***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Didi daca si borcanelul Hipp are acelasi gust ca si sucul de morcov Hipp nu ma mira deloc....eu am luat o sticluza de suc din curiozitate si e ingrozitor la gust, cel facut in casa are gust mult mai bun dar am inteles ca nu e recomandat ca nu are nitritii controlati sau cam asa ceva..Pepsi cred ca stie mai bine.
Poate ar fi mai bine sa incerci cu cereale, lui Vladut al meu ii plac mult chiar daca nu prea stie el sa inghita..

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Am calcat de m-am rupt ... doar o camasuta ca apoi am pasat supa, am hranit copilul si am facut un dus. Acu stau cu o masca pe fata ca m-am cam neglijat in ultimul timp. Sper sa nu se trezeasca bebe ca o sa ramana mititelul marcat daca ma vede . Cand este si Stefan si sotul acasa nu pot sa fac chestii de-astea ca ma fac sa rad si imi crapa toata masca....ce stiu ei..., frumusetea cere sacrificii.

Vali5, a mancat Andrei supa cu conopida, dar nici nu prea se simtea ca am pus putin. Citeam ca spunea cineva ca in piureul de legume nu se pun decat 2 legume? Eu pasez tot ce fierb:morcov, pastarnac, patrunjel, o feliuta de gogosar, una de ardei kapia si una de ardei american(galben si mare), dovlecel si 2 fire de patrunjel verde. Iese delicios, cateodata cand este si Stefan acasa nu scap de el pana nu-i dau si lui o portie de supa crema, lui ii pun si sare si patrunjel verde tocat pe deasupra.
Inca nu am pus cartof dar am cumparat deja cartof dulce de la Real si ii voi pune tura urmatoare. E adevarat ca nu se pastreaza la frigider cartoful dulce?

Ankaa, ce inseamna ca mananca foarte bine (ca si cantitate intreb) ca Andrei dupa cateva lingurite chinuite se plictisescte si il apuca plansul. Nu am reusit sa-i dau niciodata mai mult de 25 g cu lingurita, restul la biberon.

Ckristina pare super filmuletul cu fetita de 2 ani numai ca eu nu am sonor, de altfel nici un film pana acum nu l-am vazut cu sonor, credeam ca asa sunt ele dar se pare ca am eu o problema la comp. Ma ajuta cineva...?

Elteka, super mama ta, mi-ar placea si mie sa-mi pregateasca cineva micul dejun asa..... Mancarurile sunt mai delicioase intr-o prezentare deosebita, eu fac asa cu Stefan care are momente cand nu prea vrea sa manance nimic. Poate reusesc sa descarc niste poze sa vedeti cum ii fac sandewich-urile .... arta nu altceva

Andrada, poate iti face cineva un cd cu Baby Einstein ca sa nu te mai chinui tu. Daca vrei pot si eu sa-ti trimit prin posta cateva cd-uri. Eu am si muzica clasica pentru bebelusi, tot Baby Einstein, Andrei nu prea pare interesat dar mai incercam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ankaa, multumim de site. eu il stiam, am si cumparat de acolo. ai primit pm-ul si emailul meu?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Neata! (la amiaz)
Doamne! De zapacita ce sunt am scris la capitolul trecut!reiau!
Am avut una dintre cele mai cumplite nopti de cand e gazu-bazu cu noi. S-a trezit mititica de nenumarate ori, plangand in hohote, abia reuseam sa o linistesc si sa o adorm (cu plimbat prin casa, cantat si dansat - ceea ce pentru noi e chiar o chestie ciudata, ca asa ceva facem doar in timpul zilei de distractie) ca dupa aceaa sa o luam de la capat. I-am dat la un moment dat Nurofen (banuiesc ca dintii sunt de vina), caci gelul acela Dentinox nu a a ajutat prea mult si dupa el am reusit sa dormim vreo doua ore legate, apoi a luat-o de la capat...noroc ca a dormit de dimineata mai mult decat de obicei si am prins si eu o ora de somn.
La multe lunisoare:
David de Pepsi
David-Andreas de Alyna24
Matei-Ciprian de Florentina Roman
Vlad de Sobi!
Sa cresteti mari si sanatosi!Si sa aveti drumul lin in viata!
La multi ani fericiti, alaturi de cei dragi, Mary_Lou!


Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Carmen_So, ce tare a fost Mara ta referitor la
Davidutzul meu!

Roxicucu,[pup] si ma bucur ca va place la toate costumasul.Am facut furori cu el!Vad ca reteta ai primit-o deja asa ca....iti urez pofta buna!

Vas,

Carstea, Andrada, magazinul e pe langa mine(la Cultural)-mag Bambino se cheama.Moko stie!

Elteka, esti criminala.Pana atunci....mai este asa ca...nu ramane decat sa savurez orice clipa alaturi de pitik!

Florentina, super tare Cip al tau!Bravo!

Mica, ne auzim maine la telefon.Maine daca e pot sa ma deplasez si eu macar pana la Brancoveanu doar sa-mi puna sotu scaunul de masina la mine in masina(ca e la el)!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Buna fetelor! Chiar acum cand am scapat si eu de mesajele moderate si pot scrie in voie m-a anuntat sotul ca, deoarece sambata ne mutam, n-o sa avem net pana pe 5 decembrie si nici telefon fix .
Asa ca ceva vreme o sa fiu total rupta de lume si chiar acum cand m-am apucat de diversificare.
Trebuie sa va multumesc tuturor pentru ca datorita voua am aflat multe lucruri interesante despre cum se creste un copil

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am revenit si noi din parc.... puiul meu se pare ca-si face somnul de 3 ore si la rece ... Am cunoscut cel mai CALIT VOINIC CAPSUNEL de pe forum... cu o mamica CURAJOASA, MOKO!!! Mi-a placut foarte mult cum l-a imbracta pe STEFANUT!!!! BRAVO!!!!

Roxicucu, multumesc mult pentru intententia cu CD-ul ... dar treaba cu calculatorul trebuie facuta, ca am pe el numai tampenii si merge aiurea rau... Deci, vrand-nevrand... asa cu BABY EINSTEIN am si eu o motivatie

Ankaa, multumesc de site... eu nu-l stiam... stiam ca pe flickr se pot pune poze.... dar ce bine ca ma-i luminat!

Paflo, sper sa iasa mai repede dintisorii ca sa nu va mai chinuiti! Uite un de la Antonio ca sa ii mai treaca fetii supararea!

Alyna24, pai cum? Maine ne pui pe drumuri... si tu vii la BRANCOVEANU????

Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Andrada,pai...atunci ne intalnim cu toatele
maine la Cultural dc stiti.Am vb cu Mica si vine
si ea.De fapt....Mica..vb maine si dc e ok vii si tu la
intalnire,nu?Si va duc la magazin,ok?In jur de 12.30 dc va convine.

Vali5,multam si sa stii ca si lui David ii cam e frica de intuneric.AM descoperit pe drum in concediu cand ne-a prins intunericul si urla in masina!Eu noaptea am o lampa de veghe aprinsa.

Moko, dar si Stefanut e un dulce!Vii si tu maine?


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

David de Pepsi
David-Andreas de Alyna24
Matei-Ciprian de Florentina Roman
Vlad de Sobi
O trupa de baieti...Numai bine si sa le aduceti numai bucurii parintilor !
La multi ani fericiti pentru Mary_Lou!

Elteka , pe cutia mea scrie ca la inceput e suficient 1 lingura de cereale cu 3-4 de apa...e destul de moale dar in timp se mareste doza , ei zic 125 ml cereale cu 90 ml apa, dar cred ca e deja la faza cind e mai consistent. Acum nu stiu cele biologice cum sa fac...Astea le am eu acum :
cereale

Ce fain de voi ca va intilniti...eu nu am nici o prietena in zona cu copii mici...dar va am pe voi !!

Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007 )
www.totsites.com/tot/nicole-amber" target="_blank">POZICI NICOLE-AMBER MICA PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

hop si eu!! stefanut a reusit sa adoarma de cateva minute si am sarit direct pe forum
ne-am facut plimbarea in parc cu antonio cel ochios si frumos(care ne-a tratat cu....mult somn!!) si cu mamica lui(cel putin la fel de simpatica si haioasa ca pe forum).asta-i Rudolph al meu,imediat dupa ce am intrat in casa!
alyna24, in principiu, vin si eu maine la celebrul ,de acum, magazin. sper sa nu intervina nimic si sa ajung si eu, ca iar a ramas stefan fara pantaloni!!!(vechea noastra problema!!)

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput