatra si el numai cat vedea lingurita si imediat deschidea gurita

Andrada,
eu am cautat cartof dulce la carrefour,nu am gasit pe raft si am intrebat fetele de la fructe,era bagat pe raftul cu fructe exotice,sigur gasesti si tu in Buc
Mie nu mi-a placut cum aratau,erau cam ofiliti si nu am luat si,daca nu ma insel,proveneau din Israel.

poze cu Patrick si noi
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=3904829" target="_blank">filmulet Patrick
Mary,mami de Patrick Andrei(14.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

buna dimineata!
intru repede- n-am citit decat primul post al andradei, legat de cartofii dulci. Ii gasesti in selgros, ca-i mai aproape de noi(s-ar putea sa fie denumiti batat)-daca vrei, ii zic exact si raftul pe care sunt pusi.-asta asa, ca sa-i demonstrezi sotului ca exista!aaa, tot destul de aproape de noi - in real am vazut, dar nu prea merita sa mergi pana acolo

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Mario Luca de Ileana_Marius

David de Alynta27

Mara de Graviduta

Teodora Ioana de Florina

Alexia de Ramsy

Kid

Piticasigogosica,eu ma gandeam sa fie o perioada de crestere sis a ceara mai mult…dar nu stiu;si eu ma stresez pt oricesi sotul mai si glumeste si zice…”lasa ca la al doilea o se fie mai usor”

Addinel, dodoloatza; Bianca a cazut pe parchet; acelasi program de papa si de somn il are si capsunica mea.

Ralucami,si bia se tot zvarcoleste cand schimb pampersul;eu o tin cu o mana de burta,fara sa apas,doar cat sa nu I las ei loc sa sara. Cat despre restul… nu ai pe nimeni acolo care sa te ajute?am avut si eu o perioada grea cand credeam ca o iau razna,dar a venit sora mea o luna la mine si am reusit sa mi incarc bateriile; imi venea sa ies in strada sa tip dupa ajutor; mi era ciuda ca nu mai reuseam sa ma bucur de momentele frumoase…mi se parea totul un chin. Cand bia facea mofturi mari la papa renuntam si I dadeam lapte.

Pepsi,esti o frumoasa si cu parul scurt!

Am vazut ca dati prune la bebe; in revistamami special,alimentatia copilului scrie ca prunele se dau dupa dupa 9 luni,dar nu explica de ce; pepsi,stii ceva?


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Revin si io dupa o alta pauza lunga, cu serviciul asta nu mai ai timp de scris, abia ma tin dupa voi cu cititul;cand eram in concediu abia se scriau 3-4 pagini pe zi, acum un capitol la 2 zile…
Carmen_so, iti urez si eu “La multi ani!” cu intarziere, aceeasi urare si pt Kid, sa fiti sanatoase, iubite si fericite!
Inca un “la multe lunisoare!” pt toti aniversatii zilelor acestea, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!

Nu am apucat sa ma uit nici acum la poze, doar poza cu Andrei de Vali in picioruse si filmuletul Andradei cu Antonio cel vorbaret.Dar stiu sigur ca toti capsuneii sunt frumosi nevoie mare!Incerc sa obtin acum o saptamana de concediu in decembrie si o sa recuperez tot ce am pierdut pana acum.

Mica, ma bucur ca Maya se simte mai bine, cu nr buclucas de tel al dr. Taropa am avut si io probleme, e unul propriu si personal pe care nu mai raspunde, si unul de CMU.Mai verifica o data pe care il ai sa nu patesti ca mine...

Ralucami, imi pare tare rau ca ai asemenea probleme cu Maria, Andrei a facut fitze la mancatul cu lingurita vreo saptamana si imi venea sa ma arunc de la etaj la fiecare masa, imi inchipui ce greu tb sa fie sa treci prin asa ceva zilnic.Inainte de episodul cu enterocolita manca fructe da nu avea cine stie ce performante, iar la legume se stramba tare rau.Am fost nevoiti sa-l infometam(ca nu mai scapam de diaree si nu manca altceva decat lapte) si tocmai ne spunea dr ca dupa acest episod va manca si pietre, nu doar legume-si cam asa e.Acu rade tot ce ii pun, si eu ii amestec legumele, nu i-am dat separat, nu se stramba, nu plange, doar mananca...Sper sa il tina tot asa.Bine, la voi nu e cazul de asemenea masuri extreme, dar poate daca ii reduci treptat portia de lapte, de foame va accepta si altfel de papa.

Chris27, bine ai revenit, ma bucur tare mult ca ati rezolvat cu casuta, sa o stapniti sanatosi, e foarte important sa aveti locul vostru...Pupici multi!

Andrada, cartofi dulci io am luat saptamana trecuta din Cora Lujerului(e cam departe de tine), erau la standul cu fructe exotice(mango, etc...), 7.4lei/kg.DECI EXISTA!

In rest, noi tot la stadiul de viermisor, fara dinti si fara cuvinte.Dar vesel tot timpul, rade cu gura pana la urechi, tac’su zice ca ii pun ceva in mancare si d’aia e asa...


Lavinia, mamica de Radu Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

La multi ani!!
Ana Teodora de madi
Mario Luca de ileana_marius
David de alynta27
Mara de graviduta
Teodora Ioana de florina
Alexia de Ramsy


La multi ani!! KID-sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi tie!!

legat de carnita data copiilor - eu m-am invatat minte si daca fructe si legume de tara nu am , ficatei de pui n-au mai mancat parintii mei de vreo 2 luni!
andrada un special pentru Antonio!
pepsi ...pai ti-am zis ca dupa mine, asta mic ramane pe lapte si i-l dau nevestei sa-l diversifice!asa ca astept sa ma urechezi si sa-mi spui ca e timpul!!!si eu il tin la masa cu noi si-i dau lingurita- deocamdata e foarte interesat de activitate!super iti sta cu parul scurtat(ca scurt e al meu!!)
ralucami si noi dam lupte mari ca sa schimbat pampersul!





" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

VAi fetelor m-ati linistit. Mi-a venit inima la loc.
Aveam "doua stresuri": diversificarea si dintii.
1. Cu diversificarea am vazut ca si voi aveti probleme.
Petitange, nici Eliza nu mai vrea supa cu legume pasate . Cand vede lingura gurita ii e pecetluita. Sub nici o forma nu o pot convinge.
Vali5, pupici.
Ibelciug, cand am vazut lista ta......am ramas fara cuvinte.
Ieri a mancat printesa mea cred ca vreo 125gr. cereale, vreo 3-4 mese laptic iar pe seara am reusit sa o conving sa manance 2 crenwusti. Stiu ca nu sunt prea indicati dar m-am bucurat ca a papat. Acum ii pun un mar la copt si incerc sa-l combin cu banana si cereale sa vedem daca iese ceva.
2.Cu dintii Eeram stresata ca are 6 luni si nici un semn de dinti.Nu m-as fi speriat daca nu mi-ar fi zis o tembela de asistenta ca o forma de rahitism e aratata de faptul ca nu ii ies dintii. Si parca incepusem sa o iau razna de tot. Si asa mi se pare lunguta si parca slabuta dar cu cine sa semene daca eu am 46 de kg. Normal ca va fi si ea mignona ca mine. Doamne ce bine ca sunteti prin preajma si ma ajutati.
Acum mai am o intrebare: pot sa-mi scot o masea daca alaptez??? Adica ar afecta cu ceva anestezia?

Pitica , imi pare tare rau ca nu poti dormi. La noi chiar s-a marit intervalul de somn. Se culca ce-i drept la 23.00-23.30, se trezeste o data la 4 fix, si la 7 fix. iar apoi la ora 10 e gata. Pe zi dooarme de maxim 3 ori. Ieri si Eliza facut o criza de urlete , care tot pe seama dintilor am pus-o ( iar in sinea mea aveam o fericire......, ca tot eram stresata de dinti).
Ce telelgrafica am fost dar ma tot uit la printesa sa nu cada din patut. se foaca la ea in patut dar daca pica din fundut se sperie si incepe sa plnaga. Are perini pe langa ea dar nu situ cum face ca tot pe langa ele e.
v-am pupat.


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:



Draga Kid

La multi ani, multa sanatate si bucurie!



Mamica lui ELIAS, 31.05.2007
POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare, Salutare.

ma domnitzelor va multzumesc mult de urari si ca v-ati tocit degetele cu scrisu.

Am vazut poze, Antonio cel vorbarestz, ii urez si io multa rabdare Ralucai, tare greu iti este. Macar gandu ca e sanatoasa sa te tina antena pana ajungi in ro. Cat stai in ro?

Carrie multa bafta la servici. Nici noi nu evoluam cu diversificarea dar stiu ca exista un prag dupa care incep ei sa pape.

Sobi, ai perfecta dreptate cu indopatu si laudatu. Manaci ca sa traiesti, nu traiesti ca sa mananci

M-ai bagat iar in ceatza cu borcanelele.

Unde e Anca-poohy??? io te citesc cu placere.

Mie dor de Elteka si moberi

Mi-a placut postarea cea lunga a lu Chichi

Am admirat poza de familie a lu Mica si ii zic lu Pepsi: Esti SU-PER-BA tunsulici. Tu si mihamora sunteti superbe tunse scurt.

Am vazut ca a revenit Cris si ma intreb daca a inceput Androix partialele

ii uram si noi lu Kid La multzi ani!

Irinusha, pt tine am urcat niste poze pe net cu piticii-pacalicii mei. si am scos alte la public mai veki.aici

Acu plec, ca ma rupe in doua patinaju asta a lu nr 1, sambata merge cu sotz. Si joi am musafiri din ro. Asta imi cam strica planurile ca sambata sarbatoream si noi 1 decembrie. Suntem figuri, noi sarbatorim tot ce prindem si asa tre sa fac pe gazda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

eheeee, pan' sa trimit io a aparut ELTEKA

Mergi la inceput