Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (262)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna dimineata ,
Eu la cafea si la desene ca fica-mea s-a trezit de la 7 . I-am luat ieri carte de colorta si creioane , dar nu parea cine stie ce entuziasmata . A vazut ieri si 2 mos Craciun mari de 2 m s-a uitat cu amre interes la ei . Acum cand i-am pus desene cu Mos Craciun a inceput sa planga . Oare ce a apucat-o , s-o fii speriat ieri ? Cine stie ce e in mintea ei . Pare ca e bine, kk a facut ieri o singur adata , acum vad ca nu vrea lapte crede ca e din ala fara lactoza .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici
ne am trezit pe la 8 30 am papat niste pateu si acum cocotat sta pe birou sa asculte ghita

ANY pup eu nora mea frumoasa si as poarte sanatoasa hainele
GIOVA ms de informatii , am vazut catelul pe net la 80 de ron si ceva asa ca ma pun pe facut comanda

azi suntem invitati la mama la masa pe la 14 sper sa se trezeasca stefanut pana atunci

are si el SN de la o amsea pacatoasa in rest tot asa bun si iubaret e si mi se pare ca s a mai ingrasat ca are o burtaaaaa parca are o minge....in rest ma plang cu laptele asta ca l a invatat mama rau, ii da pe la 3 noaptea un biberon deci bea cam 800 ml pe noaptea, adica seara 1 , pe la 2 si la 7 unul si nu pot sa l dezvat dar sper s o fac cand oi intra in concediu ....e a treia oara cand o as l dezvat,dar mama.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ANAMnici stefan nu i interesat de mos craciun ...cred ca sunt inca mici ca sa realizeze (vorbesc de al meu copil) mai mult noi suntem preocupati sa inteleaga care i treaba cu mos craciun, oricum eu o sa l iau pe stef la mine la scoala unde avem 2 brazi a cate 6 metrii superbi , facem serbare si chiar apare un super mos ...parca as crede si eu cand il vad....genul ala de l vedeti prin filme si cu sacul in spate ,aseaza copii pe picior si le ofera multe cadouri

l am rugat pe profu de dansw al biancai sa vina cu grupa de dans sa le faca un mic spectacol copiilor de la mine de la scoala si fiecare copil sa aduca un mic cadou si as l imparta la fiecare copilas.....si a fost omul super incantat iar copii la fel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Eu am avut probleme cu netul.
Intii...LA MULTI ANI ,SIMO!!!
Apoi, ca ma dipera copilu cu "pititii", ca azi nopate m-am culcat la 2 cu afurisitele astea de retete...ca....o sa mai vorbim azi daca am timp.
Cosmi, multam de urari.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineatza!
La mine e lux curat,ca iar abia ce m-am ridicat din pat
Vorbeati de Mos Craciun,pai probabil difera de la copil la copil ... anul trecut cand avea un an, Diana era super interesata de mosul ala,v-am zis de ce,ca era unul in marime naturala ,dansa si canta Gingel Bell - era amplasat peste drum de noi in fatza unui magazin si cum se plimba zilnic pe-acolo cu caruciorul ,trebuia sa oprim cu ea sa-l vizioneze (nu era singura,cam toti copiii se opreau).Si dadea si ea din mana si canta LALALA ... iar daca o intrebam acasa sau in alte zari "cum face/canta moshu?" imediat dadea din maini si canta LALA LA iar Asa ca inca de anul trecut mami i-a facut cadou mosuletzul ala de 20 cm cu felinar si clopotzel ,care canta si taaare i-a placut.Acum zice mami sa i-l pun iar la cadouri ca e ascuns,ea e cu reciclatul Sigur ii place de el.
Acum am adoptat strategia ca vine mosul cu cadouri si nu cred ca o apuca frica ,mai degraba il scotoceste repede in traista
Tare as vrea sa facem faza aia sa imbracam pe cineva,sa-i vad reactia,poate ma trezesc ca incepe sa se smiorcaie
Eu aveam aproape doi ani jumate cand s-a imbracat tati in Mos Craciun si ... l-am recunoscut Asa ca nu stiu cum naiba sa fac,pe cine sa chem ,ca si fiica-mea are ochii cam ageri ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID tot asa sunteti? Parca a pus Gio o reteta naturista pentru tuse odata!
ANYMONY sa va fie de bine cumparaturile,bine ca te-ai mai distrat si tu!
ANAM pai nu cred ca de frica o fi plans Clara,poate voia alte desene si asa s-a "exprimat" .Daca ii era frica banuiesc ca ar fi plans la aia mari.
COSMI super de super ca ai unde sa il duci pe Stef sa vada asa mos! Asa mi-ar placea sa apara unul si sa o vad pe Diana cum ii zice poezia aia Ca i-am spus,ca daca nu stie o poezie nu primeste nimic

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

quote:
Originally posted by anymony

Ingrid, sincer???? Eu nu i-as da! Eu nu i-as da decit daca sunt recom pt virsta lor. Acum sincer nu asa putea sa iti spun cu ce sa il inlocuiesti...Dar de ce ti l-a recom? Tuseste? are amigd inflamate?

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina



In primul rand tuseste, asta pt ca are rosu in gat, am vazut-o ieri..cu lingura. Apoi, am intrebat pediatra ce sa-i dau pana luni cand mergem la control si mi-a zis de Hexoral pt calmarea gatului. Nu stiu, nici eu nu i-as da.
Moni, tot asa e, dar papa cate ceva. A tusit foarte tare cand s-a trezit. I-am dat azi-noapte 2 pic de ulei de eucalipt pe perna. Parca nu mai are secretii asa multe.
AnaM, fain ca e ok Clara, cine stie ce a avut...
Ma duc sa stau cu ea.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANAM cu cartea de colorat cred ca e cam devreme pentru majoritatea,ca deocamdata baga doar mazgaleli indescifrabile.Pacat de carte.Poate eventual Tibi daca se pricepe deja ca e expert in desen Nici Diana nu e mare amatoare,din cand in cand mai umple o coala mare A3 cu mazgaleli de toate culorile ,dar in viteza ca ma-sa In schimb e indragostita de cele 12 creioane cerate.le tot aranjeaza,le scoate din folia de plastic,le pune le loc si tot asa.Macar e ocupata
Cred ca ar trebui stat langa ei si explicat cum sa coloreze , intai pe o foaie d-asta mare,sa fac ceva desene simple,dar uite ca n-am apucat,nici nu mi-a venit ideea ce-i drept.Ma gandesc ca e un alt exercitiu de rabdare,ca ala cu pescuitul Poate ar merge.De fapt orice ar merge,numai sa ai timp,idei,chef si rabdare Si euuu ... asa din an in Pasti am asa ceva.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Moni, si Ioana mea coloreaza-i-am gasit in selgros carti de colorat la 1 leu si 2 lei si pe alea le mizgileste-ca sa nu mai zic de revistele baby. are tablita de desen si pe aea scrie-inca nu s-a apucat de pereti, dar vine si ziua aia....
n-am avut ce face si i-am desenat cu dermatograful luna si soarele pe dosul miinii. Acu vine si aduce "picciu" -pixul, sa ii fac "una" si "oare", si daca o intreb cu ce le stergem zice"pitu"-adica spirtul

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ba eu pe pereti n-o las,nu cred da devina chiar asa de creativa.Drept ar lesina taica-su,bunica-sa et comp
O sa ii iau eu si tabla cu creta mai incolo,daca devine pasionata.
Probabil ca o sa devina,eu desenam non stop.Chiar si la scoala in pauze,aia faceam.Desenam.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput