*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ehehehe..Feli..pai de ce crezi ca te-am intrebat..retoric! Ca stiam io de demult ce bunatate de zodie e si sora-ta!
Da' ma bucur ca tu zici ca vei avea = adica in viitor probleme. La noi ele sunt din plin: schimbam zilnic n hainute pana cand ne convine una, cizmulitele mov nu sunt bune, ne trebuie cele de la Vlady, apoi geaca mov nu e buna nici aia, o vrem pe cea maro, caciula roz e mica!!!! chipurile si o vrem pe cea verde!!!
Deci la noi TOTUL se negociaza si mereu sunt comentarii!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am revenit :)

Joy , mi sa zbarlit pielea pe mine cand am citit de Vladut off saracutul trebuie sa il fi durut! Multi pupici sa-si revina repede

Miha2006 , mai consulta un doctor poate e de alta parere, si vorba lui Noki nu e un capat de tara bine ca e fata sanatoasa si nu e ceva mult mai grav, noi pupam zulufata vorbareata

Feli , multumim pentru melodie , mie mi-a placut foarte mult , dar Bia nu e prea interesata, mai nou ii place asta :http://www.trilulilu.ro/schuster/767e1e45d4e44c , se plimba prin casa si "butuie...butuie..." deci la noi in casa se aude butuie si zuzu toata ziua
Frumos cadou ai luat surorii tale, eu una as fi foarte incantata.



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mama, stiu ce sa iau Leilor la voi e bine sa vina lumea cu plicul, ca la mita.
Glumesc, ca si mie mi-ar placea sa-mi aduca mosu un card PLIIIIIN!!!!

Fetelor, stiti de ce mi-e dor? DE o conf!!! Ce ziceti saptamna viitoare va bagati pe la 2, asa cand se culca plozii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by felicia74
, ca si mie mi-ar placea sa-mi aduca mosu un card PLIIIIIN!!!!




Daca vorbesti cu mosul sa ii spui ca il rog frumos sa treaca si pe la mine, am si eu aceeasi dorinta ca si tine




Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



Salaturi pentru toata colectia, pupici copilasilor si mamicilor lor.

tania, sunteti niste frumosi...arati fantastic de bine, micuta ta este o frumoasa, ambii copii seamana cu mami

ina, inca nu, in decembrie am programare pentru ecografia morfo.fetala.Multumesc pentru poze, superrrr....printesa ta, este o frumoasa.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello

Acum am picat si noi acasa...am fost sa alegem gresia si faianta ptr casa...deja au schitat muncitorii viitorii pereti, au facut cadrele ptr usi, mai incepe sa semene a casa ...dar iese frumos. Am fost la Romstal unde gasisem data trecuta un mozaic frumos ptr perete, de pus in baie, vrem o pata mica de culoare..superb mozaicul cu auriu si nuante de ciocolata...azi avea si pretul pe el ca data trecuta nu-l stiau...era DOAR 72 mil mp. Asa ca ne-am reprofilat

Negara eu la capitolul electrocasnice am anumite preferinte ptr Ariston, mie mi se pare cele mai fiabile (masina de spalat vase si frigider), la aragaze sunt fan Franke; cuptorul meu cu microunde e la Samsung, e super ok...iar al masina de spalat - acum avem una Samsung, foarte buna, dar o vom lasa la mama cand ne mutam, o sa iau una de la Ariston, ptr ca se potriveste si ca design cu restul aparaturii din casa. dar ff bune sunt si Whirlpool, are socrela si stiu exact. Aspiratoare...clar Philips. Daca mai vrei detalii spune-mi ca am facut ditai research-ul avand in vedere ca suntem "in tema" ca sa zic asa

Feli sa nu fi mai egosita..sa-l trimit si la mine pe mosul cu cardul pliiiinnnn!!!!

Cuscra..Madutza vezi ca am facut rezervare ptr petrecerea in pijama, pe 6 dec de la ora 18..salon la fumatori, iti mai zic pe mess ce si cum.

Miruna a inceput sa aiba toane la imbracat, nu stiu daca si ale voastre fete fac la fel, dar ieri i-am pus o salopeta galbena, nou primita si a inceput sa urle sa traga de ea...pana cand nu i-am scos-o n-a avut liniste.

Baie...noi am renuntat la idee, fiimea adora sa faca dus..inutil sa va zic cum arata baia mea pe urma, as putea innota pe jos pe gresie...dar daca copilu' e fericit ce mai conteaza?

Gata ca m-am placintit rau si ma da barbatul afara de la comp...pupiiciiiii!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


miha2006- cum au zis si fetele, nu e "capat de tara"pupici pt tine si pt IULIA.
INA-nu are microbul in sange" tv-ul'pur si simplu nu o intereseza,prefera sa deseneze, am peste tot agende ,creioane,hartii( ex de la sora mai mare).
spalatul pe cap - e o placere pt ea,sta cam 15 min in cada, vrea sa-i pun sampon ,se spala singura si cu un pahar o clatesc,pana isi da ea seama suntem gata.
EU am ornat casa, beculete ,ornamente peste tot e o placere sa stam in fata focului,la lumina bradului.
Ieri am fost la shopingareala de la 5am pana la 1 pm,au fost reduceri de 50-60% dupa ziua curcanului si la ora 5 dimineata parcarile erau full.
faceti liste pt mosu'? si eu vreau un card cu bani multiiiiii....
va pup ,o zi buna!

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mada daca n-ar fi de plin as ride cu gura urechi,ceea ce m-a si tentat.72 de mil????????!!!!!!!!!!
Spalatul pe cap urlete si groaza si la Tudor.Zici ca-l injunghii.Nu suporta apa pe fata,ochi,gura,nas...etc.In fapt seamana cu ma-sa.Io ma chinui rau sa ma spal pe fata dimineata.Am senzatia ca ma sufoc cind simt apa.
Electrocasnice aspirator philips - super;cuptor micro samsung -super, combina wirpool - am rezerve ,aragaz zanussi - f prost,masina spalat indesit - super.

N-am citit ultimele pagini ale scutecului trecut din motive de timp putin.Ieri am triat bone.S-au prezentat 5,lupta se da intre doua.Celelealte 3 una era proasta,urita,mizerabila,cu dintii stricati si o rodea grija de ce T nu are tata,iar 2 erau muuult prea umile si fara sanse de a se impune in fata lui Tudor.Doua insa mi-au placut si acu in in maaare dilema.Poate ma ajutati.
1.Fosta educatoare,60 de ani,impune respect,chiar si din partea mea,asa incit ma gindeasc ca poate mi-ar fi si jena sa=i dau vreun ordin,severa cu copilul (o ora cit a stat l-a pus sau a incercat sa-l puna la punct - aia nu e voie,asa nu e bine,aia nu face,dar cu explicatii),are nevoie de bani ca o duce destul de prost,stie poezii,cintecele,T aproape ca nici n-a vrut sa o vada,nu s-a dus la ea deloc.La partea de menaj,io am cerut ca daca e nevoie sa dea cu aspiratorul,sa spele vasele...chestii usoare- mi s-a parut ca a cam strimbat din nas.In rest deschisa,intelegatoare,cu experienta vasta de viata si vorbeste corecto-elevat.A mai avut grija sporadic de copii.Curata dar neingrijita (in sensul de nemachiata,nevopsita).Vrea 5 mil pe luna ( 4 zile pe sapt,7-8 ore pe zi)
2.Fosta administratoare de casa de copii,57 de ani,n-a avut grija personal de copiii de acolo,dar a fost intre ei,stie si maghiara (vreau sa invete T),joviala,deschisa,sociabila,nu stie poezii si cintecele,Tudor s-a jucat cu ea,vorbeste corect romaneste si poate cam mult,la menaj n-are rezerve,cica face orice.Spalat,calcat,curat,mincare.Nu vine neaparat pt bani (are 2 copii in Spania) dar vrea sa aiba o activitate (e in pensie),nu a mai fost bona.Este curata si cocheta.Vrea 4 mil pe luna (4 zile pe sapt,7-8 ore pe zi.

Un sfat de aveti,e bine venit.
Sarumina

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Leea eu votez ptr a doua, ptr ca s-a jucat T cu ea.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Fetele ,donati si voi la campania organizata de antena 1

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput