Piticlonti de iulie-august 2004 (239)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ema, imi pare foarte rau pentru ambele pocinoage! Sanatate multa lui Ricu si tie sa te refaci usor!

Cristal, felicitari, esti supertare si te admir foarte mult !(iata ca si eu ma repet)

Nicole, sarcina usoara si bebel sanatos! vad ca sunteti foarte hotarati....asa din prima!

Felicitari si lui Uka pentru dormitul singur!

Eu nu am problema asta cu Tudor, care vine foaaarte rar in patul nostru, in rest doarme foarte ok, in schimb n-o mai pot da jos pe mara din patul conjugal. Prima parte a noptii doarme in patut, in a doua parte ne inghesuie pe noi. Cred ca se vor schimba lucrurile cand n-o mai alaptez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citind rindurile Cristalinei, mi-am adus aminte de titlul unui film caruia ii zicea "Si caii se-mpusca, nu-i asa ?" ... poi daca ei ajung sa faca treaba asta, saracii caluti, noi ce sa mai spunem ?? Vorba lu Cristal, sa fim sanatosi !! Restul .. poate la pensie (sper sa o apucam carecumva !).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Asta cu caiii e taaare, io as fi prima
Cristal - sanatati la fete ! Si tie multa rabdare si putere si fortze !
Mitzu - pupici multi si la voi




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina io zic ca merita sa-ti dotezi laboratorul cu un...pat, cateva ore bune de somn nu strica deloc!!!Meiii da o metoda de adormit doua gagici deodata nu se exista??? Roxi super faza cu Pat,vorba lui Alice poate-ti aduce si rest....a mea a este in pregatiri intense pentru colindat asa ca ma trezesc ca ciocane la usa de la bucatarie sau de la baie si intreba daca primesc colindatori...normal ca primesc faza cea mai tare este ca nu vine niciodata singura, vine cu un bb si imi precizeaza la sfarsit ca trebuie sa-i dau bani si lui,ca doar si el a colindat.....

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mmmmm, io zic ca se ezista si metoda asta, da se aplica de pe la opshpe ani in sus , asa ca doamna Cristal, mai avetz de asteptat ceva !!
Ioana, hahaha, ce faiiin, noua generatie pro vad ca nu se dezminte, Pat cu banii de spectacol, mindrulita Gorodica si-a luat clona si a plecat la colindat deja ... super !! Si fii-miu stringe bani - are buzunarul de la geaca plin de maruntis, sa aibe pentru carusel si oua kinder cind merge afara !?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sa inteleg ca la rain a aparut a doua liniutza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai i-au aparut cate doua liniute de doua ori...:))
Asa ca Nicole, sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara sa ai si un bebelus sanatos si voios peste 8 luni!

M-am gandit de mult sa cumpar un sezlong din banii de dotari de la proiecte...Nu as fi singura, pe aici se mai purtau experimentele care tineau cate 24-48 de ore asa ca statea lumea peste noapte, ce sa faca...:)))
Ma voi refugia in laborator!...:))

Ioana, supertare Maria de la Ieshi cu colindatul. Eu luai de dimineata niste jucarele care lumineaza, canta si merg pe jos...sper sa ma rabdare sa le pastrez pana la craciun (le-am luat pentru bebe dar parca vad ca o sa se joace Maria cu ele pana le strica...:)))

Le-am cumparat duminica Mariei un set de cumparaturi de supermarket, cu cos si tot tacamul si Ioanei o minge gonflabila care canta cand o lovesti.
Acum le-am cumparat un hipopotam care lumineaza si canta cand merge, o buburuza care lumineaza, merge canta si din cand in cand se da peste cap si un catel-xilofon cu un os in gura, care merge si lumineaza si canta si daca ii lovesti cu osul in xilofon se aude foarte frumos...:)))
Cu ce mai aduce John din Germania (ca daca nu aduce nu mai intra in casa) o sa umplem ca lumea sacul Mosului.

Partea buna e ca Maria cand o intrebi ce vrea sa-i aduca mosul spune "cadou!"...asa ca ramane la buzunarul meu sa ma orientez...:))
Tocmai ma anuntara ca se impoziteaza premiul cu 16%...bun sh'asa.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moam Cristal daca nu bagi niste militarie in casa aia io prevad ca va mutati la servici noaptea, poate dormiti. zau asa..pacat de tineretele voastre..macar cu Maria .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ne santajeaza pe fatza si fara pic de jena cu vomitatul!
Bre, asa m-am saturat de schimbat lenjerii si copilul pana la piele (cateodata cand ma nimereste tre' sa ma schimb si io) ca prefer sa o iau cu binisorul...
Partea buna e ca John a facut treaba serioasa si nu mai trebe leganata, numa' vrea sa dormim unul din noi cu ea peste noapte.
Aia mica se ghideaza dupa miros cre' ca...Daca o simte pe bunica noaptea o apuca o urlare de trezeste blocul, implicit pe Maria...care e vomitacioasa...care...
Si daca peste astea intervin mucii aia rai...m-au terminat...:)))

Alice, cat zisesi ca mai e pana la pensie?!...:))))


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

azi ma tin de citate din filme si muzici ... deci special pentru Cristal (mey, si cu 16% mai putin si tot e bine decit cu nimik, nu ??) - dedicatia zilei "IT'S A LONG WAY TO TIPPERARY" !!!! (La noi la firma poposira baietii de la fisc, deeeci daia sint io asa de glumeatza ... ca deh, se apropie moshii si e nevoie urjenta de bani de cadouri - sper ca nu citeste nimeni paici in afar de noi, nu ?).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput