Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Sim darcate luni are puiutul tau ca al meu -cel mare nici la 2 ani nu dormea ass ,,intins
Asta mic se culca pe la 22-23 dupa baie doarme pana la mx 3 si apoi din 2 in 2 ore -cel mult se trezeste si urla ca vrea haleala . E drept ca a crescut frumos-la 1 luna are 4 kile de unde din maternitate a iesit cu 2,5 dar eu nu mai am mult si dorm pe el .
Eu sunt defecta , nu pot dormi ziuya oricat de obosoita sunt asa ca daca noaptea nu ma odihnesc macar 6 ore legate sunt zombi .

Am sa-i dau si eu debridat , daca ziceti ca ajuta la parturi ca al meu pana ,,fabrica unu -azi noapte a durat procesul de la 3 la 5 , a fost cel mai dorit part din istorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

CECILIA eu ii dau debridat dupa sfatul med -2,5ml de trei ori pe zi ,pe teodora mea pare sa o ajute

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ALEHIAM frumos bebelus sa-ti traiasca ,sa creasca mare

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ligeea, are 2 luni si 3 sapt, dar doarme asa de pe la 2 luni si un pic.
Ana, Lasa ca mai creste Vladut si isi regleaza el somnul.
I-am dat lapticul, a mai tras si la san putin si picase la somn, dar vad ca s-a trezit.

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Inca citesc din urma...

Roxana, ai gasit melodia din Anastasia (Valsul Vienez)? Am gasit-o eu, intr-adevar e super. Daca o mai vrei, cauta-ma pe messenger cu acelasi ID ca aici (aniast72) si ti-o dau.

Andreea, de Vladimir Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, mie mi-a zis dr pediatra la care am fost acu 3 sapt, nu cea de circa, daca ma mulg sa il dau in somn cu bibe cand are obiceiul ''pumnul'', nu realizeaza ei ce se intampla, papa si atat.La noi nu a mai fost cazul de muls.

Flacaul meu iar doarme, ce o fi cu el, e normal mai sa doarma toata ziua, cu pauze de masa??????



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/561417081tbyGhG?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Aha, ti-a trimis-o mandarinuta

Andreea, de Vladimir Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Cecilia, si al meu a dormit ceva mai mult dupa vaccin.

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, multumesc ma cam speriasem

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/561417081tbyGhG?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Salutare fetelor... abia reusesc sa citesc ce scrieti ca a trebuit sa ne mutam in cealalta camera ca vecinii de sub sparg intr-o veselie, si cum internetu e in dormitor...

Am fost si noi astazi la vaccin, lui Darius i-a trecut laringita aia, dar a zis sa continuu sa pun ceai de musetel in umidificator ca e foarte sanatos. Are strumfu meu 5950 gr (de la 3310, acum avand 8 sapt)
Acuma povestea cu injectia e teroare, atata a plans puiu meu, ca am inceput sa plang si eu, a inceput sa invineteasca de la plans, s-a speriat si doctorita, a ajuns la concluzia ca-i foarte sensibil, ca in general nu ar fi trebuit sa reactioneze chiar asa... acuma doarme de la ora 4.
Mi-a zis doctorita sa-i pun compresa cu apa rece... bun, i-am pus cand am sosit, dar banuiesc ca s-a incalzit de atunci, cum sa fac? sa-i pun compresa doar cand il pun la culcare, sau mai des?

Va pup

Rodica de Darius Filip
Video

Mergi la inceput