Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

Buna!

Apropo gravidutele v-ati bagat la odisee???


George Catalin



Io da

Mihaela,5+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Mady, daca nu dai de doctor si e la fel situatia, adica kkcioasa, poti sa ii dai hidrasec ptr copii, 1pliculet de 3 ori pe zi, scoase fructele din menu si ceva mancare de regim...orez, morcov.

Madmat+Mousa=2 frumooooooooooosi ; mai, seamana cu tine putin Mousa dar nu foarte tare.

La Multi Ani fratilor tai Cria!!! de 2 ori ptr fiecare odata.
Da, am iesit pe unde e zapada mai mare. Si inca mai e zapada in parc si pe trotuare. Iti dai seama ca merg pe unde e ca altfel nu are sens. Va astept la o saniuta in racadau.

Iar s-a trezit rares la 8 in loc de 6 dimineata si e zi de haos..... de ex acu doarme cu burta goala.....nu a mai apucat sa manance :(((

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

lumi, eu eram una dintre cele cu deshtele paradite. Bineinteles ca nu m-am dus la doctor. Am scrashnit din dinti inca vreo luna fara sa imi tai colturile (doar varful unghiei il taiam). Acum am unghii taiate patrat (ceea ce urasc la maxim) dar nu mai am colturile incarnate. Asa ca eu sper ca am scapat!

Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Buna stup!

Nu mai stiu care bebel dormea cu funduletul in sus,dar daca vede mesajul mamica respecticva vreau sa stie ca nu e singurul..priviti AICI;nu va uitati la cat de murdari sunt peretii ca abia in vara este planificata varuirea...asa e cand nu stai in casa ta;
si in legatura cu pozitia de somn n-am surprins-o inca dar imaginativa aceeasi pozitie dar cu fata in sus,adica cu picioarele in sus..tare comica mai e;

Mai fetelor stiti cumva ce manifestari sunt in cazul in care se lovesc la cap si e grav?,ca fiica-mea iar a cazut...m-am saturat,mi-a sarit inima din piept;de data asta a cazut in nas,dar are o julitura exact in mijlocul fruntii cred ca a ras un pic rama de la pat;acum doarme...in patutul ei,si tare mi-e frica sa nu fi patit ceva;credtei ca trebuie sa ma duc cu ea la un control?eu oricum ii dau tratamentul pentru celelalte cazaturi;offff.....voi cum faceti de aveti grija de ei asa bine si eu nu?chiar incep sa-mi fac probleme ca sunt o mama rea;

Azi ma duc la control sa vad ce face si celalt bebica;sper sa nu am surprize;
Mihaelaaa,tu ai fost la control,cum merge sarcina;ai ceva simptome?

Intreba cineva daca am intrat la odisee...pai am intrat ,am citit si atat;abia am timp sa intru aici d-apai si acolo;oricum acum stiu cam ce ma asteapta;

Ma duc sa vad ce face mandra ...tare mi-e mila de ea.

Rianna_stef (14 sapt)si Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Fetita mea e atrasa de tv. Sta si 1, 2 minute si se uita la el. O fi bine? Nu stiu ce sa zic...o fi din cauza bonei (ea spune ca nu-i da voie) sau o fi din cauza ca in camera de zi este tv maaaaaaaaaare si e la nivelul ei (cand e in premergator). Ma gandesc ca daca e lcd nu o fi asa rau....voi ce ziceti? Lasati copii sa se uite la tv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Imi poate sugera cineva cateva site-uri unde pot comanda jucarii si sa-mi vina a doua zi comanda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Rianna_Stef, in pozitia aia fii'miu suge tzatza.Si se chinuie sa isi ridice curu' in timpul asta si mai da si rateuri la supt....l-am si filmat

Mai fetelor, am fost afara si am stat 40 de minute si cand vin in casa (ca si ieri si in alte zile friguroase), George avea picioarele reci bocna. Nu stiu cu ce sa-l mai incalt.I-am dat niste botine in care ii incap picioarele doar cu o soseta groasa si pt ca l-am pus sa mearga 2 pasi a facut BATATURA (din aia cu besica).Asa ca nu i-am mai dat papuceii aia si ieri i-am dat 2 perechi de sosete groase plus hamleti si avea picioarele tot reci.Azi i-am dat o pereche de sosete, hamleti si adidasi si avea tot reci picioarele...V-am zapacit de cap.In concluzie cu ce incaltati copilasii afara???

George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

buna ziua!

vesti proaspete despre noi: 7luni si 20 zile , 7,3kg, 70 cm. dupa 8 luni putem sa papam si peshte, un pic de mamaliguta cu iaurt,branzica si putina smantana sau galbenus de ou. avem voie si grisulet cu lapte. premergator dupa 9 luni. in rest ..suntem bine!

rianna_stef iarina nu cazu panaa cu din pat pt ca..nu o las in pat! sta pe jos pe patura, parchet... si in rest in patutul ei chit ca urla.

absoluta 1-2 minute nu cred ca e o pb. am intrebat doc chiar azi, a zis ca pot sa o mai las ... eu dupa masa de legume o las cam 3-5 min sa se uite la un episod cu cicou(desenele puse pe gmail) ca recompensa pt cat de bine papa si ca sa pot si eu s trang taifunul...

daca intereseaza pe cineva "tips pt saptamana 33"



Hi Iunia! Are you stereotyping your child? Many parents do without even realizing it. They automatically buy trucks for boys, and dolls for girls. Here are five things you can do to avoid stereotyping Iarina.

* Offer Iarina a variety of different toys. A girl may like a truck and a boy may like a doll. Let Iarina choose.
* Set an example. Sharing duties with Laurentiu will help to lessen gender specific roles in Iarina's eyes.
* Don't overprotect little girls.
* Cuddle little boys more.
* Accept Iarina as she is. Get to know and understand her temperament, likes, dislikes, and interests, and accept your child unconditionally.


For her next trick, Iarina may soon attempt a furniture-assisted standing position! Pulling herself up on a cupboard door or sofa may be the exciting part of the trick for Iarina, but the second half of the trick is sitting back down. It may seem obvious to you that she need only to bend her knees, but it's not that simple for Iarina. She may get stuck standing up and become upset. She may also take a few tumbles as she simply falls over to sit down. Don't worry, she'll get the hang of it soon.

As Iarina becomes more active and mobile, and develops more opinions (and the ability to make them known) you have probably been repeating the word "no" more and more. As a result, your baby is starting to learn the word and knows that she isn't supposed to do whatever she is doing when you say it. However, that doesn't mean she will always obey. She has her own opinions now and she will be sure to let you know what she does and doesn't like. Although it might be unnerving, to say the least, bear in mind that she's experimenting with her emotions and learning how to control her environment.

Playtime may take on a whole new meaning as your little explorer learns the joys of "in" and "out." She will figure out that small cups fit inside larger ones and will enjoy placing small items inside containers. Try showing her how to fill a cup with water while in the bath tub and watch her joy as she learns to dump it back out.

Iarina is starting to combine syllables and soon you'll hear that adorable little voice address you by name. Iarina may utter "mama" and "dada" soon - although it may take some more time before she addresses you by the correct word. Be sure to record these first words on the day they're first spoken. You'll treasure these memories for life.

As Iarina starts moving around and becoming more active, she will be into everything. While sharp objects, chemicals, and staircases may be obvious dangers to a curious baby, houseplants are also potential hazards. Be sure to identify and remove any poisonous plants from Iarina's reach. Some common poisonous houseplants include:

* Azalea
* Bird of paradise flower
* Lily of the valley
* Caladium
* Mistletoe
* Morning glory
* Daffodil
* Philodendron
* English ivy
* Holly
* Hyacinth
* Hydrangea
* Iris
* Wisteria


azi a papat conopida cu carne de vita si smantana...>300g... e fan conopida...
ma duc sa ma pregatesc ca plec sa aiu alocatia... o punem in contu lu mosu'!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Absoluta nu stiu daca nu e bine si de ce...dar pot sa iti zic din proprie exerienta ca nu prea e bine.L-a captat asa de tare tv-ul incat daca era deschis statea nemiscat si 2 ore in fata lui.Fara sa gangureasca sau sa se chinuie sa se ridice sau sa se joace.Asa ca i l-am inchis si nu-l mai las sa se uite.Pe mine nu m-a ingrijorat neaparat ca ii strica ochii ....ci mai degraba ca nu socializeaza.

George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by rianna_stef

Buna stup!

Azi ma duc la control sa vad ce face si celalt bebica;sper sa nu am surprize;
Mihaelaaa,tu ai fost la control,cum merge sarcina;ai ceva simptome?


Rianna_stef (14 sapt)si Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras




Eu n-am fost inca la dr,nici nu mi-am facut programare,ca am zis ca mai astept putin ca tot asa acum nu se vede mare lucru....
Azi ma gandeam ca totusi ar trebui sa ma duc,c-apai ma mai duc o data pana de Craciun...vad eu.
Tu ai fost deja?Ca vad ca tu ai fost muuult mai harnica ai deja 14 sapt!Ce ti-a zis?

Abia astept cand sun sa vad ce zic asistentele....ca acu 2 sapt s-a dus si vara-mea tot gravi la primul control...
Si cum avem amandoua acelasi nume si acelasi prenume....iar o sa ne incurce.Ma astept sa-mi zica "Doamna da tu esti nebuna?Ai uitat ca ai fost acu 2 sapt deja?"
Eu sper ca au facut deja "curat" prin calculatorul lor...ca data trecuta ne-au incurcat datele...de ex ea suna si zice ca are dureri de burta (de la sterilet) si aia zice "da normal ca aveti dureri ca sunteti in a 33-a sapt gravida

Mihaela,5+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput