Strumfi de iulie-august 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Ce vreme buna de scos copilasii afara !Eu am stat vreo 2ore ,am intrat doar sa ne schimbam si apoi ne ducem la vaccin .

Aylin ceva reactii la Mozart?

Elena si bufleiul de ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Nico, nasoala treaba cu baita aceea in miez de noapte... Ca tot veni vorba de accidente de astea - Miruna foloseste Pampers de cand s-a nascut. Ideea e ca in ultima vreme avem tot mai des scurgeri neplacute din scutec pe hainutze, chiar daca fata nu face mult pipi sau kk. Mereu se prelinge cate putin si pe hainutze de ajung sa ma intreb daca is eu neindemanatica si pun aiurea Pampersu' ala sau e Pampersu' de tot kktu'. Patiti si voi dintr-astea? de fapt, ce fel de scutece folositi (altceva decat Pampers)?

Stefania, multumim de link! Ma apuc sa cotrobai si eu pe acolo dupa ceva muzica faina pentru Miruna. Am cumparat si Superbebe cu CD cu tot si asa a ajuns fata mea sa danseze vals cu ta-su prin casa. Sa va spun cum se "numara" pasii la vals pentru bebei? Hop-tzup-tzup, hop-tzup-tzup, hop-tzup-tzup! Inventia lui tati!

Aylin-suparel, ! Sa mai zic si eu "rabdare si tutun"? Nu mai zic... Dar te mai pupacesc o data, ca esti o supermami: !

Luna, suntem pe mailul comun, in Inbox, Alte poze cu Miruna si cu Lia. Sa stii ca faza aceea cu tinutul in brate pana inainte de somn e chestia la care lucram si noi noaptea. Nu e tocmai placut, dar perseveram: ba se duce tati la o tigara si eu ma plimb cu strumful prin camera, ba ma duc eu sa iau o gura de aer curat si e el de serviciu. De obicei pe la 4 ne intalnim in bucatarie, copila doarme, noi ne mai conversam nitel si apoi ne pupam de noapte buna... Oricum, progrese se vad de la o nopate la alta.



Lia si Miruna Demetra
(8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am scos si eu copiii afara, Tudor a inceput sa urle la un moment dat si a trebuit sa il bag in casa, am stat fix 50 de minute, oricum e bine decat deloc! I-am dat sa manance si la final a scos tzatza sa bage victorios pumnul! Era mai bun pumnul!
Cu zgomotul ce sa va zic, Tudor nu il mai baga in seama si nu se mai sperie, urla Vlad pe langa el si i se pare normal. Asa e la al doilea, sa vedeti cum va fi la al treilea

As dormi un pic!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria1111 spune:

liadorian, si la noi se intampla la fel cu pampers, am tras concluzia
ca-s cam proaste scutecele lor si am trecut pe Libero sau alternand cu ce gasesc
in magazin, dar neaparat nu Pampers.

brazuca25
, La multi ani Denisei si tuturor bebeilor care azi
fac numar intreg de luni!

Antoanela23
, nu se intampla cumva roseata asta in obraji dupa ce ai
scos-o pe Sonia pe afara? Ca de cand cu vremea asta urata, asa
i se mai intampla si strumfitei mele, are si cate o zi intreaga
obrajorii rosii dupa ce am scos-o oleaca la plimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Maria, am inteles - orice, numai Pampers nu. Ma apuc si eu de explorat alte marci, in cazul asta...

Lia si Miruna Demetra
(8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria1111 spune:

Ashera, cu papatul la bb, vezi sa nu aiba vreo durere (colici sau
infectie la urechi/otita sau nasucul infundat) si de asta sa refuze sanul.
Sau poate nu-i mai trebuie sa pape asa de des ca inainte, ai incercat
cu pauze mai luni, de ex 4-5 ore sa vezi daca papa bine dupa asa pauza?

Noi ne luptam de vreo saptamana cu o viroza si se pare ca Dora, care manca super bine pana acuma, mananca cu greutate si 1-2 minute maxim de multe ori; si am observat ca asta se intampla cand are nasul infundat rau; daca i-l desfund cu pompita dupa asta mananca mai bine (desi operatia de desfundare nu-i place deloc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!
Lia nici eu nu sunt prea incantata de pampers, nici de huggies, ne-am oprit la libero. Insa dexteritatea lui Iris de a face pipi pe ea cu scutec cu tot nu a tinut de marca scutecului ci cred ca mai degraba de felul cum i-l pun (cat de lejer este). Karina nu a facut niciodata pe haine cu scutecul pe ea, dar Iris face pipi frecvent intr-o parte si se uda pana la gat (dar doar pe o parte) nu stiu cum reuseste, parca ar face pipi in sus.

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu folosesc scutece happy. am tot folosit pampers pana cand sotul n-a gasit odata la Metro si a luat Happy. sunt ok, si mai ieftine. mie personal mi se par mai tepene, nu asa moi ca pampersu. insa n-a iesit pishulik decat odata cand ziua am uitat sa-l schimb vreo 5 ore. pai daca n-a plans???????
Anya ma bucur ca te=a multumit maska! intradevar parul devine super lucios. va mai pot da o reteta folosita cu muuult succes pt calvitie insa ar trebui sa va mutati undeva singure sau sa cumparati cleme de nas pt toti membrii familiei: solutie macerata de gaz+usturoi si rom.miroase ingrozitor insa rezultatu e garantat. stiu pe cineva caruia i-a crescut paru pe o zona cu chelie. ce nu face omu pt paru lui???
aylin mi se pare un pik kam agitata pitik ta din ce povestesti tu. ai vb cu pediatru despre asta? sau poate asa e ea.n-ai incercat cu muzica mai agitata, gen "TOP RADIO KISS FM", ca tot mi-a descarcat berbantu de pe CD++, si au urlat boxele si dormea bebe...
de fapt si al meu are seara crize de astea. vrea numai plimbat in brate si sincer nu mai pot de spate de la exercitii genu "smuls 7 kile". cum il pun in pat zici ca=l musca cineva de coitze! si asta de la la 7 la 10 seara.

si ca sa continui "paranoia paraben/aluminiu"...hehee.... incepand de ieri am inlocuit anti perspirantu speed stik , cu BICARBONAT. pe cuvant daca miroase vreun pic. si am transpirat la subratz cand am iesit cu bebe afata! chiar n=am crezut ce e asa bun!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

jadi apropos de tzatze mari, odihnite pe umar cum zici tu, aveam in faculta o colega super tzatzoasa pe care eram toate posesoarele de smochine, moarte de invidie si tot timpu ne intrebam rautacios: pe care se culca si cu care se inveleste! crapa pipota in noi de invidie! hehee

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

o reteta folosita cu muuult succes pt calvitie insa ar trebui sa va mutati undeva singure sau sa cumparati cleme de nas pt toti membrii familiei: solutie macerata de gaz+usturoi si rom.


socky people!!!!!

quote:
Originally posted by mychydutza

si ca sa continui "paranoia paraben/aluminiu"...hehee.... incepand de ieri am inlocuit anti perspirantu speed stik , cu BICARBONAT. pe cuvant daca miroase vreun pic. si am transpirat la subratz cand am iesit cu bebe afata! chiar n=am crezut ce e asa bun!


cum BICARBONAT ???????

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput