Impresii din timpul ... si de dupa SUPERDIETA *11*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Neata si de la mine!

92 poti sa pui 2 intregi.Si pe deasupra de cateva zile ... nu mai am ceai
Faza e ca ma simt inca rau si toata noaptea m-am uitat la ceas ... parca ma grabeam undeva sau parca cineva ma fugarea cu el.

Pentru mine multe le astept si de la voi.

Si eu vreau sa incep azi iar da capo ... sper sa pot sa tin.

Va si multe felicitari anda



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

DAAAAAAAA.
Fetelor ce ne-am mai pierdut saptamina asta.
Pina acum avem asa: 900g minus anda, 700g minus doroti, 200g plus april, 1kg plus noki, 2kg plus aida.
Deci la minus e campioana pina cind anda, la plus e campioana aida.
Astempam sa vedem ce zice crista, diana, mercedes, gusta, care si unde se incadreaza.
Da fetelor saptamina asta ne-am porcit rau de tot.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Saptamana asta???? pai io una de vreo 3 saptamani ma tot porcaiesc...

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Eram sigura ca vine Doroti cu o analiza intre timp!


Anda
- esti suuuuuuuuuuper troooper! Felicitari din tot sufletul pentru modul in care ai reusit sa te tii departe de tentatii!

Doroti- sa stii ca nici cu tine nu mi-e rusine fata mea; ai trecut de jumatatea drumului-Dar ce target ambitios ti-ai pus!!!!!

Noki, deci esti hotarata, de azi incepem la modul serios, daaaaaaaaaaaaaa? Cum faci , o iei cu perioada I, aia cu legume si fructe? Te pun in tabel cu data inceperii de azi ( adica iti iau toate floricelele) sau mergem in continuare?



APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Nuuuu...io vreau cele 4 floricele ale mele obtinute cu greu, apoi un porc maaaare si frumos si roz, dupa care sper sa apara alte floricele.
Dar o iau de la capat cu cura, cu fructe si legume doar.

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Draga Aida, uite aici un mesaj de incurajare pentru tine.

Tarziua, ca sa nu zic foarte tarziu, dupa ce ieri ai pomenit de analizele pentru Emma, am citit povestea voastra.

Vreau sa iti spun asa: esti o adevarata luptatoare, te admir pentru modul in care ai mers mai departe si nu ai abamdonat. Iar matza Emma te mosteneste, draga mea, n-o sa se lase invinsa, o sa vezi!

Dupa ce am citit ambele capitole ale povestii, mi se pare firesc sa ai emotii inainte de analize. Dar nu trebuie sa intri in panica , pentru ca deja lucrurile sunt pe fagasul cel bun, iar tu tre sa incurajezi si matza mica. Daaaaaaaa?


Esti o puternica, o adevarata mama si un caracter puternic!

Te imbratisez de o mie de ori !


APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Noki, m-ai dat gata cu porcul frumos si roz!

in fine, vad eu cum pun acolo, ideea e ca te uiti tu maine si daca nu ti-o place ce vezi , reclamatii primesc doar pana in ora 13 :)

APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Aprilule, ok, bagat la tartacuta termenul-limita de depunere a reclamatiilor!
Io zic ca e ok asa...adica e clar ca un porcusor insemna +1 kil, iar floricelele - 1 kil. Asa ca daca vrea cineva sa faca calcul final, pricepe.

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

aida, april are dreptate. esti puternica si nu e usor. io am tot respectu pentru ce reusesti. sincer. cind ma gandesc ca eu faceam atacuri de panica doar pentru ca aveam acasa un copil de 4 kile perfect sanatos si mie mi se parea ca nu ma descurc deloc cu el...ce sa mai zic...

april, nu ma mai tot ridica in slavi ca mi-o iau in cap. mah, m-am balacarit si io saptamana trecuta de numa, noroc cu raportu asta, ca e un lucru care ma motiveaza...sincer. dar eu am niste printzipii care vad ca functioneaza, adica 3 kestii mari si late pe care nu le-am incalcat nici...daca ramuri bat in geam....si anume:

1. cel putin juma de litru de apa dimineata inainte de orice...io zic ca-i sfanta. si beau pe zi cel putin 2l jumate de apa.
2. de cind am trecut la lactate, carne si oo fac in felu urmator: le disociez, adik dimineata bag fructe, la amiaza grataru de peste (in general) si seara lactatele sau inversez fructele cu lactatele.
3. cind sar calu' cum s-a intamplat simbata cind am ras o milka in timp record, adica 2 minute....sau dupa orice nepermise, bag ceaiu ala de slabit dupa juma de ora de la mancat nepermisa. si se cam rezolva

dintre nepermise, gust constant urmatoarele: paine neagra prajita, carne de vita, carne de pui. si cite un dulce ..raaar da' cu spor
eu daca tineam dieta asta ca la carte cred ca aveam acuma fo 40 de kile. mie mi se pare ca functioneaza de minune, doar eu nu "functionez" cum ar trebui.....




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anda, sarumana pentru ponturi, chiar voiam sa te intreb ce si cum !

Ideea cu disociatu e super tare si nici nu e greu de realizat.

De ceaiu de slabit minune mi-a zis si aida, da la plafaru minune ddin coltu blocului n-am gasit ceai de slabit de la Naturavit. Am luat unu, Silueta perfecta, de la Fares, la cat eram eu de constipata si-a facut treaba. M-a repus in functiune, insa nu e ceva nemaipomenit, sa zic ca l-as recomanda mai departe.

Dar mai caut.





APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput