Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

ia uitati de ce baitul meu este fotomodel, vedeti aici cum se desfasoara la noi ora de masa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Ce am uitat sa va spun.
Eram ingrijorata pt faptul ca fetita mea manca foarte putin,300-400 de grame de lapte pe zi si nimic altceva si am fost la pediatra mea care mi-a dat sa-i dau fetitei mele 3 zile de peritol cu toate ca nu este de acord cu asta.I-am dat in fiecare seara inainte de ultima masa 2,5 ml de peritol si doarme bine noaptea,si mananca de rupe pamantul.A patra zi cand am cantarit-o avea luate deja 300 g in greutate.Nu ii mai dau dar ea inca mai are pofta de mancare.Bine ca supica tot nu o mananca ca nu-i place deloc.Asta a fost un stimul pt ea ca sa manance.Ca un copil la 8 luni nu putea sa i-a in greutate cu 3-400 g de lapte pe zi.Am facut-o si pe asta chiar daca nu am vrut,am tras destul de mult de timp dar pana la urma am cedat.



********************************************************



De Craciun, toata dragostea si bucuria pe care o daruiesti celorlalti se intoarce, in mod miraculos, inapoi. Cu cat daruiesti mai mult cu atat vei fi mai iubit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

nu era aiaa poza , nu stiu ce se intampla cand fac linkul cu poze din webshots, mi se inchid paginile. si cea de forum si cea de webshots, in schimb cea de mail ramane deschisa. Oare de ce?
Roxanici sau alte fete va pricepeti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Aliana,Rayan este un baietel tare frumos si arata bine,sincer.



********************************************************



De Craciun, toata dragostea si bucuria pe care o daruiesti celorlalti se intoarce, in mod miraculos, inapoi. Cu cat daruiesti mai mult cu atat vei fi mai iubit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

Iuliana si mie mi-a recomandat medicum Peritol pt pofta de mancare, dar nu am avut curaj...
Am fost totusi obligata sa ii dau seara timp de 3 zile 1,5 ml atunci cand a facut alergie.
dar la noi nu a fost nici o schimbare, nici la pofta de mancare nici la somn.
poate nu a avut efect ca i-am dat doar 1,5 si nu 2,5 ml cum i-ai dat tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

quote:
Originally posted by iuliana_2007

Aliana,Rayan este un baietel tare frumos si arata bine,sincer.

merci iuliana, e adevarat in poze arata mult mai bine, dar gandeste-te ca are doar 7500g la 8 luni jum. inca ii sunt bune badiurile de la 3 luni...

********************************************************



De Craciun, toata dragostea si bucuria pe care o daruiesti celorlalti se intoarce, in mod miraculos, inapoi. Cu cat daruiesti mai mult cu atat vei fi mai iubit.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Zadi, raspund aici pe forum...nu stiu ce sa zic, ar tb sa zic ca am inteles dar nu stiu ce tb sa inteleg.

Eu am raspuns Ddanei povestind experienta mea. Nu ma pot pune in locul ei si nu pot sa ma identific cu ea ptr ca nu avem experiente nici macar similare. Am fost zic io la subiect insa mi-am adaugat acea amprenta pur personala la inceput. Mie asa mi s-a parut ca, acum dupa 8 luni de cand am nascut si ne confruntam cu dureri de dinti si mancare diversificata cineva se mai gandeste la mom nasterii cu atatea semne de intrebare.

Tu ai inteles comentariul acela altfel decat l-am lansat eu. Se mai intampla, dar eu am zis ca nu imi place sa explic ce am vrut sa zic.

Nu mai lungesc ca ocup spatiul degeaba. Concluzia e ca nu m-am suparat, doar m-am enervat o tzara ptr ca mi-ai interpretat cuvintele aiurea si ai actionat in consecinta.

Nu imi iau nici io jucarelele si nici nu plec si nici raca nu caut. Chiar is ultima persoana care ar face asta.


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



Buna ziua mamici si pitici...

N-am citit de cateva zile.....asa ca am culcat acum cupilu sa am timp de recuperat

Sa zic pt prima si prima data ca i-a iesit al 2-lea dinte jos .Nu stiu cand ca nu m-a lasat sa-mi bag dejtele in gurita lui pana azi...asa ca trecem in calendar cand a iesit dintele cu nr 2 data de azi,nu?

Crina_mio,parca tu ai scris reteta de slabire....,ce atenta am citit....da nu mi-am dat seama numai la ziua de miercuri ca-i gluma.....la ziua de marti imi ziceam "io n-as rezista!"

Copilul doarme la el in ca´mera de pe la 6 luni jumate,mi-a fost mai greu mie ca lui sa ma invat....era asa de gol locul in care era patutul.....acum m-am invatat si doarme numai in camera lui...
Cateodata il iau seara la noi in pat daca nu are somn,ne mai jucam si pana la urma adoarme acolo.Si il duc dormind la el in patut

Lumi_nagLa multi ani si din partea mea ,scuze de intarziere,da n-am aprins calc zilele astea
aaaa,si frumos cadou ti-a facut sotul,mi-ar fi placut si mie sa-l faca el ,da n-are "in sange" asa ceva

Aaa, mi-am faut si eu programare la dr pt joi...da sa stiti ca acu m-a apucat frica,mai bine nu m-as duce si asa cred ca-i totul bine.
Zic asta ca verisoara-mea nu a venit cu vesti prea bune de la control...zicea ca s-ar putea sa nu mai fie nik ca nu s-a auzit inimioara...sau asa ceva.Sper sa nu-mi zica si mie asa ceva.

Mai aveam de zis ceva...da uitai deja....dupa un capitol citit in vro 2-3 ore ,e varza in capul meu

Mihaela,6+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Vroiam sa mai zic ca Rares doarme pe burta, mereu, nu conteaza cum il asez io, dimineata e pe burta, fara exceptie. Din punctul asta de vedere io nu mai vad niciun pericol sa il las sa doarma singur, isi ridica singur capul, se invarte cum ii convine.


Karra, pe ce loc esti la concurs?
scaunul de masina e cel care ne-ai aratat odata in poza? cu un picior de sprijin sau confund?

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by roxanici


Karra, pe ce loc esti la concurs?

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)




Da, si asta am mai vrut sa intreb...mai da linku o data sa-i mai arunc si eu un ochi

Mihaela,6+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput