Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Bunaaaa,
ce mai faceti,dragi mamici?
Sunt cam suparici,n-am mai scris de ceva timp,probabil n-o s-o mai fac o perioada,sau o s-o fac sub alt ID!
Nu mi-am imaginat ca o sa-mi fie violata intimitatea in cel mai grosolan mod cu putintza si ca framantarile mele,spuse cu toata sinceritatea aici ,,in familia mea virtuala''vor fi ,,savurate'' de soacra,cumnata si toti cunoscutzii lor,tot blocul in care a stat sotul meu,deja au facut o pasiune din a-mi cauta postarile pe forum...
Am crezut ca pic jos cind am aflat...
Toata lumea a ,,bifat'' si pozele cu Mihnea,nu mai au nicio curiozitate,verdict dat in legatura cu cine seamana,etc!
Probabil imi voi deschide alt cont si voi renuntza la asta,desi nu vreau,nu mi se pare corect!
Cum nu mi se pare corect sa intre toata lumea sa citeasca pe DC fara sa se logheze!Asta-i treaba de administratori:ai cont,citesti,n-ai ,nu citesti!

pentru mamicile si bebicii sarbatoriti astazi!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Teo....





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pai nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji ,fetita mea papa numai formula si de aici erau mai multe sanse sa ia vreun microb ,mai ales ca la inceput am folosit apa fiarta si racita si abia dupa ce au fost prb am inceput sa folosesc apa plata ,

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Teo, . Chiar ma gandeam ce ai patit de nu ai mai scris nimic, nimic. Ar fi o idee bunicica sa nu mai citeasca cei nelogati, dar crezi ca nu si-ar face cont cei interesati si curiosi?
Isabeluta, de la angajator iei o adeverinta pe care o pui la dosarul pt CIC.
Bee si RGE
Edi
Trebuia sa se intalneasca aseara sotul cu fotograful de la botez, dar n-a mai dat nici un semn de viata fotograful nostru. Vroiam sa termin de aranjat pozele pentru calendar, dar mai am de asteptat. Ufff!

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Acum ca informatiile sunt ,,la liber'' sa va mai povestesc si despre puiul meu mic:e destul de cuminte,colicii ne-au ocolit cu maaaare succes,sau cel putin asa sper,deja ne apropiem de 6 sapt.,cred ca pericolul a trecut,ne mai constipam citeodata(asta ca-i mami cam zapacita si papa banane si eugenii,care-o constipa si pe ea),papam f bine,desi am fost cam stresata ca nu-i ajunge ce-i dau eu,dar am rezolvat cu globulii de la Piciulika;doarme f bine,ziua are reprize de cite 2-3 ore legate,papa,nani pina pe la 19,apoi stam trezi pina la baitza,papam si dormim de la 10-11 noaptea pina pe la 3-4 dimineatza,papa si somn pina la 9-10!
Azi noapte spre ex. a stat treaz pina la 1,daaaaaaaarrrrr,fara sa faca niciun scandal!S-a jucat cu manutzele si a pedalat ,,la greu''!Era haios rau ca-l vedeam prin gratiile la patutz,se mai minuna la ursuletii de la carusel,pin-a adormit solo!Si s-a trezit la 6,tot timpul asta nu i-a trebuit tzitzi,nimic!
E dulce rau,face niste mutrite de-ti vine sa-l papi nu alta!E sufletelul meu

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Sabina,Sim ,da,va aprob dezgustul!Eu inca mai am gustul amar de la intimplare!
Am ajuns sa fiu sunata si sa mi se ceara date despre fundatia lui Tutunaru,de catre nici cu gindul,nu visam,ca stia de la soacra-mea evident,plus de asta citise si pe net.......Soacra mea binevoitoare ii aratase si unde!
Sunt superscarbita!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

In prima luna am luat si noi 1.150 kg si vreo 5cm!De o saptamina il imbrac cu hainutze de 3 luni,de-alea de 62 cm!In ritmul asta...

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by luy

Na, ca am vrut sa ma duc sa pun masina de spalat pe programul de clatire si am pus printesa pe canapea ( ca ea asa doarme, pe perna la mine pe picioare ). Bineinteles ca in secunda urmatoare s-a trezit si a inceput sa planga . Asa ca o luam de la capat : tzitzi cu ochii intredeschisi, adormim, mai deschidem cate un ochi de control ( sa nu dispara mami ), ce sa mai vorbim, rasfat maxim.
Maria, e bine daca reusesti sa le intinzi astazi. Mie mi se intampla sa le mai las dupa o zi pe alta

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts



parca-l vad pe Mario, tot la fel deschide cate un ochi de control:)

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

EDUARD-ALEXANDRU de flori si VmKriss
RGE
BEE

teodora ...
roxana spor la cumparaturi,trebe sa imi intru si eu in ritm ca pe alte vremuri ca nu se mai poate se mira barbatu` ca inca nu am terminat salaru`

visam noaptea trecuta cum ii cumparam hainute si papusi barbie,cum stiam toate preturile,toate magazinele...

micutza mea e tare cuminte,nu stie sa planga,numai sa rada
nu stiu ce fel de copil am,e tare vesela mereu,cum face ochi incepe sa rada si sa "povesteasca" ea acolo ce stie mai bine

va pup,ma duc la facut ordine ca e dezastru la mine in casa







Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Acum sa va spun si eu parerea mea despre cazul Sebastian si toate celelate cazuri nestiute, cat si cele povestite de voi. In primul rand vreau sa zic ca impartasesc parerea conform careia in Ro sistemul medical este la pamant din toate punctele de vedere si ca odata internat intr-un spital te poti astepta cu adevarat la tot ce este mai rau. Toate se intampla partial din dezinteres fata de pacient, partial din dezinteres fata de slujba. Din pacate in Ro prea putini mai practica medicina din vocatie...cazul lui Sebastian nu e unic. In orice spital din tara este macar un copilas ce a trecut prin ceva asemanator in ultimii ani. Din punctul meu de vedere principalul vinovat este cel care a fost sau ar fi trebuit sa fie in contact direct cu pacienta. El trebuia sa observe si sa ia masuri: fie sa anunte medicul daca era asistenta, fie sa se consulte cu superiorii daca era medic si nu stia ce solutie sa ia. Acestea insa dupa cum am spus sunt consecintele unor bube vechi si adanci: cum sunt dezinteresul pentru meseria pe care o practici. Asta e parerea mea, pot fi contrazisa oricand. Cred insa ca e o problema generala. Nu doar in sistemul medical. Ca dovada: mult "mediatizatul" formular E112. Eu cred pur si simplu ca cei ce s-au ocupat de implementarea noilor norme europene in sistemul medical au omis din lipsa de profesionalism in primul rand mediatizarea lui si apoi din rea vointa. Oare cate alte formulare nu zac pe site-ul ministerului? Nu stiu daca am fost foarte explicita, nu ma pricep la vorbe...
In fine abia de acum incolo vom vedea consecintele "tranzitiei". Si cei mai paguibiti sunt copiii nostrii! Eu una sunt foarte revoltata si as vrea sa spun mai multe dar nu ma pricep prea bine pe de o parte, iar pe de alta parte cred ca si voi simtiti la fel asa ca ar fi ca si cum m-as repeta...Cam atat vroiam sa zic

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput