Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata.
Trezireaaaaaaaaaaaaaaaa! Haideti la cafea! Ieri am fost absenta ptr ca dimineata nu am putut sa intru pe site-ul desprecopii de la serviciu iar acasa nu am mai avut timp ca am iesit cu sosul si copilul la plimbare, iar cand ne-am intors am facut o placinta cu mere si s-a facut tarziu!

In dimineata asta Luca mi-a dat trezirea la 6! si inainte sa plec plangea. Cred ca ii era somn...
Si tot ieri, intr-un mare exces de zel dar cu inima destul de indoita (nu sunt sigura ca am facut bine !!),i-am luat copilului meu premergator. In prima clipa l-a apucat urlatul. A pus o buza, se uita la mine si da-i cu plansul...Pana a aparut motanul! A uitat de plans si a inceput sa se arunce dupa el de m-am prapadit de ras. Si motanschi se ferea, dar nu fugea sa se ascunda. Se lungeste in fata lui si asteapta! Sunt comici. Mai grav e ca de vreo saptamana am si papagalul soacra-mii care este rau de-mi vine sa-i sucesc ciocu'! Tipa ca un descreierat! Daca lui Toto ii dau o scatoalca si tace astuia n-am ce sa-i fac!E cateodata o harmalaie in casa de imi vine sa-mi iau campii...

stefimic, bine ati venit printre noi!

zadi, nervi de fier! Eu nu stiu cat as reusi. Dar ai doi copii minunati> Dar oare Ian nu ia de invat de la surioara lui?!

decalotare!!!!!!!!Saptamana viitoare imi iau inima in dinti si ma duc. coolutz, mi-au dat lacrimil;e ptr Andreiul tau...pupe-l mama! sper ca i-a trecut! Ma duc nu ca imi doresc ci ptr ca ma trimite doctorul! O fi stiind el de ce ma pune sa o fac. Nu cred ca are vreo placere in sensul asta si nici interes. Am hotarat sa ii ascult sfaturile ca si pana acum, ca nu a dat gres. Si pe deasupra mai am si experienta nepotelului meu care a facut fimoza si a fost decalotat acum, la 6 ani si sufera ingrozitor. Ba pe deasupra ptr ca nu a lasat-o pe cumnata-mea sa-i traga de ea iar trebuie sa mearga la doctor ca are probleme.

Ce sa va mai zic?

La multi ani sarbatoritilor zilei!


Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lushulika spune:

Buna dimineata!
Vrem si noi pe forum cu voi! Sunteti .
Bebitza Adelina e nascuta in martie 2007 .
Ma puteti invata si pe mine cum introduc datele noastre?
Multumesc frumos si anticipat.

mama a doua printzese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!!!! Unde-i cafeauau aia, Raluca? Sunt pentru ca azi noapte Giulia nu numai ca a vrut sa pape, dar a avut chef si de joaca si se agita ca un viermisor in saculetul ei!

tuturor sarbatoritilor zilei, multi pupici si o zi frumoasa sa aveti!

Coolutz, sper ca Andrei e bine si nu mai sufera de la decalotare!

Sherbi, vad ca si al tau puiut tot jucarii dinastea are! Si Giulia tot telefoane, telelcomenzi, cutii si marea pasiune : pantofii!! Cu cat sunt mai murdari cu atat mai bine! Credeam ca al tau e mult mai educat ca e umblat prin lume!

Zadi, mi s-a ridicat parul in cap cand am vazut filmuletul!!! Pentru ca Raul a fost un ingeras cand a fost mic, dar pe Giulia o si vad ca pe zana ta dragalasa! Se vede de pe acum ca e f incapatanata si cred ca o sa-mi iau portia de trantituri pe jos cand o sa vrea ceva!! Dupa cum am mai spus o sa ma bata Doamne-Doamne ca avandu-l pe Raul asa cumintel, f rezistent la boli, dormind numai in patutul lui si toata noaptea de la 2 saptamani, fara mofturi la mancare....mi se parea ca e chestie de cum ii cresti! Acum deja incep sa le iau cu mofturoasa asta fara somn si urlatoare! Oricum bravo la mamica calma si rabdatoare si sa te bucuri de zanii tai!

Multumesc celor care m-au felicitat pentru concursul lui Raul, aseara i-am citit felicitarile si era f impresionat, nu-i venea sa creada!! Dar s-a rusinat tare, s-a inrosit tot cand i-am citit de pupicii de la Karina Lilidanei!

Trimit sa nu-l pierd si mai revin!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Neata,

Azi sunt rupta de spate ca ieri ca desteapta am carat-o pe gaza cu marsupiul pana la piata(era destul de frig si-am zis s-o scot 10 min la aer), asa ca mi-am facut drum...Ei cine-o mai face asa, ca mine sa pateasca....

Azi am facut AL DOILEA KK LA OLITA...Parca astepta s-o pun, cum am pus-o cum a inceput procesul...

Va las ca mataie de sominc...Merg s-o culc..

STEFIMIC, bine ai venit!!In leg cu olita, eu am pus-o de 2 zile si sumnt multumita.Acum e optiunea ta dc vrei sa mai astepti sau nu...

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Ceau fetele !!!!

Am revenit, mi s-au stricat ambele calculatoare la interval de 2 zile asa ca nu am mai avut net si nici pc, din aceste motive am lipsit.

Nu am citit din urma dar recuperez eu...

Noi suntem ok, dar Radu a devenit superduracel si nu pot sa il pierd din ochi nici macar o secunda ca sigur trage de cateceva pe el sau se baga pe sub vreo mobila si nu mai poate iesi sau alte din astea...
Progrese vizibile nu avem adica am ramas la mers in patru labe, ridicat in picioare si mers pe marginea patului sau altor mobile din casa, cazut cat mai spectaculos, si cam atat, nu vorbim numa mormaim sau tipam, nimic inteligibil sau cu vreun sens, nu mai zicem nici mama nici tata. In schimb facem circ daca vrem ceva si nu se poate, miorlaim mai tot timpul daca nu ne convine ceva etc. La jucariile de copii am renuntat ca sunt mai interesante telefonul, telecomanda, adidasii lui tati, dischete, cd-uri si un radiou vechi. Cel mai interesant obiect este uscatorul de rufe
Nu mai papam cum trebuie, mai nou nu ne mai place nimik, doar banana cu branza si laptic, atat, dar eu insist cu legumele ca poate reusesc sa dau de combinatia care ii place. Nu mai pune pe el aproape de loc, a slabit vreo 100 g, dar e inca vioi, asa ca nu ma panichez, cred ca se misca prea mult ca sa mai ia in greutate.... o sa o intreb pe Dr cand vine la verificarea de 8 luni.

Hai ca m-am cam intins... va sarut pe toti si revin dupa ce citesc.



la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:


buna dimineata mamici si burtici!
vreau sa le multumesc tuturor mamicilor care ne-au urat bun venit si sa le urez tuturor bebei mancaciosi si sanatosi.
as vrea sa va intreb pe cele care aveti bebei de varste noasta cate kg aveti voi ca sa stim daca noi ne incadram sau nu.
noi avem 8 luni jumatate si avem aproape 10 kg si 75 de cm.
ma gandesc ca avem asa pt ca ne-am nascut mai mari si pt ca mancam si am luat in primele 3 luni f bine.
astept sa mai vad si alte pareri. sper sa fim in grafic.
la toate mamicile si burticile.
apropo astazi vreau sa incerc una din retetele de la voi sa vad la care m-a hotarasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Helau...la toata lumea....

Am aterizxat si eu ...am fost si ieri plecata cu al meu sotz la Satu Mare...si Winnie a fost ff cuminte cu buna-sa......
Mananca ceva mai binisor...adica a incep sa pape legumele..dar nu mai mult de 100gasta e......crestem noi cumva...ii dau si eu LIV52 cum a zis KMI poate ne vine si noua pofta de papa.
Sambata i-am facut dovleac copt si a mancat asa cu pofta...i-a placut.....AM obs ca-i place gustul de usturoi ...asa ca in orice ii fac incerc sa pun un catel de usturoi sa vedem daca papa mai bine.Azi i-am facut morcov+dovlecel+ardei copt+ceapa+usturoi+carne de pui+rosie+orez+cimbru+_foi de dafin= la cuptor si am pus si o bucata de ficat care i-o dau maine...sa vedem daca-i place.......miroase bine da cine stie mata ce zice.....

Am primit ieri de la o verisoara mai mare un premergator......da saraca Winnie habar-nare sa se deplaseze cu el.Ia place ca se joaca cu jucariile ce le are pe el da face 2 pasi si atat...poate se invata ...oricum nu-i nici o tragedie ca eu oricum nu voiam sa-i iau......

Trezitul noaptea.........de vreo 2-3 ori daca-si scapa suzi...si pt papa la 3...azi-noapte nu s-a mai trez decat pe la 3 i-am dat apa si pana la 6 jumate somn...si atunci a papat.....
Depinde .....

Olita eu am mai zis ca nu o sa o pun pana la 1 an....am citit deja in 3 carti ca doar dupa 1 an jumat simt cand tre sa fac...isi controleaza simturile...pana atunci e pura intamplare ..daca fac.....asta e parerea mea...nu condam pe nimeni...ficare face cum crede...eu una o voi pune dupa 1 an.....

Revin...dupa ce mai citesc din urma...daca mai am timp ca azi dupa masa plecam la Petrosani......
Lauramar cand ai timp dai un tel....si vb

Multumesc pt voturi

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=8" target="_blank"> va poftesc sa ma votati-poza carmina1


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

mamaaaaaaaaaaaaaaa cum am ajuns pe pagina 2?ce faceti fetelor
unde sunteti?
raisa deci tu spui ca mousa nu seamana cu mine:)?
roxanici super sania dar cum sta si rares in ea super ce sa mai spun
ce bine ca este zapada la voi
fetelor analizele care se fac la 7 luni ati facut toate sau numai la cine a spus medicul de familie?
si une au luat sange la copi din capi?
va pup si mai revin

matilda http://family.webshots.com/photo/2979291530096653195AMeMiJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

madmat, doctorul meu mi-a zis sa-i fac doar hemograma. Nimic altceva! pe el il interesa doar daca are lipsa de fier (si asa a fost).
Sange i-a luat din degetel. L-a intepat si i-a stors o picatura pe lamela.(ce curajoasa sunt cand explic dar atunci am luat-o la fuga pe scari sa nu vad sa nu aud! l-a tinut taica-su ca eu eram o carpa!) bineinteles ca au fost neshte mari urlete care se auzeau din strada, dar a trecut repede!

Mai fetelor, unde sunteti? ati iesit la soare? Slaba miscare...

Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Buna!

Am vazut si eu pe Mousa si eu zic ca are si de la tine ceva

Zadi super dulcica fetita, dar ce vocalize stiee....Si mie mi-a placut de Ian ce cumintel statea el acolo si se uita cand la tine cand la surioara lui.

Mihaelaaa am vazut si eu filmuletul reactualizat si mi-a placut tare mult.Mi-am facut si eu de cand am vazut la tine prima data.Aveti o familie reusita si peste cateva luni va fi perfecta.

Apropo gravidutele v-ati bagat la odisee???

Despre noi....iar m-am invrednicit sa-l dezvat de papa la videoclip.De aseara am inceput sa-i dau fara muzica si a mancat ceva mai putin decat de obicei dar...a papat.Azi dimineata mi-a urlat de mai aveam un pic si dadeam drumu la tv.M-am gandit insa la Zadi ce nervi de otel are si mi-am zis ca trebuie sa pot.Si am putut
Se ridica in picioare din ce in ce mai bine si a inceput sa isi dea drumu sa se echilibreze si sa stea in picioare singur (fara pasi) dar cade Mai avem un pic si...

La olita il pun in fiecare dimineata cam pe la aceeasi ora sa faca caca.Nu neaparat ca sa il invat cat sa mai salvez un pampers.Ca il schimb si imediat face caca si tre sa il schimb iar.Asa ca il pun cu kuru in olita si animez in fata lui cum se screme si face si el si iese ousorul (numa' el)

Mai tineti minte cand va spuneam eu asta vara ca am unghiile incarnate si degete umflate?? Fusesem la chirurgie si mi-au ras cate o juma din unghie si credeam ca asa va ramane....ei bine am observat ca imi creste absolut normal unghia.Deci nu voi fi cu juma' de unghie la picioare Stiu ca mai era o fata cu problema mea.S-a rezolvat de la sine sau ai fost la dr???

Roxi am vazut si eu ce mornaiala face Rares si e dulce foc

George Catalin

Mergi la inceput